sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  17 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  bir parfume 500 tl vermek????????

  kizlar ben asgari ucretle calisan bir kadinim. bu zamana kadar hep acik parfum kullandim. orjinal parfum almak istedim ama parfumlerin fiyatlarini gorunce sok yasadim. mesela ysl black opimium parfumu 600 tl. siz bu parfumleri nasil aliyorsunuz? her gun kullaniyor musunuz aldiginiz orjinal parfumleri? size ne kadar gidiyor parfumunuz? ben ise gelirken her sabah parfum sikarim. ama orjinal parfume o kadar para verdigimde kiyamam onu hergun kullanmaya.

  1. Günaydın süslü, bende öğrenciyim mesela, sizden daha az gelire sahibim. Genellikle şöyle yapıyorum, senede bir şişe orjinal parfümümü alıyorum ama her gün kullanmıyorum. Geri kalan zamanlarda zaradan, kotondan vs aldığım daha günlük parfümlerim var. Mesela Zara’da ikili alıyorum 120 tl, kotondan aldığım 40 tl gibi. Günlük hayatta dönüşümlü kullanıyorum, başka türlü şuanki öğrenci bursum ve ailemin verdiği parayla ancak bunu yapabilirim. 

  19 şubat 07:57

  2. Duty free’den alıyorum ben

  19 şubat 08:03

  3. Parfümü sadece her sabah çıkarken 1-2 fıs sıkıyorum, 1 seneye yakın gidiyor bana black opium. Başka segmentteki parfümlerin bu kadar kalıcı olacağını düşünmüyorum, bu yüzden daha çabuk biterlerdi.

  19 şubat 08:19


  4. 1 ml parfum, duruma gore 10 15 fıs ediyor. Şu an kullandığım autograph for Rosie için bu 10 fıs diyebilirim. Bu kalıcı bir edt olduğundan günde 3 fis sıksam yeterli geliyor. Birer fiş kulak arkalarına, bir tane de tam boynun ortasındaki çukura sıkıyorum, yeterli oluyor. BU parfüm 75 ml olduğuna göre, 250 gün gidecek muhtemelen.

  19 şubat 08:37

  5. Çok pardon, bu parfüm edt değil edp. Kalıcılığı iyi, fena değil. Ama daha kalıcı bir parfüm sıksam 2 fıs kullanıyorum ve tabi ki çok daha uzun gidiyor.

  19 şubat 08:39

  6. ben de öğrenciyim. kullandığım parfüm 620 lira ve 50 ml. başka bir seçeneği yok ama edp. bu parfümün 320 lira olduğu zamanları bilirim. haftada dört gün dersim var, duş alıp iki fıs sıkıyorum. eğer hafta sonu dışarı çıkacaksam bir fıs. parfümle banyo yapmıyorum. zaten biriyle öpüştüğünüzde sarıldığınızda ister istemez parfüm hissediliyor. benim için fazlasına gerek yok ve ben bu 50 ml parfümü bir buçuk sene kullanıyorum. yanına ekstra başka parfümler almadan. kaliteli bir parfüm aldıktan sonra çok sıkmanıza gerek kalmadan uzun bir süre kullanabilirsiniz. tek dikkat edeceğiniz şey edp ya da edt olması.

  19 şubat 08:42

  7. süslü bende asgarinin bir tık üstü maaşla çalışıyorum. 2600 tl alıyorum. bende orjinal kullanırım dönüşümlü olarak kullandıgım 3-4 adet orjinal parfümüm var, bunların ikisi yazlık daha fresh kokular ikisi kışlık daha ağır kokular. ama her gün bu parfümlerden sıkmıyorum. mesela işe gelirken zaradan veya kotondan aldıgımm parfümleri kullanıyorum. böylelikle bir parfüm bana uzun zaman dayanıyor. hafta sonu ve akşamları dışarı çıkacağım zaman orjinal parfümlerden sıkıyorum. sizde öyle yapabilirsiniz. zarada iki adet 100 ml parfüm 70 tl çok uygun oluyor hiç acımıyorum sıkarken.

  19 şubat 09:36

  8. Ben parfümlerimi vs ya da b&bw body mistlerle dönüşümlü kullanıyorum. Akşam/gece programım varsa mutlaka parfüm kullanırım ; ama gündüz özellikle rahat programlarda mist de tercih ediyorum.

  19 şubat 13:18

  9. Sevil sephora gibi yerlerden almıyorum ben. Hypnotic posion kullanıyorum. Trendyolda bile 50 ml edt olanı (edt si daha güzel kokuyor) 400 lira. Evet pahalı ama ben doldurma ya da Zara vs gibi yerlerin parfümlerini bir türlü sevemedim. Parfüm almak için kumbaram var zaten 50 lik çok kalıcı bir parfüm 1 yıla yakın gider o zamanda zaten 1 şişe parfüm parası birikir bir de güzel kokmak bana kendimi çok iyi hissettiriyor o yüzden boşa para harcamak gibi düşünmüyorum ve kazandığım para da ahım şahım bir para değil 

  19 şubat 21:38

  10. süslü benim elimde hic kullanılmamıs orjinal ck downtown parfüm var uyguna satıyorum git mağazada bi kokla istersen hosuna giderse ilgilenirsen ulaşabilirsin bana

  19 şubat 21:38