sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
8 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

ben mi fesatlık yaptım yoksa gerçekten anladığım gibi mi sizce ?

merhaba süslüler. size bir şey danışmak istiyorum. ben mi yanlış anladım yoksa gerçekten düşündüğüm gibi mi karar veremedim, bir de sizin bakış açılarınızı duymak isterim. benim bir ay sonra nişanım var. erkek arkadaşımla birlikte gidip alyansları seçtikten sonra ablasına gittik yemeğe. erkek arkadaşım ve ablasının arasında bir yaş var ve oldukça yakınlar. (ablası 30 yaşında ve evli, belki sorarsınız diye)  muhabbet ederken kuzenlerinin eşinin konusu açıldı. bu eş (kadın) için sevgilimin ablası dedi ki bu kız çok para harcıyormuş. çarşıya her çıktığında şu kadar para harcamadan dönmüyormuş falan dedi. ya o kadını ne tanırım ne bilirim süslüler. hiç tanımadığım bir kadın için öyle konuştu yanımda. sevgilim de yanımızda o sırada oyun oynuyordu pek dinlemiyordu bizi. sonra bu abla hanım, sürekli aynı şeyi söyleyip durdu. çok para harcıyor, öyle olur mu, eşini batırır böyle falan dedi. orda sürekli bunu konuşunca bende acaba bana mı söylüyor diye düşündüm. bak bu kız böyle yapıyor sen yapma diyerek. size de sormak istiyorum. sizce ben mi fesatça düşünüyorum? bu arada bu abla hanım, diğer kardeşinin eşiyle, görümceleriyle falan hep kavgalı. biraz nerde ne konuşacağını kestiremeyen pat pat konuşan biri. asla kendisine saygısızlık yapmadım yapmam da. daha önce de böyle birkaç şey yapmıştı, benden de yorum yapmamı istemişti. o zaman şöyle demiştim 'tanımadığım insanlar ve onlara cevap hakkı doğuyor. tanımadığım aile içinden bile olsa insanlar hakkında konuşmam doğru değil.'  çünkü süslüler yanımda sürekli birilerinin dedikosunu yapıyor. bugün onun dedikodusunu yapan yarın başkasına benimkini yapar. hiç hoşlanmadım gerçekten. banane insanların ne yaptığından ama bu hanımefendi için gündem adeta. bu kadar ayrıntıyı anlattım çünkü bu ayrıntılarla birlikte o cümlesi bana yukarıda anlattığım gibi sanki bana laf dokunduruyormuş ya da ayar vermeye çalışıyormuş gibi düşündürttü. uzun oldu, lütfen kusuruma bakmayın. fikirleriniz benim için kıymetli 🙏🏻

1. amann herkesin kendi parası de geç, eğer çalışmıyorsa da sen de çalışmıyorsun diye çak geç. 

21 mart 18:17

2. süslücüm bence hem dedikodu amacıyla söylemiş(pat pat konusan dedin diye söylüyorum). ama bence en önemlisi sende yapma gibi. seni tanımıyor baştan söylüyorum gibi. ablalar biraz kardeşlerinin annesi gibi oluyor kendince önlem alıyor. en önemli dedikodu seven biri belli onun yanında fazla birsey anlatma seninkileride yayar eminim.

21 mart 18:35

3. Süslü bence seni samimi görüp tamamen dedikodu maksatlı konu açmış. Herkesle küs diye siz de ileride küseceksiniz diye kendinizi doldurmayın. Kafa ütülese de he he hım ya o onların bileceği iş deyip başka konu açmaya çalışın. 

Çok çok az bir olasılıkla size laf sokmaya çalışmış olsa bile umursamayın. Bildiğiniz gibi yaşamaya devam edin. Asla canınızı sıkmasın. Bazen yeri geliyor kendi annem bile akıl veriyor, şunu şöyle yapma kızım diyor bakıyorum çok mantıklı değilse işime gelmiyorsa tamam yapmam anne derim sonra haberi olmadan yaparım. Kendi hayatım kendi ilişkim. Size de aynı şeyi öneririm. Asla unursamayın kimseyi

21 mart 18:35


4. Fesatlık değil bence. Yerinizde olsam ben de sizin gibi düşünürdüm. Hem gereksiz yere dedikodu yapmış, ki bugün size onu anlatan yarın sizi başkasına anlatır. Hem de alttan alttan kızım sana söylüyorum gelinim sen anla yapmış gibi geldi bana. Bir kulağınız keçe, ötekinden gele geçe, boşverin.

21 mart 18:43

5. Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla bu.

21 mart 18:49

6. Çok gıcık bir ablaymış, pek ciddiye almayın ve samimi zannedip cevap vermeyin, yutar sizi :D

21 mart 19:11

7. gelinim sana söylüyorum kızım sen anla yapmış bence size. ayrıca herkesin arkasından dedikodu yapan biriyle tabii ki herkes kavgalı küs olur. ve bugün size başkasının dedikodusu yapan, yarın başkasına da sizinkini yapar. o yüzden dedikodusuna alet olmayın "herkesin kendi hayatı" deyip konudan uzaklaşmaya bakın. çok da sık görüşmeyin zaten evliliginiz sonrasında. görüştügünüz zamanlarda da dikkat edin, kadının agzına laf vermeyin. her şeyinizi ona anlatmayın, boş verin.

21 mart 21:47

8. Canım süslülerim, çok teşekkür ederim fikirleriniz için gerçekten. Söyledikleriniz benim için kıymetli, her birinize çok teşekkür ederim. En iyisi sizin de dediğiniz gibi mesafeli olmak. Saygısızlık yapmadan kendimi ezdirmemeyi öğrenmem lazım. Bir de dediğiniz gibi gerekmedikçe görüşmemek. Görüştüğümüzde de dikkatli davranmam. 

Tekrar teşekkür ederim canım süslülerim 🌸

22 mart 09:54