99 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

aldatma vakalarında öncelikli suçlu kim?

aldatma vakalarında veya evli/sevgilisi olan erkeklerle birlikte olan kadınlar söz konusu olduğunda neden öncelikli olarak kadın suçlanıyor? bunu o kadar sık görmeye başladım ki üzerine konuşmak istedim. süslüdeki birçok başlıkta da görebilirsiniz, kötü kadın tanımı "evli/sevgilisi olan erkeklerle birlikte olan kadın" olan bir çok kişi var. tabii ki kadının yaptığı etik değil ama öncelikli suçlu erkek değil mi? öyle ya; ilişkisine/eşine sadakat vaad eden, sadık olması gereken erkek değil mi? aldatma işini yapmış olan erkek değil mi? kadın kimseyi aldatmış olmuyor. veya bir erkeğin içinde aldatmak varsa, sadık değilse ilgili kadın "ben böyle bir şey yapamam" dese o erkek başka bir kadın bulup yine aldatmayacak mı?

1. Ben birazdan kesin linç edilicem ama evli/sevgilisi olan biriyle iliiki yaşayan insanın benim gözümde suçu yok, başkasına karşı sorumlu olan o değil sonuçta, adam düşünmüyorsa ilişkisini o niye düşünsün

7 kasım 13:25

2. Katılıyorum. İlişkisini düşünmesi gereken ilişkinin taraflarıdır. Hele aldatıldığında ilk iş o kadına saldıranları tamamen onu suçlayıp acısını sinirini ondan çıkartanları o kadar avam buluyorum ki.

7 kasım 13:40

3. Karşı tarafın evli olduğunu bile bile ilişki yaşayan = evli olduğu kişiyi aldatan. İkisi de eşit derecede şeref yoksunu benim gözümde

7 kasım 13:50


4. Erkek yüzde yüz suçlu. Ona bi lafım yok bu kadınla olmazsa şu kadınla aldatır evet. Cehennemin dibine kadar yolu var mazur görülemez. Ama adamın ilişkisini bile bile o adamla beraber olan kadının da karaktersiz olmadığını iddia edemezsiniz. Ben aldatıldığım zaman diğer kadının benden haberi yoktu. Sonradan öğrendi ve anında bırakıp gitti. Ben onu hiç suçlamadım çünkü o da kandırılmış oluyor. Ama beni bile bile bunu yapsaydı o zaman ona da söyleyecek sözler hazırlardım. 

7 kasım 13:50

5. Başka biriyle beraber olan kişiyle beraber olmayı ben kendime yakıştırmazdım, suçtan ziyade. Suç noktasına gelince bence kastedilen kadının kadının halinden anlaması gerektiği. Aldatmak evet zaten aldatan kişinin suçu. Ama aynı zamanda ilişkisi olan biriyle ilişki yaşamak da suç ve ayıp sayılır bana göre

7 kasım 13:53

6. bence de en çok erkek suçlu. diğer kadına ise gereksiz aşırı bir nefret duyuluyor. bunun sebebinin sürekli kadını eleştiren ataerkil toplum yapısı olduğunu düşünüyorum.

böyle bir durum yaşayan birisinin ilk tepkisi öteki kadını eleştirmek oluyor. yapmaz demiyorum, kötü insanlar var gerçekten ve sizi aldattığı kadın bunu bile bile göz yummuş ve kendisini böylelikle tatmin olmuş olabilir. ama bu durumda dahi en çok kızılması gereken kişi erkek kişisi. izin vermeseydi, kötü insanlarla ilişki kurmasaydı, hatta hiç ilişki kurmasaydı. 

bu yüzden, "kadın kadının kurdu!!! kıskançlarrr!!" gibi lafları diline pelesenk etmiş insanları kompleksli görüyorum. diğer kadının derdi seninle yarışmak olabilir. elde 1 tane kötü kadın var. ama aldatan da senin kendi eşin?! elde 1 tane de kötü erkek var. bu bilgiye dayanarak kadının kadına kötülük yaptığını savunamazsın ki. tüm cinsiyetler sana kötülük yapmış.

bir aldatma vakasında diğer kadına ağzına geleni saydıran insanlarla arkadaşlık kurmuyorum. sözlükte bu düşünce yapısının aşırı popüler olması çok cringe. "kezban" derseniz kabine yollanırsınız cinsiyetçi ifadeden dolayı, ama 3. kadına o..pu derseniz 150 beğeni alırsınız.

bunları diyorum diye çıkar birisi "sen demek o 3. kadın olmaya bayılıyosun hıııağağağa" falan yazar. kendilerine bu bakış açılarıyla mutluluklar diliyorum.

ha, benim de başıma gelse içimden bir dürtü, az veya çok, o 3. kadına kızmaz mı? kızar ve neden o diye sorar, yarışır, ahlaki üstünlük kurmaya çalışır... özgüvensizlik tamamen bitebilecek bir şey değildir, içten minik bir dürtü olarak devam eder. hiçbir zaman %100 objektif olamayız, çünkü insanız. ama takıntı yapmamaya çalışır ve kendi özgüven ve üstünlük savaşımı bırakıp esas suçluya, yani erkeğe odaklanmak için aktif bir çaba gösterirdim. burada ve genel olarak toplumda insanlar o dürtünün esiri oluyorlar. karşıt fikir sununca da hemen suçlama... yazık.

7 kasım 14:25

7. Ah (yazar: gamma ray) uzun zamandır gördüğüm en haklı kişisiniz..

7 kasım 14:38


8. Öncelikli suçlumuz aldatan. Ama şartlara göre değişir bence. Adam söylememiştir evli olduğunu, kadın bilmiyordur o zaman kadının bir suçu yoktur bana göre. Ha kadın baştan beri biliyordur ya da öğrendiği halde devam etmiştir o zaman ikisi de eşit suçlu.

7 kasım 15:06

9. Ben üstteki anonim bu arada. Soruda evli olanın erkek olduğunu sorduğun cevapları da o şekilde verdim. Yoksa evli olan kadın olsa, ilişki yaşadığı kişi erkek olsa da verdiğim cevap değişmez.

7 kasım 15:08

10. Bence kadın bilse de eşit suçlu değiller, %80e %20 filandır. Kadın neden sizin evliliğinizi korumak zorunda olsun ki?

7 kasım 15:17