9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

beyleee bacaklarım olsun istiyorum ince ve kaslı?

kot şort kombinlerine bakarken kendimi kızların bacaklarına bakarken buldum. uzun zamandır spor yapıyorum ağırlık çalışıyorum yaklaşık 5 yıldır bacaklarım çok kaslandı. ama ben ince ve kaslı bacaklarım olsun istiyorum. :( neler yapabilirm :( (link: https://www.stylekadin.com/style-kadin/kot-sort-kombini-nasil-yapilir.html/attachment/kot-sort-motorcu-ceket-kombini-2014 bacak)

1. bu kadın kaslı değil ki süslü, resmen sıfır kas sıfır yağ duruşu. ben bunu belirlemezdim ideal olarak, eminim sizin kaslı bacaklarınız daha güzel duruyordur. benim boyum 165, bir ara 45 kiloya düştüğümde aynı böyleydi bacaklarım. düşünün ne kadar sağlıksız bir kilo olduğunu. yorulduğumda tir tir titrerdi bacaklarım zayıflıktan.

12 şubat 15:08

2. pilates, başka türlü çok kaslanırsın ve bu görüntü oluşmaz.

12 şubat 17:10

3. bu bacakta kaslı ama çok az işte anonim süslülerim. bıngıl bıngıl değil sıkı bir vücut. hem yağsız demek yine kaslı vücut yapısının ön plana çıkması demek. aman bilemiyorum. benim vücut şu halde (link: https://www.instagram.com/p/BWomY3kAdqn/?hl=tr&taken-by=hunnybunsfit bu) üst bacaklar adeta ronaldo olma yolunda durduramıyorum da kendimi yaptıkça spor yapasım geliyo. pilates yoga spordan gelmiyor. delirdim galiba :(:(:(:(:(

12 şubat 17:31


4. ben galiba depresyondayım yazarken bile saçmalıyorum :(

bilemiyorum güçlü hamstring hoşuma giderken kıyafet içerisindeki görüntüsü hoşuma gitmiyor. duygu özaslan bana çiroz geliyor benim tercih edeceğim, beğeneceğim bir fiziki güzelliği yok.

başta bacaklarımın kalınlaşması hoşuma gitmişti ama şuan bunu durdurmak istiyorum. bacaklarım incelsin popom dursun istiyorum. ve hayır spor salonunda personal trainer tutmadıkça yüzüne bakılmayan bir yer olduğundan kendim ineternet üzerinden fitness hocalarını takip ediyorum.

12 şubat 18:17

5. haklısınız galiba tek başına üstesinden gelemeyecek gibiyim.

teşekkür ederim tüm anonimlere ve (yazar: beyaztavşan )' a :)

12 şubat 18:34

6. (yazar: silverwing) (yazar: zedcezir ) teşekkür ederim cavplarınız için :)

12 şubat 18:35

7. benzer bir duruma gelmiştim ben de. verdiğiniz iki fotodaki kadın da oldukça ince yapılı aslında. kemik yapıları, kilo alma biçimleri vs. sizin vücut yapınız öyle değilse zaten ikisi gibi de olamazsınız. bir de kaslı olanı gerçekten çok kaslı. ne şekilde çalışıyorsunuz bilmiyorum ama o kadar kas yapmak cidden zor. insanlar çoğunlukla kas ve yağ birleşimiyle oluşan kalın görüntüyü tamamen kas zannediyor. böyle bir durumdaysanız öncelikle diyetinizi değiştirmeniz gerekç bölgesel yağlanma varsa da yine o yağları yakmak ekstradan zorlaşıyor hatta abzen imkansız hale geliyor.

ben alt vücuttan kilo alıyorum, kemik yapım da pek ince dğeil. bunun üstüne çılgınca ağırlık çalışınca bir dönem pantolon bulamaz oldum ve sizin gbii çok keyif alıyordum yaptığım çalışmalardan onun için bırakmak istemedim ama eğer cidden çok kas yaptığınızdan eminseniz çare çalışma şeklini dğeiştirmek. bacaklarınıza daha az yük bindirmeli, daha fazla serbest vücut ağırlığı çalışmaları yapmalısınız. ben hamstring görüntüsüne aşığı onun için hamstring çalışmalarını çok azaltmamış ancak squatı bırakmıştım. hamstring çalışmalarında da hareketi nasıl yaptığınız çok önemli quadları görev dışı bırakmak için. popo için de izole hareketlerle devam etmelisiniz. ,

bir de ilk fotoda ccidden kas yok. duygu özaslan gibi de değil ama sadece yoga falan yapıyordur muhtemelen.

12 şubat 18:43


8. (yazar: agent) dediklerini dikkate alacağım çok teşekkür ederim. galiba acilen dumbelları bir kenara kaldırmam lazım ama onlara aşığım. hip thrusta ek olarak bildiğiniz izole popo egzersiz var mıdır?

benim bildiklerim death lift ve türevleri, hip thrust ve türevleri ve donkey kickler. başka da bulamadım :(

12 şubat 22:44

9. O fotoda topuklu ayakkabi + isiklandirmadan dolayi oyle gozukuyor bence kadinin bacaklari. Topuklu giyince calf(turkcesi neydi ki bunun) kaslari aciga cikiyor, az biraz isik-golge verince Boyle gorunuyor. Pilates ve yoga kesinlikle yardimci olur. Onun disinda bale egzersizleri de. Zaten balerinlerin tum olayi hamstring (ve calf). YouTube da ballet beautiful diye aratabilirsiniz veya lazy dancer tips var benim takip ettigim

13 şubat 07:47