sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
54 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

bebek istemeyen sevgili sorunu?

merhaba hanımlar.beş yıllık bir ilişkim var evliliğe doğru giden.sevgilimle ilk yıllarda konuşurduk ilerisi için ve bebek konusu açıldığında hiç olumsuz konuşmazdı.ama son 1 yıldır çok katı bir şekilde istemediğini söylüyor. çok emek istiyormuş ve ona harcanacak zamanı da parayı da kendimize harcayalım diyor.bense ileride maddi manevi yeterli olduğum zaman kesinlikle anne olmak istiyorum bundan eminim. o duyguyu yaşamadan ölmek istemiyorum. hep zamanı gelince o da ikna olur diue düşünmüştüm ama bebek diye ısrar edeceksen evlenmeyelim bile dedi bana.sizce doğmamış çocuğa don biçiyorsun ileride anlaşırsınız mı diyorsunuz yoksa bu çok ciddi bir sorun mu? lütfen birileri bana bir şeyler söylesin.

1. Açıkçası insanların dünya görüşünün belli bir yaştan sonra oturduğuna inananlardanım.benim için de böyle birşey olsaydı kesinlikle sorun olurdu.Bir kere hayata bakış açınız farklı.galiba sevgiliniz birazcık daha maddiyatci ve uğraşmak istemeyen birisi ama siz istiyorsunuz ve çocuk gerçekten ikimizin de sevgisine muhtaç.

16 eylül 00:07

2. Evlenmeyelim diyorsa ciddi bir sorun

16 eylül 00:07

3. Monica sen misin

16 eylül 00:09


4. süslü bunun koca versiyonunu yaşıyorum olmuyor olduramıyorun.o da katıydı evlenmeden hatta ben evlenmeyelim o zaman bile dedim ama evlendik.düşünceleri değişir dedim değişmedi çok zor bir durundayım onu seviyorum ama bir bebek de istiyorum size şöyle anlatayım kocaya duyulan aşkı anlatmak zor.annemden bile isteye ayrıldığımı düşünün kadın hayatta çok seviyorum ama siliyorum.işte şu an tam bu ikilemdeyim bu kadar anlaştığım saygı duyduğum bir evlilik içindeyim ama bu konuda ortak fikir birliğine varamıyoruz.çok sevdiğim eşimi bebek için bırakırsam suçluyum peki o çok sevdiği benim için neden bu kararı alamıyor ? ben yanlış bir karar verdiğimi düşünüyorum keşke değişeceğini düşünüp evlenmeseydim o zaman şu an ayrılık kararı almanın vereceği vicdan muhakemesini yapmak zorunda kalmazdım.bir kadın olarak en doğal isteğim anne olmak,istemeyen erkeğe de haksız diyemem yanlış olan ikimizin farklı düşüncedeyken evlenmesi ve evli kalması.iyi düşünmenizi dilerim belki bu kadar katı değilse bir umudunuz olabilir ama umuda bırakmayın kesinlik olsun.

16 eylül 00:12

5. anonim 5 sizin gibi olmaktan korkuyorum ben de.Sevgilimi canım kadar çok seviyorum ama galiba bebek daha ağır basıyor.Çünkü inanın ya ileride çocuğum olmazsa diye korkuları olan bir insandım zaten normalde. Olmazsa kader der geçerim ama ya yaşlanınca çok pişman olursam bile isteye bebek yapmadığıma.

16 eylül 00:19

6. anonim 4cüm hayır monica değilim

16 eylül 00:20

7. Boşanmaya düşünen anonim bir aile terapistinden yardım alsanız o aşamaya gelmeden daha iyi olmaz mi?

16 eylül 00:23


8. (yazar: pisicik)

haksızlık değil mi ama ya sonuçta ilişkiye başlarken böyle değildi. Şimdi 5 yıllık bir emek var yaşanmışlık ve onu çok seviyorum nasıl ayrılırım bu yüzden.Yaptığı adilik oyunun ortasında kural mı değişirmiş.

16 eylül 00:25

9. ailemde benzer bir olay yaşandı.ilerde ister nasıl olsa anlaşırız diyip evlenmeyin süslü.sizin nasıl ki anne olmak hakkınızda karşınızdaki adamın da çocuk istememek hakkı.emin olun evlendiğinizde fikri değişmeyecek.ha zorlamayla oldu diyelim çocuğunuz, böyle adamlar iyi birer baba olamıyor maalesef.benim babam da çocuk istemiyormuş, annemin zorlamasıyla dünyaya gelmişim ve 10 yaşımdan beri benimle görüşmüyor bile, maddi manevi hiçbir yönden babalık yapmıyor.10 yaşımdan önce de bir kere seni seviyorum dediğini duymadım beni sadece övünülecek bir şey olarak görüp yarış atı gibi sınavdan sınava sokar başarılarımla çevresine böbürlenirdi, evde yalnızken ise neden 1.değil de 2.oldun beceriksiz diye bağırıp çağırırdı.duygusal olarak hiçbir bağı olmadı bana.ama bu en çok annemin suçu, baba olmak istemeyen bir adamı zorla "fizyolojik baba" yapınca o kişi fizyolojik babadan öteye gidemiyor işte.çok uzattım lafı ama istekleri sizin isteklerinizle örtüşen biriyle beraber olmayı hak ediyorsunuz bence.

16 eylül 00:29

10. Anonim 11 sizin için üzüldüm. Kesinlikle böyle bir şey yapamam çocuğuma bu bencillik onun da istemesi lazım çocuğun babaya da ihtiyacı var.Sevgilimin aslında çok iyi baba olacağını düşünüyorum yeğenlerini çok seviyor hayvanlara karşı falan çok merhametli. tabi bunlar tek başına yeterli değil tabi ki. Ama şu an zor bir dönemden geçiyor işten eve evden işe gerçekten boğucu bir hayatı var.Ben düşünüyorum ki ileride onun hayallerini gerçekleştirdiğimizde mutlu olduğunda o doyuma ulaştığında evet baba olmak istiyorum diyebilir umudum bu yönde.Şu an ki huysuzluğu şimdiki hayatı yüzünden. şartlar değişince fikirleri de değişebilir.Çünkü böyle bir adam değildi.

16 eylül 00:36