yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  ben ne yapmalıyım? hem kıskanıyorum hem onunla olmak istiyorum?

  eskiden sevgili olup şimdi fuckbuddy şeklinde takıldığım biri var. (benim duygularım hâlâ tamamen bitmiş değil, kıskandığım zamanlar oluyor.) birbirimize sorumluluğumuz olmadığını rahat takılabileceğimizi, ama hayatımızda biri olursa tabi ki birbirimizin haberi olup artık görüşmeyeceğimizi biliyoruz. dün telefonu çaldı, masanın üzerindeydi. açmadı telefonu ama sanırım meşgule de almadı, durdu öyle ama çaldı. sonra kapattı. gözüm denk geldi ismi net hatırlamasam da gördüm gibi oldum, instagramına baktım gerçekten o isimde bir kadın var. sonra kadını google ile arattım, öz geçmişinde aynı üniversite olduğunu gördüm. bu kadın hayatında, sevgilisi olsa bunu bana mutlaka açıklardı. ama flört ya da görüştüğü biri mi acaba diye aklıma takılmadı değil. sizce ne yapsam? görüştüğün biri bile olsa (hayatında biri olmasından bahsetmiyorum) bana açıkla, bunu söyle mi desem, hiç bir şey mi yapmasam? (çok umursuyor görünmemem gerekiyor çünkü gözünde kendimi yitiriyorum gibi hissediyorum o zaman.) (bu arada ara sıra kıskandığımı anlıyordur bence, yüz ifademden bozulmamdan, bu olayda değil.)

  1. Bence uzak dur süslücüm çünkü duygusal anlamda çok yorulursun o bu duygularına karşılık vermeyecek çünkü değmez bence

  22 mart 12:37

  2. sizinle ilişki istemeyen birinin hayatınızda olmasına devam ederseniz siz üzülürsünüz. sadece siz.

  22 mart 12:41

  3. Son anonim. Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz? Ben bu şekilde düşünmüyorum. Bir ilişki yaşamaya çalıştık olmadı, birbirimizi kırdık yıpratmaya başladık son vermek istedi. Sonrasında ben dayanamadım ve görüşmek istedim. Bundan sonrasında duygusal olarak hayır, ama başka şekilde vakit geçirmek olarak sorun olmadığını tabi ki görüşmek istediğini söyledi. Buluşunca da her seferinde fiziksel olarak yakınlaşıyoruz. Olay bu şekilde. Kullanıldığımı düşünmüyorum. Çünkü nasıl olduğunu söyledi. Ben de hâlâ görüşmek istediğim için görüşüyoruz. (Böyle olması beni üzse de, görüşmemek daha çok üzecek diye böyle davranıyorum sanırım.)

  22 mart 13:18

  4. Her seferinde fiziksel yakınlık kurduğunuz için mi sizinle görüşmeye devam ediyor? Bunu ölçüp tartmanız lazım ancak ilk girdinizde ilişkinizin boyutunu fuckbuddy olarak tanımlamışsınız.  Öncesinde duygusal bir geçmişiniz var ancak devam etmemiş. Bir anda fuckbuddy müessesesi normal sevgililiğe dönecek sizden hoşlanacsk olarak mı düşünüyorsunuz? Ben olsam düşüncem bu şekilde olurdu ve buluşmaktaki motivasyon kaynağım ‘birlikte zaman geçirdikçe aslında enerjimizin tuttuğunu görecek, anlaştığımızı görecek e cinsellik de var bir noktadan sonra birvilişkinin içinde olacağız’ olurdu. Kendinizi üzmenizi hiç istemem. Ancak böyle bir düşüncedeyseniz bu genelde sadece türk dizi filmlerinde olan bir şey. Çoook aşırı iyi anlaştığım, birlikte zaman geçirdiğimizde ikimizin de mutlu olduğu, gündüzün de harika ve gayet onun tarafından ‘sevgili’ klasmanında paylaşımlarımızın olduğu biri(mesela elimi tutuyordu yürürken ya da korumacı davranıyordu bana karşı) ancak akşamında cinsellik olduğu bir ‘ilişkim’ bir anda bitti. Öyle mal gibi kaldım hiç bir şey anlayamadım. E hesap da soramadım. Çünkü bir gün biteceği belli bir şey. Üzüldüğümle kaldım yani. Erkeklerse böyle yaklaşmıyorlar bence olaya. Öncesindeki o sohbetleriniz görüşmeleriniz alelade bir şey. Sonrasında gelen cinsellik. Mesela o cinselliği yaşamayı reddetseniz sizinle görüşmeye devam edecek mi aynı şekilde ve sıklıkla. İki tarafın da sadece cinsellik olarak gördüğü durumları sonuna kadar destekliyorum, herkesin hayatına kimse karışamaz djfj ancak bir taraf duygularını öne çıkarmaya başlarsa işler fena halde sarpa sarıyor. 

  Sonuç olarak bence sormanız içinde bulunduğunuz ilişkinin boyutunu değiştirir. Başka biriyle flört ediyorken de sizinle görüşmeye devam ediyordur. Kıstası ‘sevgili olmak’tır. O kişiyle sevgili olduğu anda size elveda der. (Tabi o kişi sıradan bir arkadaşı da olabilir yani ben de çoğu zaman arkadaşlarımın telefonlarına cevap vermiyorum sonrasında yazıyorum) ama burada kişi değil aslında sizin düşündüğünüz, ilişkinşzin boyutu hakkında endişe duyuyorsunuz. Bu soruyla birlikte ilişkinizin belki bir tık ileriye gideceğini düşünüyorsunuz. Ve belki de bunu istiyorsunuz. Umarım sizin için en iyisi neyse o olur ancak tavsiyem umudunuz varsa bu tarz bir ilişkinin içinde bulunmayın, çok üzülürsünüz. Güzel şeyler de olabilir hayat bu ama tüm olasılıkları düşünün ne kadarını kaldırabilirsiniz. Umarım sonucunda mutlu olursunuz:)

  22 mart 14:24

  5. Bence hala birşeyler hissettiğiniz eski sevgilinizle fb olarak kendinize başka hiçkimsenin veremeyeceği bir zarar vermişsiniz, bence hislerinize saygı duyun ve kaçınılmaz bir flört sevgililik vs olayını beklemeyin ex’inizden ümidi kesmek için. Şimdilik kullanıldığınızı düşünmüyormuşsunuz ne ala, olabilir ama yarın ertesi gün fb’niz bir sevgili yapıp size sırtınızı döndüğünde bunu(kullanıldığınızı) iliklerinize kadar hissedeceksiniz ve acı daha büyük olacak. Kendinizi yıpratmaya değmez kısa süreli tensel zevkler için. Siz de bir süre kendinize zaman tanıyın toparlanmak için, sonra ruhunuzu da doyurabilecek birini bulun. 

  22 mart 14:31