51 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

anne olduktan sonra hayat bitmez mi?

çocuk sahibi olmayı istemeyen bir insanım en azından şu an için zaten yaşım çok küçük. ama düşünüyorumda çocuk hayatı bitirmez mi? sadece onun için yaşar oluruz gibi geliyor. bahsettiğim sadece çocuğa bakmak değil. hamile kalınca sigarayı, alkolü bırakmak ve doğumdan sonra iki sene emzirme süresi derken çok uzun bir süre. anne olan süslüler ne düşünüyor bu konuda?

1. Bu kişiden kişiye değişen bir şey sanırsam. Ben gece çıkmayı, içmeyi seven bir tipim. Beni çok zorlar. Zorunluluktan içimden gelmeden yaparım her şeyi bu da beni kötü bir anne yapardı.

9 temmuz 22:00

2. Sana katılıyorum soru sahibi kuzenim bu yıl doğum yaptı ben böyle bir değişim görmedim.

9 temmuz 22:05

3. 3. Anonim peki kuzeniniz nasıl bir anne? Merak ediyorum sadece benim gibi biri nasıl anne olur diye

4. Anonim bir çocuğu büyütmek, ilgilenmek, hayatına dokunmak başka onu içinde büyütüp hayata getirip en muhtaç olduğunda bakmak başka bir şey. Kesinlikle daha zor diye düşünüyorum.

9 temmuz 22:08


4. 4. Anonim tekrardan bu arada aynı yaştayız ve ben küçük kardeşime çok bakmışımdır ve sorunlu bir çocuktu. Buna rağmen böyle düşünüyorum 

9 temmuz 22:09

5. Tabi ki iyi bir anne elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor.bence bizim sorunumuz çocuğun hayatını etkilemek falan değil kendi hayatımızı etkileyecek ölçüde bir şey istemiyoruz çok sorumluluk istiyor bir kere.

9 temmuz 22:11

6. Anladım. Benim çocuğum olsa elbette boşvermem elimden geleni yaparım iyiliği için ama büyük bir şevkle yapmam, zorunda olduğum için yaparım. Söylediklerinizde haklısınız, teşekkürler.

9 temmuz 22:14

7. Kişiyle alakalı bir şey bu.bak 18 yaşında ama ne kadar anaç bense 28 yaşında olup çocuklardan uzak duran bir insanım herkesin düşüncesi aynı olamaz :)

9 temmuz 22:15


8. doğru. Zamanla değişeceğini sanmam.

9 temmuz 22:16

9. Son anonim beni gülümsettiniz gerçekten. Ne güzel bir kadın tarafından büyütülmüşsünüz, çok şanslısınız. Huzur içinde uyusun.

9 temmuz 22:34

10. Hayat biter evet . Annelik kesinlikle herkese göre değil. Yansıtıldığı gibi çiçek böcek güneş bulut da değil. Yaşım küçük demişsiniz ben yaşım küçükken de istemiyordum. Şimdi de istemiyorum.30 olacağım neredeyse. 20de de istemedim 25te de.15te de . 18de de. Anne olmak istemedim ama içgüdü ya bu  Bazen geçici heves işte canım istiyoor mıncırayım edeyim. Yeğenlerim var bebekler daha. Onlarla idare ediyorum.Çocukları severim bu Arada hem de çoooook:) ama anne olmak istemiyorum. Hiç istemedim. 

Ha sigara şimdi de içmem.  Ağzıma koymadım. Alkol senede 1 gün. Olmasa da aramam. Gece dışarı çıkmaktan hazzetmem. Çok çok ağır spor yapıyorum ama . Onu aksatmak zorunda olmak beni üzerdi sanırım gebelikte. 

10 temmuz 00:12