9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

bekarlara korunmak icin spiral takiyorlar mi?

1. bekarlık değil spiralin takılması için doğum yapmış olmak bir kıstas. doğum yapmamış kadınlara pek önerilen bir yöntem değil.

21 ocak 12:15

2. Tesekkurler anonim. Sebebi neydi acaba bilginiz var mi

21 ocak 12:17

3. kesin olarak takılmaz diye bir şey yok aslında. hatta yeni nesil rialar doğum yapmamış kadınlara önerilse de doktorlar rahim içi yapışıklık ve önceden gebelik oluşmadığı için rahimde bu da ilerde dış gebelik ihtimalini yaratabilir diye takmayı pek tercih etmiyorlar.

21 ocak 12:39


4. Yine gelmiş bilmeden sallayanlar. 

Takılır efenim.

Farklı türleri var hormon bakır vs diye.

Doktorunuzla konuşun hangi tür ria istediğinize karar verin. Bence en rahat korunma yöntemi. Taktırdıktan sonra varlığını unutuyorsun. Hergün hap iç derdi yok, prezervatifle tahriş olma derdi yok.

21 ocak 12:55

5. "bilmeden sallayanlar" ne kadar çirkin bir ifade. üstte takılmaz denmiş ama aslı öyle değil diyerek başka insanlara laf almadan saldırgan bir tutum içinde olmadan niye ifade edemezsiniz ki bilginizi?

21 ocak 13:12

6. Yukardaki anonim bir cevabın yok ama soruya cevap veriyorsun ne mana.

Duyar kasayım derken bana karşı çirkin, saldırgan( saldırmak fiilini hangş varlık gerçekleştirir)  kelimelerini kullanıyorsun kendinle çelişiyorsun.

Boşuna zorlamayın biraz free olun kasmayıb.

Yazarın sorusunuda boşa meşgul etmiş oldunuz ben de oldum sayenizde.

21 ocak 13:35

7. benim doktorum doğum yapmış olmakla ilgili hiç bir şey söylemedi.sadece 25 yaşı geçirsen daha iyi olur dedi.şimdi randevu aldım hatta taktıracağım.doktorum tanınmış bir profesör bu yüzden güveniyorum kendisine.çocuk doğurmayı hiç bir zaman düşünmüyorum, hap kullanma taraftarı değilim, bir ömür de kondomla geçmez.en mantıklısı spiral elbette böyle bir durum için.kaldı ki, annem taa fi tarihinde beni (ilk çocuğu benim) doğurmadan evvel spiral ile korunuyormuş.sıkıntı yaşamazsınız iyi bir doktor bulun yeter.

21 ocak 14:00


8. Sevgili son anonim oncelikle kac yasindasiniz ve doktorunuzun ismini benimle paylasir misiniz?

21 ocak 14:02

9. Ben 22 yasimda 5 yillik hormonlu ria taktirdim. Aşırı rahat ve guvenli. Yani takilmamasi gerekse doktor soylerdi mutlaka diye dusunuyorum. Hic bir zararini gormedim.

21 ocak 21:54