yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  aramızda bekarken hamile kalıp aldırmak zorunda kalmış süslüler var mı?

  kızlar bana hamile kalmak hayal gibi geliyor. erkek arkadaşımla çok dikkat ediyoruz ama bende içten içe gereksiz bir rahatlık var. kendimi hamile olduğumu öğrendiğim anda düşünemiyorum bile. sizin hikayenizi merak ettim.

  1. Süslücüm ben tek gecelik ilişkimde hamile kaldım. Hatta o dönem sadece onunla birlikte olmuştum. Hani derler ya üzerine battaniye atınca hamile kalcak diye korkar diye aynı o durumun benzerini yaşadım. Hatta korunarak yaşadığım bir ilişkiydi. Normalde sürekli seks yapınca hamile kalınır derler ama hiçte öyle olmadı.

  Ben hamile kaldığımı 3 ay sonra farkettim. O dönem telefonumu değiştirmiştim ve regl olduğum tarihi unutmuştum. Annem bakire olmadığımı biliyor. Sürekli kızım sen hayırdır regl olmuyorsun derdi ve ben önemsemezdim. Kilo almaya, mide bulantıları yaşamaya başlamıştım. Ama tabi yine ihtimal vermiyordum. Bir gün wc’de telefon kurcalarken “takvimim” uygulamasının geri yükleme özelliğini fark ettim. Geri yükleyince 3 aydır regl olmadığımı gördüm. Koşa koşa gidip eczaneye test aldım. Çift çizgi çıktı. Hamileydim! Hayatında anne olmayı benim kadar çok isteyen biri daha yoktur. Düşünün ve ben hamileydim. Direk en yakın arkadaşıma yazdım. Oda ilişki yaşadığım adama yazdı. ( burası çok karışık boşverin) en yakın arkadaşımla koşa koşa en yakın hastaneye gittik. Kan testinde de hamile çıktım. Hüngür hüngür ağlıyordum. Şuan bile çok çok kötü oldum. :( doktor bebeğin 3 aylık olduğunu alınmayacağını söyledi. Bebeğin babasına doktorun dediklerini anlattım. Sonra eve geldim. Annem yüzümden terslik olduğunu anladı. Baya ısrar edince anlatmak zorunda kaldım. Sarıla sarıla o gece hüngür hüngür ağladık. Ertesi gün dahil 2 hafta boyunca kürtaj yaptırabileceğim bir yer aradım. O bebeği o kadar çok doğurmak istiyordum ki.. ama asla mümkün değildi. Neyse en sonunda birininde tavsiyesiyle iyi bir doktora randevu aldık. Düşük yaptırarak bebeği alacaklardı. Sabah çok erken saatte doktora gittim ve rahmime bir ilaç yerleştirildi. Hastaneden eve nasıl geldiğimi hatırlamıyorum. Eve geldiğimde kıvranıyordum. Aradan 4-5 saat sonra kanamam başlaması gerekiyordu. Ama başlamadı. Doktorun gelin demesi üzerine hastaneye gittik. Kürtaja annemle gittik. Daha doğrusu babası bizi evden aldı ve hastaneye götürdü. Hastanede toplam 7-8 saat geçirdik. Gizli yapıldığı için düşük olarak kayıt yapıldığını söylediler. Önce beni bir koltuğa alıp uyuşturdular. Gözlerimi açtığımda odaya çıkarılıyordum. Doktora ilk sorduğum cinsiyeti olmuştu. Erkek bebek en büyük hayalimdi ve Allah bana nasip etmişti. Hayatımdaki en büyük sınanmaydı veya cezaydı artık nasıl tabir ederseniz. Sonra eve çıkardılar. O hafta odamdan çıkmadım. Annemin yüzüne bakamadım. İlaçlarla kendime geldim. Lütfen beni yargılamayın. Aradan 2 sene geçmesine rağmen atlatabilmiş değilim. Bu konuyu kimseye anlatamıyorum. O günlerde en yakın arkadaşım dediğim insanı bile hayatımdan sildim. Resmen kimsesiz kaldım. Hayattaki en büyük acıyı tatmış oldum. Bazen geceleri rüyama giriyor... hatta geçen gün yine o adamdan hamile kaldığımı gördüm. Psikolojik olarak destek almayı kabul ettiğimde bile bu olayı anlatamadım, yapamadım. 

