77 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

anne olduktan sonra hayat bitmez mi?

çocuk sahibi olmayı istemeyen bir insanım en azından şu an için zaten yaşım çok küçük. ama düşünüyorumda çocuk hayatı bitirmez mi? sadece onun için yaşar oluruz gibi geliyor. bahsettiğim sadece çocuğa bakmak değil. hamile kalınca sigarayı, alkolü bırakmak ve doğumdan sonra iki sene emzirme süresi derken çok uzun bir süre. anne olan süslüler ne düşünüyor bu konuda?

1. Sigarayı alkolü bırakmak, sağlıklı beslenmeye başlamak zaten esas kendimiz için yapmamız gereken şeyler bebek için yapmaktan çok. Ayrıca fazladan sorumluluk geldiği doğru, hele ilk doğduğunda sana tamamen muhtaç, dünyasının farkında olmayan bi canlı var elinde. Biraz ona endeksleniyorsun. Ama biraz büyüdükten sonra o kadar da kölesi olunmak zorunda değil bence. Al onuda git gez toz. Ben hamileyim, şu an böyle düşünüyorum. Doğumdan sonra fikrim değişir mi bilmem :)

9 temmuz 21:58

2. Bu kişiden kişiye değişen bir şey sanırsam. Ben gece çıkmayı, içmeyi seven bir tipim. Beni çok zorlar. Zorunluluktan içimden gelmeden yaparım her şeyi bu da beni kötü bir anne yapardı.

9 temmuz 22:00

3. Sana katılıyorum soru sahibi kuzenim bu yıl doğum yaptı ben böyle bir değişim görmedim.

9 temmuz 22:05


4. Umarım bir gün, ufak bir çocuğun hayatına dokunma şansınız olur ve o çocuk büyürken kendinizden bir şeyler olduğunu görürsünüz ufaklıkta. Benim yaşımda henüz çok küçük ancak çok fazla bebek, çocuk büyüdü benimle, büyüdükçe bana benzeyen yanları oldu farklı yanları oldu ve emin olun bir çocuğun karakterine iyi bir şey eklemek, iyi bir insan olmasını sağlamak o kadar muazzam bir duygu yani anlatılamaz. Hiçbir gezi hiçbir iş hiçbir uğraş bir birey yetiştirmekten güzel olamaz. Bu hayatta en çok istediğim şeylerden biridir çocuk sahibi olmak. Şuan yeni bir teyzeyim ve bu aşırı mutlu ediyor beni, anne olmak ne yapar bilemiyorum.

9 temmuz 22:05

5. 3. Anonim peki kuzeniniz nasıl bir anne? Merak ediyorum sadece benim gibi biri nasıl anne olur diye

4. Anonim bir çocuğu büyütmek, ilgilenmek, hayatına dokunmak başka onu içinde büyütüp hayata getirip en muhtaç olduğunda bakmak başka bir şey. Kesinlikle daha zor diye düşünüyorum.

9 temmuz 22:08

6. 4. Anonim tekrardan bu arada aynı yaştayız ve ben küçük kardeşime çok bakmışımdır ve sorunlu bir çocuktu. Buna rağmen böyle düşünüyorum 

9 temmuz 22:09

7. Tabi ki iyi bir anne elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor.bence bizim sorunumuz çocuğun hayatını etkilemek falan değil kendi hayatımızı etkileyecek ölçüde bir şey istemiyoruz çok sorumluluk istiyor bir kere.

9 temmuz 22:11


8. Anladım. Benim çocuğum olsa elbette boşvermem elimden geleni yaparım iyiliği için ama büyük bir şevkle yapmam, zorunda olduğum için yaparım. Söylediklerinizde haklısınız, teşekkürler.

9 temmuz 22:14

9. Kişiyle alakalı bir şey bu.bak 18 yaşında ama ne kadar anaç bense 28 yaşında olup çocuklardan uzak duran bir insanım herkesin düşüncesi aynı olamaz :)

9 temmuz 22:15

10. doğru. Zamanla değişeceğini sanmam.

9 temmuz 22:16