sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  14 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  arkadaşım hakkında bir soru ?

  cevaba yazacagım soruyu.

  1. merhaba süslüler

  okuldan yakın bir arkadaşım var. tüm derslerimiz ortak oldugu için okulda her gün birbirimizi görüyoruz haliyle, her dakika beraberiz.

  tamam iyi güzel hoş da, benden başka kimseyle takılmıyor. hani insan biraz çevre yapar, sosyalleşir, nebileyim. her dakika benimle.

  bazı günler ögle yemegini sevgilimle birlikte yemek için anlaşıyoruz, sabah dersten çıkınca haliyle arkadaşım da benimle oluyor. napalım diye soruyor.

  diyorum sevgilim gelecek beraber yemek yicektik dün plan yapmıştık vs. demiyor ki hani ha tamam o zaman siz yiyin, ögleden sonra derste görüşürüz.

  ben de diyemiyorum git hadi diye. sevgilim geliyor yemekhaneye geçiyoruz derken, (yemekhanede sadece nakit geçerli) nakdim yok ama benim diyor.

  e sevgilimle ben de kızın karşısında oturup yemek ayıp olacagından, ısmarlıyoruz kendisine. hani keşke nakdim yok benim ama siz yiyin, ben kantinden başka bi yerden bir şeyler alırım kartla falan demiyor

  hani 1 kez ısmarlasak 2 kez ısmarlasak neyse de çok ısmarladım ben yemek yani ayıp denen bir durum var. ilk zamanlar hadi maddi durumu kötü o yüzden aç kalmasın

  diyordum ama her gün kantinden 6 liralık kahve alıyor yani benim durumum ondan biraz daha iyi olmasına ragmen ben çayımı kahvemi evde yapıp termosla getiriyorum

  o günden beri kendisine artık bir şey ısmarlamıyorum, enayi yerine konuyormuşum gibi geliyor artık. ikinci olarak, ben ellerimi sık kremleyen biriyim, ilk başlarda

  hadi nezaketen diye kendisine de uzatıyodum ister misin diye, alıyodu sürüyodu. ay güzelmiş diyordu. ben de "evet ya şurdan aldım 6-7 tl bişeydi sen de al bak güzel krem"

  diyordum. sonraları baktım, ben ne zaman krem sürsem, ben daha ister misin diye sormadan ellerini uzatıyodu direkt. baya benden otlanmaya başladı artık yani.

  zaman zaman kendini de benimle kıyaslarcasına laflarını duydum ve çok rahatsız etti bu durum beni. ayrıca kendisi tam bir sigara tiryakisi. sigara içen başka arkadaşlarım

  da var ama onlar hani hava soğuksa veya soğuk olmasa bile, 3-4 saatte bir sigara yakan insanlar; ama bu arkadaş çok sık içiyor, 1 saat geçsin geçmesin hemen yakıyor.

  üstelik ben kendisine dumandan çok rahatsız oldugumu da söyledim, biliyor bunu, hem bogazımı rahatsız ettigini hem kötü koktugu için üzerime kıyafetlerine sindigini falan.

  o yüzden sigara içecegi zaman ben biraz uzagında duruyorum ama inatla dibime dibime giriyor. ben biraz daha uzaklaşıyorum, o tekrar yanıma yanaşıyor. en sonunda "yaklaşma cidden kötü kokuyor"

  demek zorunda kalıyorum. kışın falan asla düşünmüyor beni, ki ben sıcak memleketten gelen bir insan oldugum için 14 derece havada bile tir tir titriyorum. "donuyorum x içmesen olmaz mı 1-2 saat oturcaz zaten" diyorum

  yok içmem lazım diyor. e tamam iç o zaman da "ben 2 dk içip geleyim bekle o zaman" demiyor, illa beni de dışarıya çıkaracak. ben de onun sigara keyfi yüzünden

  o soğukta bekleyip hasta olmak istemiyorum. mecburen "sen iç gel o zaman bekliyorum" diyorum. ama her seferinde bunu ben diyorum, kendisi her seferinde beni sogukta dışarı çıkarmak niyetinde.

  bu içimdekileri onun suratına da söylemek istiyorum ama bir yandan kıracakmışım gibi geliyor. siz ne düşünüyosunuz bu konuda, kırmadan nasıl anlatabilirim tüm bunları?

  çünkü artık aramızdaki arkadaşlıktan da sogudum, gördügümde oturasım takılasım gelmiyor.

  14 mart 00:36

  2. Bu arkadaşlık değil sen birini evlat edinmişsin hayırlı olsun. 

  14 mart 00:40

  3. ay yüzsüz sinir oldum. arkadaşlığını bitir süslü yoksa çoook sömürülürsün 

  14 mart 00:42


  4. Arkadaş değil kımıl zararlısı

  14 mart 00:43

  5. Açık açık otlanıyor senden ve alışmış ikram ve ısmarlamalara. Becllikte var biraz. Sinir oluyorum böylelerine. Araya mesafe koy biraz gerekirse sevgilinle yemekhaneye bile gitme başka yere gidin mesela bugün biraz işimiz var diyin ya da başbaşa kalmak istiyoruz gibi. Ve haber vermeyin ansızın gidin sizi arasın. Soğuk davran biraz da.. okula bile gitmesen bi kaç gün olur bence.

