sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
51 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

babanız giyiminize karışıyor mu? karışıyorsa örneğin nelere?

mesela su an alanyadayım, asla öyle mikro mini olmayan midi bir şort giydim ve kavga cıktı bu arada 24 yasındayım.sizinkiler nasıl? karısmıyor diyecekler karısmıyor, karısmaz, ben söyle böyle olduğum icin vs gibisinen yazmasın, sadece karısılanlar ve derecesini merak ediyorum.tesekkürler.

1. Karışmaması lazım ama karışıyor. Şort giymemi istemiyor. Dar giyinmemi istemiyor askılı istemiyor. Dizdeki elbiseye dahi karışıyor. Öyle bazen kavga bazen güzellikle bazen de uğraşmak istememem ile bir şekilde çözüyorum. Bazen de gizli.

11 temmuz 22:05

2. bir yetişkin bir diğer yetişkine karışamaz. karşınıza alıp "efendi, efendi! bu ülkede reşit olma yaşı 18. sen bir yetişkine bu şekilde davranamazsın. giysim hakkındaki fikrini sormuyorum" diyeceksiniz. yoksa bunun 34'ü, 44'ü yok. sizi o şekilde evinde istemiyorsa, istenmediğiniz yerde de durmayacaksınız.

11 temmuz 22:07

3. Bir ara Apaçi dolu bir mahallede yaşarken çok karışıyordu ama şu an yazlık bir bölgedeyiz ve çok umrunda değil gibi.ama dekolteye kızar yine askılı giysem bile öyle önü çok açık olmuyor mesela.bazı babalar çok karışıyor ne yazık ki benim denize şort tişört ile giren arkadaşım vardı ya

11 temmuz 22:08


4. Çok tuhaf bi ailedeyim kafasına göre laf ediliyor

11 temmuz 22:10

5. kapalı olduğu halde annesi o** demiş kıyamam çünkü kapalı olmayanlara diyebilir yani, kendinizi ifade etmeyi bilmiyosanız yazmayın şuraya ya

11 temmuz 22:46

6. Babam her şeyime karışıyor mesela asla kısa kollu giymeme izin vermiyor hep yarım kol giyeyim istiyor. Dar pantolon giymeme izin vermiyor. Hani şu çok rahat olan tulum tarzı pantolonlar var ya onları giydirmiyor çok ince olduğu için. Asla yakası açık bluzlar falan giydirmiyor gömleklerimin düğmelerini sonuna kadar kapatıyorum yanında. Hayatımda hiç etek giymedim. Elbise giymek hayallerimin arasında :) Kapanmamı istiyor ama ben istemiyorum tabiki. Şimdi diceksiniz ki nasıl bu kadar sana karışabiliyor sen bir şeyler demiyor musun? 3 gün önce yine evde giydiğim normal bi tişörtten dolayı bana kötü sözler söylemesinin ardından ' her kapalı çok ahlaklı, her açık terbiyesiz mi' şeklinde cevap verdim ve karşılığını dayak yiyerek aldım. Bu hep böyle sürüyor beni dışarıda falan yakalıyor istemediği şeyleri giymiş şekilde -normal kısa kollu tişörtle falan- ardından kızıyor, karşılık verince dövüyor veya direkt dövüyor. Evet zindanda gibiyim, onlarla birlikte yaşıyorum bakalım daha ne kadar sabredebileceğim... Biraz iç dökme gibi oldu ama süslücüm umarım cevap verebilmişimdir

11 temmuz 23:02

7. Benim babam karisiyor.22 yaşındayım ve eskiden daha kötüydü.zamanla yavaş yavaş alistirdim galiba.

Mesela eskiden beyaz tişört giymeme bile laf eden bir babam vardı.önce onu yok ettim.sonra dar jean giymeme laf ederdi.o da gitti.tişörtü içime koymama da kızardı biraz.onu da bitirdim.su an sadece askılı ve mini etek giymemi istemiyor.yavaş yavaş yaparsanız sanırım git gide azalıyor.zaten ekonomik ozgurlugumun olmasına 2-3 yılım kaldı.o zaman da etek,askılı giyinmeye başlarım diyip disimi sıkıyorum.

Not:tatil yerlerinde şort,etek giymeme bisey demiyor.

12 temmuz 02:35


8. Anonim 15 ve 16 soru baslığıyla en ilişkilş cevap beyan edenler sizlersiniz.cok tesekkürler babanız karısmıyormus ah harika.

12 temmuz 10:44

9. karışmıyor

12 temmuz 11:41

10. 31 yaşındayım 5 yıllık evliyim ama hala babamlara giderken daha dikkatli giyiniyorum olay olmasın diye. benim babamın en hassas noktası tayttı mesela hiç hoşlanmaz tayttan, mini de çok sevmez ama askılı vs karışmaz. eşim hiç karışmaz böyle şeylere o yüzden şu anda çok rahat giyiyorum babam da hep şey der "evlendin diye artık baban değil miyim" hal böyle olunca hem sinir harbi yaşamamak için hem de onu kırmamak için mini etekle vs ile gitmemeyi tercih ediyorum.

12 temmuz 11:45