21 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

başörtümü çıkarıyorum saç tavsiyesi?

süslüler, 7. sınıftan beri kapalıydım ve şimdi açmaya karar verdim başımı. e haliyle çok küçük olduğum için saç bakımıyla ilgili hiçbir şey bilmiyorum(şampuan, krem, maske vs hariç) saçım pırasa, ince telli, birazcık da kuru maşa markası ve modeli/ kuaför (ışıltı attıracağım max 200-300 verebilirim) / saç yapımıyla ilgili youtube kanalı falan önerebilir misiniz? uzun zamandır bu günleri bekliyordum baya heyecanlıyım. biraz da destek olsanız mesela ;)

1. bakımı falan halledersin zamanla ama kendini rahat hissettiğin yaşam şeklini benimseyebilmene çok sevindim süslü. güzel günlerde savura savura kullan saçlarını :)

11 haziran 22:58

2. keşke bende bunu yapabilseydim,şanslısınız.

11 haziran 23:00

3. Canınız ne istiyorsa, içinizden nasıl geliyorsa öyle yaşayın! <3

11 haziran 23:02


4. 3 yıl düşündükten sonra ancak yapabildim süslüm. Hayat şartlarını bilmiyorum ama her zaman merkezde sen varsın unutma. İster çarşaf giy ister şortlarla gez ama kendin için yap :*

11 haziran 23:03

5. süslü maşa olarak remington markasınınkileri öneririm ben. :)

11 haziran 23:07

6. Destekleriniz için teşekkür ederim :) kırıklarım pek yok, saçımda boya olmadığından yıllardır maşa vs yapmadığımdan sağlıklı saçlarım var. Hemen süslenme aşamasına geçmek için sabırsızlanıyorum açıkçası. Özellikle kuaför tavsiyelerinizi heyecanla bekliyorum 

11 haziran 23:28

7. Saçınız uzunsa, çeşitli örgü modellerini deneyebilirsiniz. Pinterestte çok güzel modeller var. "Long hair braid" diye aratın, bütün ecnebi sayfalar da çıkar. Adım adım resimli anlattıkları için çok kolay oluyor yapmak. Hafif renklendirilmiş saçta da çok güzel görünüyor örgü.

Renkli boncuklarla küçük küçük örgüler, saç yüzükleri ekleyebilirsiniz. Ensenizden bir tutam saçı birkaç ton açık renge boyayıp, bağladığınızda dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Başınızın üstünde sepet örgüsü yapabilirsiniz. Yazın kem çok kullanışlı oluyor, hem çok hoş görünüyor.

Akşamınız şenlensin diye bir de şarkı bırakayım (link: https://youtu.be/H-d6BwhJ1N0 Size. )

11 haziran 23:39


8. Ya başörtü karşıtlığı ne alaka be insanlar istediğiniz gibi yaşayın diyorlar işte öfff

12 haziran 01:16

9. Bu bir "başörtüsü karşıtlığı" değil sevgili soru sahibinin kendini daha rahat hissetmesine geçişini desteklemek.

Pantene onarıcı ve koruyucu saç kremi kaymaak gibi :)

12 haziran 01:17

10. aynı şeyi ben de yaşıyorum şuan, o yüzden sorunun takipçisiyim. Yıllardır kapalı olduğum için dışarıda saçı nasıl kontrol etmem gerektiğini bilemiyorum. Saçlarım normalde dümdüz ve yumuşaktır ama açık bıraktığımda rüzgardan kabarıyor ve çok bakımsız görünüyor. Bunu kontrol etmek için ne önerirsiniz süslüler?

12 haziran 11:26