sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  78 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  aldatma vakalarında öncelikli suçlu kim?

  aldatma vakalarında veya evli/sevgilisi olan erkeklerle birlikte olan kadınlar söz konusu olduğunda neden öncelikli olarak kadın suçlanıyor? bunu o kadar sık görmeye başladım ki üzerine konuşmak istedim. süslüdeki birçok başlıkta da görebilirsiniz, kötü kadın tanımı "evli/sevgilisi olan erkeklerle birlikte olan kadın" olan bir çok kişi var. tabii ki kadının yaptığı etik değil ama öncelikli suçlu erkek değil mi? öyle ya; ilişkisine/eşine sadakat vaad eden, sadık olması gereken erkek değil mi? aldatma işini yapmış olan erkek değil mi? kadın kimseyi aldatmış olmuyor. veya bir erkeğin içinde aldatmak varsa, sadık değilse ilgili kadın "ben böyle bir şey yapamam" dese o erkek başka bir kadın bulup yine aldatmayacak mı?

  1. Katılıyorum. İlişkisini düşünmesi gereken ilişkinin taraflarıdır. Hele aldatıldığında ilk iş o kadına saldıranları tamamen onu suçlayıp acısını sinirini ondan çıkartanları o kadar avam buluyorum ki.

  7 kasım 2018 13:40

  2. Karşı tarafın evli olduğunu bile bile ilişki yaşayan = evli olduğu kişiyi aldatan. İkisi de eşit derecede şeref yoksunu benim gözümde

  7 kasım 2018 13:50

  3. Başka biriyle beraber olan kişiyle beraber olmayı ben kendime yakıştırmazdım, suçtan ziyade. Suç noktasına gelince bence kastedilen kadının kadının halinden anlaması gerektiği. Aldatmak evet zaten aldatan kişinin suçu. Ama aynı zamanda ilişkisi olan biriyle ilişki yaşamak da suç ve ayıp sayılır bana göre

  7 kasım 2018 13:53


  4. bence de en çok erkek suçlu. diğer kadına ise gereksiz aşırı bir nefret duyuluyor. bunun sebebinin sürekli kadını eleştiren ataerkil toplum yapısı olduğunu düşünüyorum.

  böyle bir durum yaşayan birisinin ilk tepkisi öteki kadını eleştirmek oluyor. yapmaz demiyorum, kötü insanlar var gerçekten ve sizi aldattığı kadın bunu bile bile göz yummuş ve kendisini böylelikle tatmin olmuş olabilir. ama bu durumda dahi en çok kızılması gereken kişi erkek kişisi. izin vermeseydi, kötü insanlarla ilişki kurmasaydı, hatta hiç ilişki kurmasaydı. 

  bu yüzden, "kadın kadının kurdu!!! kıskançlarrr!!" gibi lafları diline pelesenk etmiş insanları kompleksli görüyorum. diğer kadının derdi seninle yarışmak olabilir. elde 1 tane kötü kadın var. ama aldatan da senin kendi eşin?! elde 1 tane de kötü erkek var. bu bilgiye dayanarak kadının kadına kötülük yaptığını savunamazsın ki. tüm cinsiyetler sana kötülük yapmış.

  bir aldatma vakasında diğer kadına ağzına geleni saydıran insanlarla arkadaşlık kurmuyorum. sözlükte bu düşünce yapısının aşırı popüler olması çok cringe. "kezban" derseniz kabine yollanırsınız cinsiyetçi ifadeden dolayı, ama 3. kadına o..pu derseniz 150 beğeni alırsınız.

  bunları diyorum diye çıkar birisi "sen demek o 3. kadın olmaya bayılıyosun hıııağağağa" falan yazar. kendilerine bu bakış açılarıyla mutluluklar diliyorum.

  ha, benim de başıma gelse içimden bir dürtü, az veya çok, o 3. kadına kızmaz mı? kızar ve neden o diye sorar, yarışır, ahlaki üstünlük kurmaya çalışır... özgüvensizlik tamamen bitebilecek bir şey değildir, içten minik bir dürtü olarak devam eder. hiçbir zaman %100 objektif olamayız, çünkü insanız. ama takıntı yapmamaya çalışır ve kendi özgüven ve üstünlük savaşımı bırakıp esas suçluya, yani erkeğe odaklanmak için aktif bir çaba gösterirdim. burada ve genel olarak toplumda insanlar o dürtünün esiri oluyorlar. karşıt fikir sununca da hemen suçlama... yazık.

  7 kasım 2018 14:25

  5. Ah (yazar: gamma ray) uzun zamandır gördüğüm en haklı kişisiniz..

  7 kasım 2018 14:38

  6. Of gelmiş yine “evliyse bize ne?” Ciler. Tamam evli insanlarla birlikte olun tamam hiç suçlu değilsiniz etik ahlak akıyor üzerinizden sadece adam suçlu evet. Burda da böyle sorular sorarak vicdan rahatlatın anca. “Aman ben olmasam zaten karısını başkasıyla aldatacaktı” kafası da gördüğüm en başarısız iç rahatlatma yöntemlerinden biri.

   Kadın da erkek kadar suçludur gözümde, önceliğiyle ilgilenmiyorum. Hatta bunu bir suç olarak değil psikolojik bir problem olarak görüyorum. Çocukken vb. Sevgisiz ve ilgisiz kalan insanlar yapıyor genelde böyle şeyler.

  7 kasım 2018 15:21

  7. 12. Anonimim. Koca çalacaksınız falan demiş miyim tekrar okuyun isterseniz. Evli insanlarla birlikte olan birinin seviyesi daha ne kadar düşebilir ki ben bunu söyleyince seviye “düşmüş” oluyor lol.

  7 kasım 2018 15:28

  8. KUyruk acısı? Ömrümde kimseyi aldatmadım, hiç evli biriyle birlikte olmadım. Yani kuyruk acım “fenaaaaa” falan değil sevgili ergen. Gerçekleri söyleyince ağlayacaksan oynamayalım.

  7 kasım 2018 15:31

  9. Sözlük atanamamış şeyma subaşı kaynıyor. Bir de bu insanların arkadaşları,ailesi falan var. 

  7 kasım 2018 15:40

  10. ya bu tarz basliklarda hic gormedigim kadar seksist yorum goruyorum moralim bozuluyor. konu donup dolasip baskasinin erkegini ayartmaya, dusup kalkmaya, metres olmaya falan geliyor. ucuncu kadindan tum benligiyle nefret etmeyen herkes de potansiyel metres ve seyma subasi. hepimiz kendimize evli adam "ayartmak" icin bahane ariyoruz. konu mumkunati yok baska bir eksende tartisilamiyor. nihayetinde varacagi nokta bu oldugu icin ben de goruslerimi paylasmaya gerek duymuyorum artik. #kocamadokunma rulez

  7 kasım 2018 15:47