3 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

apple garanti ve telefon bozulması?

kızlar benim telefonum bozuldu. garantisinin bitmesine tam 15 gün var. yarın zorludaki apple'a gidicem ama nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum çünkü ilk defa başıma geldi. telefonu değiştirip yeni telefon mu verirler yoksa dilekçe mi yazmalıyım?

1. Apple Store’a gitmeden mutlaka randevu alin. Benim isyerindeyken bir anda bozulmustu ve kosa kosa gitmistim randevum yok diye yuzume bakan olmadi. 

11 ocak 22:53

2. Eski apple çalışanı olarak anonime katılıyorum ve randevu+1 diyorum. Randevusuz işinizi hallettiremezsiniz. Telefonunuzun arızasına göre size yeni telefon verilip verilmeyeceği kararlaştırılır. Yani dilekçe yazayım yeni telefon için diye bir şey söz konusu değil maalesef. Ha derseniz ki ben yeni istiyorum, o halde servis parasını ödemeniz gerekir ki bu da modele göre değişmekle beraber en düşük (iphone4s falan) 700-800 liradan başlıyordu ben çalışırken. Şimdi döviz zamlarıyla daha da pahalanmıştır. Garanti süreniz içinde arızanız tamir edilemeyen bir durumsa yeni telefon verilir, diğer durumlarda tamir yapılır.

12 ocak 02:28

3. (yazar: fleurdelacour) cevabınız için teşekkür ederim. Ahizede problem var konuşurken bir anda ses kesiliyor ne ben karşı tarafı anlıyorum ne de karşı taraf beni anlıyor. Telefon göruşmesini sonlandırmaya çalıştığımda da sürekli arama başarısız oldu uyarısı veriyor. Touch id’de uzun zamandır çalışmıyor. 

Açıkçası ahize sorunu en en önemlisi, görüşme yapamıyorum :( 

Garantimin bitmesine 14 gün kaldı ve yeni telefon alabilecek gücüm yok. 

12 ocak 03:13