  20 nisan 21:17

  2. Bu arada ben o yaz baya hareketli bir tatil yaşamıştım. İlk aylarda atlama, zıplamayla bebek zarar görür derler. Ne yamaç paraşütü, ne başka birşey o bebeğin kopmasına izin vermedi. Bu durum beni çok daha fazla üzer. Hayattan kopmak istemeyen küçücük yavruyu ben kendi ellerimle öldürdüm.. 

  20 nisan 21:20

  3. Ay süslüm çok üzüldüm gerçekten. inşallah bir dahakine sevdiğin ve birlikte olmak istediğin bir adamla nasip olsun. Annenin tutumuna da hayran kaldım. Umarım kolaylıkla atlatırsın zor günlerini.

  20 nisan 21:30

  4. Teşekkür ederim süslüm. Umarım atlatabilirim..

  Annem ise gerçekten bitanedir. Tesettürlü olmasına rağmen bize (3 kız kardeşiz) asla dar görüşlü yaklaşmaz. Sadece bu konuda değil her konuda en büyük destekçimdir. Şuan en azından nefes alıp, okuluma devam ediyorsam onun sayesindedir. 

  20 nisan 21:44

  5. Anonim 1, siz ne sekilde korundunuz da boyle oldu merak ettim ve korktum acikcasi

  20 nisan 22:00

  6. benimde başıma geldi maalesef. kesinlikle korkunç bir durum. öğrenciydik ikimizde. kesinlikle istemediğimiz için soğukkanlılıkla gittik aldırdık. korunuyorduk bir de. prezervatif kazasına kurban gittik herhalde. yırtık falan mıydı nasıl farkedemedik bilmiyorum. prezervatif+ geri çekilme her zaman daha güvenli.

  20 nisan 22:08

  7. çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. 

  20 nisan 23:22

  8. Prezervatifle korunuyorduk süslüm. Bu olay başımıza geldiğinde o adam ben içine boşalmadım ki geri çekildim nasıl oldu böyle birşey dedi. Bilmiyoruz ama oldu işte. O günden beri doğum kontrol hapı+prezervatif kullanıyorum. En yakın zamanda da spiral taktırmayı düşünüyorum. Son 2 senedir kimseyle birlikte olmadığım için tercih etmedim ama yakın zamanda tekrar bişiler olabilir.. o nedenle en sağlıklısının spiral olduğunu düşünüyorum. Aile sağlığı merkezleri ücretsiz takıyormuş sanırım.

  20 nisan 23:25

  9. Bu arada işlemi yapan doktorun söylediğine göre tek damla sperm bile hamile kalmak için yeterliymiş. Erkek ve kadın sağlıklıysa hamile kalmak çok çok kolaymış. 

  Ayrıca burayı okuyan süslülere en büyük tavsiyem hatta ricam tek gecelik ilişkiler yaşamayın. Eğer hayatınızdaki insana gözü kapalı güvenmiyorsanız yatağınıza almayın. Çünkü böyle bir durum yaşamak çok zor değil ve benim yaşadığım travmanın en büyük sebeplerinden biriside bu olayı yaşatan adamın “ben bu çocuğun babası olup olmadığımı bilmiyorum. Belkide benden sonra başkasıyla yattın ondandır.” Demesiydi. Çocuğu asla aldırmam deseydim anne karnındayken dna isteyeceğini eğer ondan değilse hayatı bana dar edeceğini söylemişti. Ben birazda korkumdan aldırdım minik canımı.. Hatta öğrenci olmama rağmen biriktirdiğim parayı (o param eksik dediği için) vermiştim. Bahsettiğim adamda baya parası olan, hali vakti yerinde biriydi. Herkesi kolay kolay beğenmeyen annem bile eğer bu adam bunları yaşatmış olmasaydı damadım olmasını isterdim demişti. Düşünün... (tabi annem para konusunu ve dna konusunu hala bilmiyor) 

  20 nisan 23:34

  10. pcosluydum bir de süslüler. 2 ayda bir regl olurdum çok düzensizdi. nasıl olsa çok zor, hem de korunuyoruz diye önemsemedim. hamile olduğumu anladığımda yasal süreyi geçmek üzereydi. hem tecrübesizlik, gençliğin verdiği umursamazlık kötü deneyimler yaşattı bize. korunuyor olsanız bile bir şey olmaz demeyin. regliniz geciktiği vakit test yapın.

  21 nisan 00:05