  14 mart 00:44

  6. Vallahi ben okurken yıldım bu nasıl bir kişilik? Ama ben böyle soruları seviyorum hani aramızda böyle olanlar vardır, farkında değildir de kendini toparlar diye. Siz de görüşmeyi kesin bence böyle arkadaşlık olmaz. Birden keserdim ben olsam biliyorum kolay değil ama herşeyden önce yaşam tarzınız, alışlanlıklarınız tamamen zıt. Siz ince düşünüyorsunuz, karşınızda ki nezaketsiz, bencil birisi. 

  14 mart 00:46

  7. Muhtemelen sen bunları onun yüzüne söylesen de o bir şekilde zeytinyağı gibi üste çıkar. O kızda bu potansiyeli gördüm ben. Eğer devlet okuluysa yemekhanede yemek hadi olsun 3 lira. Kahve içeceği paraya bir insan yemek yer. Ya da neden yanında hiç nakit yok?

  Yemek yiyeceğiniz zaman mesela kıza sevgilimle başbaşa plan yaptık yemek yiyeceğiz falan de. Sigara için dışarı çağırırsa gelmiyorum de, ısrar ettiğinde göbeğin benle bir mi kesildi kendin iç diye tersle biraz.

  Senden bir şey istediğinde terslemekten çekinme. Ya da ayıp olur diye düşünme çünkü kendisi bildiğin parazit yaşam sürüyor.

  Sen de bu süreçte kendine yeni arkadaşlar edin, onlarla takılmaya falan başla.

  14 mart 00:49

  8. Bu arada ben de okurken maddi sorunları vardı ailemin en yakın arkadaşım kendi gücünce destek olurdu ama “ben tokum canım, ya simit yedim yolda, benim biraz işim var yemeğe gelmeyeceğim” gibi cümlelerle kibarca geri çevirdim ne bileyim hergün hergün yemek mi ısmarlatılırmış. Siz de öğrencisiniz sonuçta. Ayrıca ben de sigara içiyorum 8 yıllık kocamı çıkarmıyorum soğukta dışarı, içip giriyorum tekrar içerisi bunun manasını hiç çözemedim. 

  14 mart 00:58

  9. hepinize çok teşekkür ederim düşünceleriniz için

  anonim 8, son zamanlarda artık terslemeye başladım süslü, bir ara alışverişe gitmiştik birlikte, mağazada ilk önce kendisine bir şeyler baktıktan sonra "bi dakka ben de şurdan şampuanlara bakacagım" diyerek şampuan standına gitmiştim, bakınıyorum falan. bana "hadi x, hadi x, gidelim" diye sıkıştırdıgı vakit, patlayıp "ay bi dur bakıyorum şurda yahu" diye sesimi yükseltmiştim. sonra çay içmek için starbucks'a gitmiştik, hem teraslı hem çay yapan başka yer yoktu maalesef. sıra beklerken vitrindeki pasta tatlıları gördü, "ay canım tatlı çekti" dedi. cevap vermedim. "senin de çekti mi" diye yokladı beni. "çekiyo arada ama çikolatayı şekeri falan azalttım ben artık nefsime hakim oluyorum" dedim. 1 dk sonra dedi ki "şu pastayı alıp bölüşelim mi" ben de hayır dedim. biliyorum ki o pasta üstüme kalacaktı. nitekim de zaten kasaya gittigimizde çay alacak parası da çıkmadı, ben de ısmarlamadım.

  başka arkadaşlarım da var süslü ama her an yanımda oldugu için diger arkadaşlarımla da görüşmeye gidemiyorum. kendisini diger arkadaş ortamıma da sokmak istemiyorum, başkalarına da aynı şeyi yapmasını istemem çünkü.

  14 mart 00:59

  10. Parası yoksa sigarayı bırakmasını teklif edin. Ve sevgilinizle katiyen aynı ortama sokmayın o kişiyi.

  Pasta olayındakı gıbı değişik yöntemlerle sizi sömürmeye devam etmeye çalışacaktır. Yılmayın. Paranızın Kendinize kadar olduğunu, kişisel bir hayatınızın ve alanınızın olduğunu belli edin. Gerekirse sevgilinize atın sucu. Erkek arkadaşım rahat edemiyor senin yanında diyin. Başbaşa takılmak istiyorum diyin. Sizi sömürmek yaşam biçimi olmuş. Okul dışında bir yerde görüşmemeye çalışın.

  14 mart 01:10