25 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

başkalarının gelinlerini durmaksızın öven kayınvalide?

sorum sadece bunun normal olup olmadığı. eşinizle 4 yıllık evlisiniz, yeni bir olay yok. sizi eşinize övmemiş olan kadın, oğluna başkalarının gelinlerini övüp duruyor. övdüğü şeyler "gelini çok güzel, çok tatlı, ay bir güzel bir güzel". bahsi geçen gelinler ortalama güzellikte kişiler. siz de ortalama güzelliktesiniz. kayınvalidenize hep güleryüzle yaklaşırsınız, surat asmazsınız. ek bir soru: bu kayınvalidenin işlerini yapıp duruyorsunuz. temizliğidir, dışarıda olan işleridir siz hallediyorsunuz. ama bu övgü olayları biriktikçe içinizden artık yapmayacağım ne hali varsa görsün demeye başlar mısınız? not: eşinizin annesi kıskanç olduğunuzu düşünüyor, bu yüzden hiç uyarmak istemiyorsunuz çünkü adınız yine çıkacak.

1. Benm kayınvalidem ve görümcem bunun bir tık üstü. Ne zaman dekolteli bir kadın görseler eşimin dikkatini özellikle ona çekmeye çalışırlar. Benim sinirlendiğimi görünce çok hoşlarına gider. Tepkisiz kalıyorum ben de. Bir şey olmamış gibi devam ediyorum. Art niyetli oldukları kesin. ben soğuyorum tabi. Yapacağım bir şey varsa da yapmıyorum onlar böyle yapınca. 

9 ağustos 09:12

2. art niyet, başka bir açıklama bulamıyorum süslü. belki de sizi diğer gelinlerle bir yarış haline sokmak istiyor olabilir daha çok onun gözüne girmek için bir şeyler yapın diye. aranızda belirli bir sorun da yokmuş aslında sizi etiketlemeyecek olsa alın karşınıza tatlı dille sorun diyeceğim ama kıskanç diyip geçecek biriyse canınızı sıktığınıza hiç değmez. bence madem eşinize övüyor siz durumu güzellikle eşinize izah etseniz belki o bozar annesini bize ne şimdi onun gelininden, neden konuşuyoruz bu insanları vs. diye ya da daha tatlı şekilde benim karım hepsinden güzel vs. dese belki mesajı alır ya da sizin yanınızda konuşmak istemezse ikisi baş başayken uyarabilir.

ek sorunuza gelince, ben sanırım biraz soğurdum, içimden gelmezdi bunları yapmak.

umarım en kısa sürede sorun çözülür :)

9 ağustos 09:14

3. Basklarinin gelinlerini ovuyormus suslu yani ovdugu kisiler de evli barkli kadinlar. Oglum esini biraksin elalemin evli kadiniyla olsun diye degil herhalde. Bos bos konusuyor iste ama onun disinda ben bir art niyet gormedim. Aksine siz tepki verirseniz veya esinize annen boyle yapiyor derseniz durduk yere daha cok takar. Bazi seylere kulaklarinizi tikayin gecin yani buyutulecek bir mevzu degil.

9 ağustos 09:31


4. Süslü ben kesin bir umursamazdim iki umursamazdim üçüncüde açardim ağzımı yumardim gözümü. Sen kimsin ki gelip benim kocama baskalarinin gelinlerini öveceksin ? Hem de evli barkli insanlar ya, bizim yuvamız etkilediği kadar duyulsa onlarınkini de etkiler.

Bırak yapma işlerini süslü ya seni oğluna gelin mi aldı kendine ayakçı mı ? Kalksın kendisi yapsın çok sinir oluyorum böyle insanlara. Benim babaannemde böyle çünkü kendi işlerini komşusuna yaptırırdı. Herkesin eli kolu var kalksın kendisi yapsın. Aranıza da mesafe koyun bence, eşinle mutluluğunuz daim olsun süslücümm ❤️❤️

9 ağustos 09:41

5. Yapınca yaranamıyorsanız yapmayın efendim. Ne hali varsa görsün. Ne olduğunu da sorarsa ben hiç sizin takdirinize mazhar olamadım deyin. Oğullarının huzurunu biraz da onlar düşünsün. Sanki adamları da biz doğurduk anasını satayım. Arada biraz huzursuzluk, silkelenmelerine yardımcı olur, olmazsa da oğullarının huzurlarına olan olur. 

9 ağustos 10:02

6. çok sinirlerim bozuluyor süslüler. sustukça değer falan görmüyorsunuz. kavga çıkartmak, suratsız olmak mı lazım anlamıyorum.

9 ağustos 10:39

7. Beşinci anonimim süslü. Bazen öyle olmak gerekiyor çünkü insanı salak yerine koyuyorlar hiçe sayıyorlar.

9 ağustos 10:49


8. sevgili anonimcim bunun yolu k.valideniz överken eşinizin sizi övmesi olur :) desin bakalım "en güzeli benim karım, bulmuşsun çiçek gibi gelini başkalarını ne övüyosun?" görün bakalım bir daha övüyor mu? :) 

kendinizi ateşe atmayın derim, bırakın eşiniz dinlemek istemediğini söylesin. kıskanç olduğunuzu düşünüyorsa daha da fazla düşünecektir. 

9 ağustos 10:55

9. Ben eşimi biraz tanıyorsam benim bişey yapmama dememe gerek kalmaz annesine haddini bildirirdi. Bildirmezse ben ona bildirirdim o da ondan sonra muhakkak müdahale ederdi. Söylediğiniz durum ağır terbiyesizlik. Asla tepkisiz kalmazdım. Hele @1 kan çıkardı orda. Terbiyesiz olduklarını suratlarına haykırırdım.

9 ağustos 10:58

10. aklınca sizi kıskandırmaya çalışıyor. neden ev işlerini siz yapıyorsunuz kendisinin bir rahatsızlığı mı var? eğer yoksa kimsenin işini yapmayın geri çekin kendinizi.

9 ağustos 11:00