3 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

bb krem vs. fondoten.. hangisini, neden tercih ediyorsunuz?

fondoten, bb kreme göre daha mı zararlı.? bb kadar hafif fondotenler biliyor musunuz? cildim karma, arada sivilcelerim oluyor ama çok değil, gözenekli bi cildim yok.. hangisini tavsiye ediyorsunuz?

1. hayır satış stratejisi bunlar bb krem ve fondötenin arasında bir fark yoktur. genelde bb krem daha doğal renkli nemlendirici gibi lanse edilir ama bir fark yok. ince yapılı bir föndöteni az kullanarak aynı sonucu elde edebilirsiniz

11 temmuz 19:44

2. bb krem gerçekten bir pazarlama tuzağı. "daha hafif, daha ince" deyip duruyor herkes ama mid end'den high-end'e kullandığım bütün bb kremler en ağır fondötenlerimle aynı kalın yapıda. nemlendiriciyle fondöteni karıştırıp sürmekten hiçbir farkları da yok.

ayrıca bb'lerin içindeki spf oranı da yeterli değil. wayne goss'un bir videosu var bu konuda. normalde 1 ml sürmeniz gerekiyor tüm yüzünüze güneş kremlerini. ama 1 ml bb krem sürmeye kalkarsanız yüzünüze ten rengi pasta yapışmış gibi gezersiniz, o kadar fazla olur. o yüzden içlerindeki güneş koruması falan da tamamen göz boyamaca.

düzgün bir güneş kreminin üzerine ince bir fondöten uygulayabilirsiniz.

11 temmuz 19:55

3. Fondöten ve bb krem arasında öyle aşırı bir zarar farkı yok. Arkadaşların da dediği gibi satış stratejisi. Ben fondöten tercih ediyorum. burnumda gözenek ve siyah nokta problemim ve şakaklarımda sivilce izlerim var. Bunu nötrleyecek bir fondöten ile kendimi daha güzel hissediyorum. Bb krem kullanmak ile nemlendirici kullanmak arasında benim için büyük bir fark yok. Ya fondöten ya hiçbir şey insanıyım.

11 temmuz 20:07