5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

ateist olup bunu ailesinden saklayan var mı aranızda?

1. Böyle "çok gizli kalsın aman duyulmasın" değilim ama söylemiyorum da düşüncelerimi. Babam farkında ama anneme göre imanı zayıf biriyim. Söylesem üzülür. Saçma evet ama o da benim biricik anam, üzülsün istemem.

16 mayıs 01:07

2. aileyi çok ilgilendiren bir mevzu değil bence kişisel inanç meselesi. bana baskı kuracak bir ailem olsa saklardım belki ama annem ateistti benim zaten. ben deistim. babam da biliyordu vefat etmeden. o oruç bile kaçırmazdı. hiç baskı görmedim.ama dediğim gibi sorun çıkaracak insanlarsa bilmelerine gerek yok.

16 mayıs 01:08

3. Ateist değilim ama evet ben de saklıyorum. Gerçi kardeşim ve yakın bir arkadaşım biliyor. Babama söyleyebilirim ama anneme asla. Şu anda zaten baskı kuruyorken açıldığım zaman daha fazla baskı kuracağını hissediyorum. Aslında söylemeye de gerek duymuyorum çünkü en sonunda zaten onlarla beraber yaşamacağız büyüyeceğiz ve herkesin kendi hayatı olacak, söyleyip kafa karıştırmaya gerek duymuyorum. 

16 mayıs 09:45


4. Ailenin bütün kadınları biliyor, erkekleriyle bu tarz muhabbetlere girmiyorum çünkü bkz. Ataerkil aile yapısı, dinle ahlakı aynı şey kabul eden cehalet vs vs ama hiçbir zaman inşallah, maşallah, hayırlısı vs kullanmadığım için salak olmadıklarını düşünerek bildiklerini tahmin ediyorum. Sizi anlamayacaklarını düşünüyorsanız anlatma zahmetine girmeyin.

16 mayıs 09:58

5. Deistim ve saklıyorum.

16 mayıs 21:19