7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

apple beni deli edecek lütfen bir fikir verin?

iki haftada bir apple'dan mail geliyor (link: https://hizliresim.com/2jqrb2 hesabınız kitlenmiştir lütfen doğrulayın) diye. ben her seferinde doğruluyorum şifrem güvenlik sorularım hepsi doğru ama iki hafta sonra yine aynı mail geliyor. az önce de şöyle bir mail geldi ama imkanı yok ben 40 dolarlık bir alışveriş yapmadım. sadece ayda 2 lira icloud'a ödüyorum. (link: https://hizliresim.com/5drgjz şöyle bırakıyorum linki) sahte mailler mi bunlar dolandırıcılık için yoksa çoktan dolandırıldım mı bilen var mı?

1. linkleri düzgün gönderemedim galiba tekrar deniyim.

(link: https://i.hizliresim.com/rOd3na.png 1)

(link: https://i.hizliresim.com/dOqPmp.png 2)

12 ocak 14:04

2. 50gb için ayda 3 lira ödüyorum.

12 ocak 14:08

3. Bunlara phishing e-mail deniliyormuş süslücüm. Bana da geldi ayni mailden bu arada. Ilginç olan da hep apple.com gibi bir mail adresinden gelmesi bunlarin.Bu maillere tıklamamak gerekiyormuş. Linki birakiyorum. http://www.hoax-slayer.net/apple-unusual-transaction-phishing-scam/

12 ocak 14:10


4. Apple müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm. Çok ilgililer bir sorun varsa belli olur. 

12 ocak 14:42

5. bu tarz şüpheli işlemlerde mailleri açmadan doğrudan firmayla iletişime geçiyorum ben. benim turkcell’de farklı da olsa bir olay başıma gelmişti hızlıca iletişime geçip çözdüler. 

12 ocak 14:55

6. Bu apple degil ki. Sakin sifreni girme. Eger girdiysen de apple.com a gidip sifreni hemen degistir. Tum verilerin tehlike altinda

12 ocak 15:45

7. teşekkür ederim hepinize. şifremi değiştirdim ve şüpheli maili apple'a ilettim. umarım bir daha karşılaşmam bunlarla.

12 ocak 15:53