14 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

ayrılığın ilk günü nasıl atlatılır?

aslında sadece ilk gün değil şuan hayatımın geri kalanını düşündükçe  boğazıma bir düğüm dolanıyor. 6 yılımı geçirdiğim insandan ayrıldım bugün. severek ayrılmak sanırım en kötüsü... keşke kötü bir şey yapsaydı da nefret etseydim diyorum ama yok. tek sorun maddiyat ve ailesiydi. bu kadar alışmışlık nasıl biter, sevgi zamanla azalır mı inanın çok acemiyim bu konuda. sizler nasıl atlattınız? ne yaparım ne ederim bilmiyorum kaskatı hareketsiz yatıyorum sabahtan beri.. sanırım  dertleşmeye ve tavsiyeye ihtiyacım var.. 

1. Büyük bir kalabalık oluşturun arkadaşlarinizdandan. Harala gürele bir ortam da olabilir. Düşünemeyecek kadar şenlikli olmasını tercih ediyorum, yoksa dayanamıyorum.

12 mart 19:19

2. Ah keşke çok arkadaşım olsaydı.. yaşadığım şehirde kimsem yok nerdeyse :( zaman o kadar geçmiyor ki.. 

12 mart 19:23

3. Geçmez. Zaten birinden ayrılınca saat dilimi değişmiş gibi oluyor. Onu düşünmeler, ani yaşamamalar. Gece gündüze karışır vs.

Bu durum zamanla azalacak azalacak ve geçecek süslü. Bir de şunu diyim, bir süre duygusal melankolik şarkılar dinlemeyin bence. İnsan biraz mahvoluyor.

Deminki anonimim bu arada. Ya düşünmenizi önleyecek bir ortam bulmanız lazım. Veya sizi çok ama çok fena meşgul edecek birsey. Derslere odaklanmayi abartmak belki.

12 mart 19:31


4. Kimse yoksa kendinizi oylayın tüm gün yaparsanız aklınızdan çıkmaz. Çok klişe ama kuaför,kendinizle ilgili değişiklik bunları deneyin. Film,yabancı dizi izleyin içinde aşk ögeleri olmayan bilim kurgu tarzında olabilir.

12 mart 19:35

5. Bana rap müzik dinlemek ve yürümek çok iyi gelir. Biraz yürüyüş yapın. Kitap okumakta zorlanabilirsiniz. Ama film dizi ne bulursanız izleyin. Boş kalmayın yeter ki. 1-2 hafta sonra çok daha iyi hissedersiniz. 

12 mart 19:42

6. Şuan tek yapabildiğim uyumak 😕 Sabah oldu sanıp kalktım meğer sadece 2 saat geçmiş 🙄 Kitap okumayı normalde çok severim ama yarım bıraktığım kitabı okurken uzaklara dalıp gittiğimi farkettim 😕 Çok zor kızlar ya... 

"Ben şimdi ne yapıcam" düşüncesini kafamdan atamıyorum...

Sürekli de arıyor nasılsın iyi misin diye sanırım daha kötü oluyorum 😭

12 mart 23:03

7. sen nasıl atlatmaya musaitsen oyle atlatılır. ağla sızla duygularını engelleme. yok sayma cok da iyi bir yontem değil süslücüm...

13 mart 00:10


8. Çok sağolun destekleriniz için çook zor geçiyor ama bir şekilde geçti. Evde sık sık ağlıyorum ama iş yerinde kendimi tutmaktan davul gibi oldum.. ayrılırken git başkalarıyla görüş hayatına birini sok demişti bunu sadece düşüncesi bile midemi bulandırıyor suan 

13 mart 13:26

9. Valla ben bir akşam ayrıldım, odamda hıçkıra hıçkıra bir süre ağladım. Hiç durdurmadım kendimi, içimden geliyordu kesmedim. İyice ağladım, ağlarken sonra en yakın arkadaşımı aradım. Bedenen yanımda olmasa bile iyi geldi. Sonra yattım uyudum, sabah kalktım. Rutinimi hiç bozmadım, güzelce kahvaltımı ettim. Cilt bakımımı, makyajımı, saçımı yaptım. Kıyafet seçtim, sonra da kalktım okuluma gittim. Derslerimi dinledim, eve döndüm, dersimi çalıştım. Açtım filmimi izledim. Sonraki günlerde de aynı şeyleri tekrarladım.

Tavsiyem rutininizi bozmamanız olacaktır. Sadece aralardan onu ve onu içeren aktiviteleri çıkarın. Sonra da hayatınızı yaşamaya devam edin. Biri gitti diye, hayatı yaşamayı bırakmak kadar insanın kendine yapacağı başka bir haksızlık yok bence. Millet zamanını doya doya kullanırken, yerimizde saymamalıyız. Üzülmeyin demiyorum, üzülebilirsiniz. Ama tam zamanlı bir olaya dönüştürmeyin bunu.

Not: o akşamdan beri hiç ağlamadım, bir ay oldu.

13 mart 15:27

10. 11. Süslücüm gücünüze hayran kaldım 🙏🏼 Keşkr her şeyi bir kenara bırakıp tüm rutinlere devam edebilsem.. eee ama aklıma geliyor ? Yaptığım güzel bir şeyi bile paylaşmadığımda içime oturuyor 😕   Ben biraz ağır melankolik bir vakayım sanırım 😪

13 mart 15:59