21 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

bademcik taşı ve hangi bölüm doktoru?

merhaba, ağız kokusu problemim var yıllardır. diş probleminden kaynaklanabilecek tüm olasılıkları elemine ettik ama koku artarak devam ediyor. burada bademcik taşı ile alakalı diye bir soru görmüştüm ve baktığımda bende de olduğunu gördüm. kbb doktoruna gittiğimde kendisinin değil gastroenterolojinin baktığını söyledi. gastritim var reflüden gelen asitin buna sebep olduğunu söyledi. 2 hafta sonraya anca randevu alabildim ama internette araştırınca kbb doktorunun bu durumla ilgilendiğini gördüm. acaba devlet hastanesi olmasından dolayı baştan savma mı baktı yoksa beni doğru bölüme gerçekten yönlendirdi mi? bu arada kendisine başka sorun için gitmiştim yaptığı tek kontrol ağzıma bakmak oldu. yıllardır kbb gezdiğim için kulak ve burun içi kontrolü de yapıyordu diğer doktorlar. biraz da bundan şüphelendim.

1. süslüm geçmiş olsun. ben de bir şey sormak istiyorum. ağız kokusu sende genel olarak olan bir şey mi yoksa sabahları ya da acıkınca olan br şey mi? sabahları ağzın kötü kokması normal mi herkeste oluyor mu bu açlıktan

24 ocak 15:39

2. @anonim1 sabahları çok yoğun oluyor. acıkınca da hissediyorum kokuyu. ama dişlerimi fırçaladıktan sonra bile kokabilmeyi başarıyor benimki.

herkesin sabah ya da acıkınca ağzı kokacak diye bir durum yok tabi. ağzın açık uyuyorsan, burun tıkanıklığı gibi durumlar varsa sabah ağız kokusu yapabilir.

ama bence bahsettiğin durumlarda koku çok anormal değil.

@anonim2 yapma yav :/ yıllardır bir tane düzgün kbbciye denk gelemedim. izmir'deysen doktorunun ismini verir misin?

24 ocak 15:52

3. KBB bakıyor normalde. Devlet hastanesinde yaşanan yoğunluktan ve ilgisizlikten dolayı baştan savılıyor. Bence üni hastanesine gidin illa bademcikleri aldırmak şart değil diye biliyorum. Mutlaka iyi bir doktor muayene etsin. Geçmiş olsun.

Yorumlardaki anonime gelirsek; sabahları oluşanağız kokusu fizyolojiktir ve çoğu insanda oluşur. Günün diğer zamanlarında ortaya çıkmıyorsa genelde sorun teşkil etmez

24 ocak 15:56


4. Sayın süslü. Bademcik taşına kbb doktoru bakıyor. Normal şekilde 5 dk içinde kolayca alabiliyor. Enfeksiyon iltihaplanma yok ise bence bademciklerinizi aldırmayın. Eğer reflü gastrit gibi mide ile alakalı hastalıktan kaynaklı koku sorununuz var ise gastroenteroloji ye gidip muayene olabilirisiniz. Anlamadığım şu madem taş var doktor niye gastoeterologa gönderdi. Muhtemelen gastrit reflü gibi rahatsızlığınız da olabileceğinden yönlendirmiştir. Çünkü bu hastalıklar da koku yapıyor. Benim kız kardeşimde de var bu bademcik taşı. Bacemcikte görününce doktora gidip aldırıyoruz.

24 ocak 16:07

5. Kbb ilgilenmişti benimle ve tek sorun bademcik taşı için gitmiştim ama kulak ve burun muayenesi de yaptı.bademcik taşım yokmuş o dönem göremedi,kriptlerimin içine baktı ve bişey yok dedi.ben de kesin çözüm bademciği aldırmak diye biliyorum stajyer doktorum zaten.Bu koku beni de yıldırdı bademciğimi aldırmaya da korkuyorum canım çok tatlı :(

24 ocak 16:09

6. üniversite ya da araştırma hastanelerinde de asistanlar bakıyor genelde. doktorun ismine göre randevu alıyorum ama asistanları çıktı hep şansıma. onlar da canın sıkılmış, hastaneye gelmişsin çekiyorlar resmen .

uzmanlar ayrıca parayla da bakıyor sanırım. öyle mi yapsam acaba.

yıllardır burun tıkanıklığı sebebiyle çok doktor gezdim halen iyisine de denk gelemedim şansıma tüküreyim :( izmir'de bildiğiniz iyi doktor varsa hayrınıza yazın lütfen.

doktor spatülü dilime değdirip çekti resmen. ben söyleyince de "ay ne münasebet bizim bölüm bakıyormuş" stiliyle cevap verdi.

24 ocak 16:14

7. Süslücüm ben aynı sorunu yıllarca yaşadım ve iyi bir kbbci bulup bademciklerimi aldırdım kurtuldum. Hayatım değişti resmen. Eğer şartlar uygunsa size de tavsiye ederim.

24 ocak 16:32


8. doktor takvimi sitesinden 20 pozitif değerlendirme almış ona istinaden gitmiştim

(gizlinot: gerçi olumsuzları da yayınlamıyorlar zaten) ama iyi ki şüphemi size sormuşum ki baştan savıldığım ortaya çıktı. şu gastrocu ilgilense bari o da bakmazsa taşlara özele gideceğim.

bademciğini aldıran süslüler sizler kokudan tamamen kurtulmuşsunuz sanırım. çok oldu mu ameliyat olalı. kesin çözüm değil, tekrarlıyor diyenler olmuş.

24 ocak 16:42

9. Süslücüm bende de var. Siz bademcik taşı olduğundan emin misiniz. Bir çay kaşınk feda edin ve bademciklerine hafif baskı yapınca pıt diye çıkıyor. Benimkiler yeşil mercimek kadar bir kaç kere nohut kadar bile çıktı. Bademcikler genelde yarık yarık oluyor.

Çaresi sürekli temizlemek veya ameliyat. Ben bu yaz olmayı düşündüm ancak sıcaktan dolayı olmadım kan kaybı vs. 

O ağız kokusu beni deli ediyor. Ve sürekli açmışım gibi oluyor ağzım kokuyor açım o zaman gibi bir olgu oldu bende. Ayrıca bademcik taşı dişlere zarar veriyor daha çabuk çürümelerine sebep oluyor.

Geçmiş olsun.

24 ocak 16:50

10. Ben 2012 yılında ameliyat olmuştum tamamen kurtuldum sorunumdan. Tekrar edeceğini düşünmüyorum çünkü bademciğim yarık yarık yani gözenekli gibiydi, Taşlar orada oluşuyordu. Bademciklerim olmadığı için taşlar da oluşmuyor haliyle. Dil kökümde de beyaz kabarcıklar vardı, ameliyattan sonra onlar da geçti.

24 ocak 16:56