6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

bebekleri kundaklamak hakkında ne düşünüyorsunuz?

1. İlk zamanlar işe yarıyor. Özellikle uyurken sürekli sıçrayıp kendilerini uyandırıyorlar. Kundak buna engel oluyor. Belli bir aydan sonra zaten çocuk kundaklanmaya izin vermiyor, rahatsız oluyor.

9 ağustos 23:45

2. Hem anne, hem bebek için süper birşey ya. Çocuk doktorumuz şey derdi sonsuza kadar çocuk kundaklamak diye birşey olsa sonsuza kadar kundaklardım diye.

Doktorluk görüşüyle demedi tabi bunu çocuğu zor uyuyan bir anne olarak sohbet ederken söylemişti.

9 ağustos 23:49

3. Oğlumu sadece uykusunun geldiğini anladığımda yada uyuturken kundaklıyordum. Çünkü o kadar minik ve savunmasızlar ki uyurken kendi el hareketlerinden korkup uyanıyorlar. Dediğim gibi sadece uyurken yapıyordum onun dışında serbestti kolları bacakları :)

10 ağustos 00:06


4. ani bebek ölüm riskini artırdığı için doktorlar tarafından pek önerilmiyor. özellikle ilk birkaç aylıkken.

10 ağustos 00:13

5. Beni annem küçükken hep kundaklamış. Çok düzgün bacaklara sahibim. Kız kardeşimi de hiç kundaklamamış çarpık djdkldld

10 ağustos 01:15

6. Hayır tam aksine ilk aylarda bebeklerin kundaklanması tavsiye edilir. Çünkü anne karnında da sıkı duran bebeğin o ortamı hatırlaması adına rahatlatan bir yöntemdir. Elini yüzüne vurup, sıçramadığı için de rahat ve huzurlu uyur. Zaten ilk aylar 1 saatte, 2 saatte bir bebek emzirildiği için sürekli anne gözetimindedir çocuk.

Ölüm riski bebek artık sağa sola dönmeyi öğrendiğinde kundak bırakılması önerilir. Takriben 4-5 aylıkken.

Ve zaten bebekler o raddeye gelmeden bile kendileri çıkarır kundaklarını. Rahat rahat hareket ederler.

10 ağustos 01:44