12 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

arabadan anlayan süslüler? otomatik vites?

süslüler otomatik vites araba alıcam ama arabadan anlamıyorum malesef yardıcı olabıleek kimsem yok. dikkat et dedikleriniz neler kac km de olmalı mesela? en fazla . hasar kaydı sorun olur mu? verebileceginiz tavsiyeler varsa cok mutlu olurum

1. Süslücüm hayırlı olsun şimdiden kazasız belasız kullan insallah. Sorularından yalnızca birine cevap verebileceğim, onu da babamdan öğrenmiştim. Sene çarpı yirmi bin km den fazla kullanılmışsa hor kullanılmış demişti. Atıyorum 2016 model bir araç aldınız, iki yaşında çarpı yirmi bin, kırk bin km den az olmalı. Babamın hesabı ne kadar bilimsel bilmiyorum ama kendisi yılların şöförü, bana araba alırken de böyle şeylere dikkat etmişti diye hatırlıyorum. 

7 kasım 22:37

2. Süslüm hasar eğer motora ya da aracın önemli bi aksamında oluşmamışsa, sadece kaportada çamurlukta falansa sorun olmaz, sadece satmaya kalktığında fiyatı düşer. Zaten beğendiğin bir aracı almadan önce mutlaka iyi bir ekspertiz testinden geçirmelisin.

Kilometresi kaç yıllık bir şey baktığına göre değişir ona bi yorum yapamıyorım ama 50-60 bini geçmese iyi olur bence.

Bir de hangi segmentten alacaksın? B segmentte ise ikinci el polo otomatik viteste genelde tercih edilmemeli çünkü şanzımanının kronik ağrızaları var. Volkswagen grubunun tüm otomatik arabaları için gerçerli bu sadece polo için değil. Dsg şanzıman arızaları diye aratırsan görürsün internette.

Fieastaların çok yakıt tükettiğini söylüyolar e malum benzin fiyatları çok yüksek. Tüp taktırmayacaksan fiestadan da kaç derim. Ama sürüş zevki varmış yola iyi tutunuyormuş.

Honda jazz iyi bi seçenek olabilir iç hacmi geniştir ya da toyota yaris, japon arabalarında genelde arıza çıkmaz bu konuda ünleri vardır.

Hyundai i20’nin iç donanımları iyiymiş galiba ama o da çok yakıyormuş bi de ben bu aracı kullandığımda azıcık bi rampada bile zorlanıyo gibi hissettim araç. 

Tabi hep b segmentinde konuştum ama şimdilik aklıma gelen bunlar. Alırsan hayırlı olsun süslüm güzel günlerde kullan

7 kasım 22:43

3. birinci süslüm cok saol cok mantıklı bi hsaplama km olarak

ikinci süslüm uzun uzun yazmıssın polo dusunuyodum acıkcası ama daha bi dikka tedicem cok sagolun

7 kasım 22:49


4. ankaradayım heryer rampa i20 yi de eledim cok tesekkurler

7 kasım 22:50

5. Süslü böyle uzun uzadıya yazma sebebim ben de 0 polo aldım bu yıl, almadan önce baya araştırmıştım b segmenti, hatta jazz düşünüyordum poloya karşı soğuktum ama ne oldu bilmiyorum en sonunda gidip onu aldık. kullanmayı seviyorum ama içimde bi arızalanma korkusu oluştu ekşide falan okuya okuya dsg’yi. Neyse umarımm çok seveceğin mutlu mesut kullanacağın bir araban olur 

7 kasım 23:03

6. Otomatik vitesler cok daha pahali bide ikinci el alicam iyice panik oldum ama biraz da sans meselesi tabi bu araç olayı süslüm kazasız arızasız kullanirsin insallah

7 kasım 23:27

7. Süslüm hem i20 hem polo sürdüm, i20 rampada daha iyi. Otomatik vites için i20de maalesef dizel üretim yok, dolayısıyla yakıt masrafı da fazlaca oluyor ancak dizel otomatik polo var mı fikrim yok. 

8 kasım 01:24


8. Ikisinde eledim galiba süslüm tesekkur ederim

8 kasım 08:45

9. Dsg şanzımanı kronik problemlerinden ötürü tavsiye etmem, otomatik aracın arızası bayağı tuzlu oluyor. Aisin ve cvt şanzımanlar sorunsuzluğuyla öne çıkıyor. Peugeot 208 eat6 şanzıman oldukça başarılı aisin üretimidir, motor şanzıman uyumu çok iyi. Cvt kullanan honda jazz da başarılı. Opel de aisin kullanıyor ama ciddi yakar tavsiye etmem. Toyota yaris cvt kullanıyor, japon araçlarının sağlamlığı meşhur zaten.

8 kasım 11:33

10. süslü ben de ankaradayım bu yüzden araba alırken çekiş gücüne de dikkat edin. bazen yokuşlarda kaldığım oluyor ya da zorlandığım. corsa var bu arada bende ama yokuslar zorluyor.

8 kasım 17:10