sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  60 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  annem ve yemek yapmak istememesi sizce?

  süslüler sizin gözünüzden de durum değerlendirmesi alabilir miyim ?

  1. Canı yapmak istemiyordur.

  7 ekim 2018 18:33

  2. Yemek yapmak zorunda değildir, yorulmuştur ve bence de canı istemiyordur 

  7 ekim 2018 18:36

  3. Süslüler kabaca kendimizden bahsedeyim.ben okuyorum annem çalışıyor.ikimziz de 6 gibi evde oluruz.bölümüm meşakkatli ve çoğunlukla çalışırım evde.annem eve misafir gelmesi veya sevgilisinin gelmesi dışında yemek yapmiyor.mesela şuan sevgilisi var birkaç gün kalıyor ve her gün çeşit çeşit yemek yapıyor ev bal dök yala market pazar alışverişleri yapıldı.ben birşey istediğimde ise unutmuş oluyor veya maddi durumu bahane ediyor.harclik almam.burs alıyorum.yemek yol okul kıyafet herşey kendimden.kucukken de öyle günlük 1-2 lira ile lisedeyken de 5 lirayla kendime yeten bir çocuktum hiçbir zaman onu da al bunu da al diyen bir çocuk olmadim.basarili uyumlu sessiz sakin bir çocuk oldum.annemle aramız iyidir çünkü ben uyumlu olmak ve ona ters düşmek istemem.oyle olursa o alttan almaz çünkü.sevgilis8ne de karşı değilim severim de kendisini ama annemin beni hiç umursamamasini cocuklugumda dahil bir lokma yedirmeden okula gittiğimi ve şuan da öyle sürekli dışarıdam ya da kendim uydurarak birşeyler yediğimi ve nedenini sorguluyorum.calisiyor ve yoruluyor elbette anlıyorum.ama hiç mi dermanı yok ya da isteği mi yok.oyle olsa aynı gün temizlik alışveriş çeşit çeşit yemek yapar mıydı bir başkasına.evladina yapmazken.okudiysaniz çok teşekkür ederim ve sizin gözünüzden durum ne bilmek isterim süslüler.

  7 ekim 2018 18:36


  4. Ben de öyle düşünmek istiyorum yorgunluktan olduğunu süslulerim.

  7 ekim 2018 18:38

  5. Ben 2.anonimim üzüldüm süslücüm ama o eğer böyle mutluysa onu öyle kabul etmek lazım ya, maalesef sizin bir yerden tutup yemek yapmaya başlamanız hem anneniz hem sizin için daha iyi olur. Ben de çalışan bir annenin çocuğuyum bölümümde zor yıllardır sabah 8 akşam 5 çalışan gibi gittiğim bir bölümüm var, anneniz sevgilisiyle içinden geldiği için yapıyordur. Bence o mutluysa böyle kabul edelim, biraz kabul etmesiyle ama böyle

  7 ekim 2018 18:41

  6. süslü ya çok üzüldüm anlattıklarına. ağır konuşucam ama böyle anne evlerden ırak olsun bu nedir.

  7 ekim 2018 18:42

  7. Bu arada mezun olunca benden ev mücevher kıyafet pahalı marka çantalar vs gibi beklentileri var.annemdir yaparım elbette ki yapacagim da.ama ne bileyim bu normal gelmiyor bana.sizinkiler de böyle mi cok merak ediyorum.evlat bu ya.ben henüz anne olmadan çocuğunu okula aç gönderdiğini veya onu okuturken böyle şeyler bekleyeceğim düşünemiyorum bile.

  7 ekim 2018 18:43

  8. Ben de 1.anonim. Ayrıntı vermeyince tek sebebi sadece keyfi olarak yemek yapmaması olarak algıladım. Çünkü anneler de sıkılabiliyor sürekli aynı şeyleri yapmaktan ve yoruluyorlar doğal olarak. Ama sizin durumunuz farklıymış. Genel olarak yapmayan bi insan olsa öyle kabullenin denilebilir ama başkasına yapıp size yapmaması hoş değil bence. 

  7 ekim 2018 18:55

  9. 2. anonim süslüm teşekkür ederim cevabin için.ben de öyle mutluysa yapacak bir şeyim yok diyorum artık.kabullenecegim dediğin gibi.anne önemli başında olması bile yeter ama ne bileyim kendimi bazen değersiz hissediyorum.bazen de hiç olmama ihtimalini düşünüp üzülüyorum ya olmasaydı varlığı yeter diyorum.

  7 ekim 2018 18:56

  10. Bence anneniz yalniz cocuk buyutmenin bunalimina girmis ve bir daha da cikamamis. Siz artik yetiskin oldugunuza gore beklentinizi minimum tutun belli ki yapmayacak cunku. Yemek yapmak cok zor degil calisan kadinlarin hepsi bir sekilde hallediyor. Olmazsa haftasonu bir kac cesit yapar haftaici yersiniz. Sizin derdiniz sirf yemek yemis olmak degil annenizin sizinle ilgilenmesi tabii ki ama beklentinizi ne kadar dusuk tutarsaniz o kadar az uzulursunuz. 

  7 ekim 2018 18:56