4 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

birini çok kırdığınızda onun gönlünü nasıl alıyorsunuz?

bu akşam abimin kalbini annem çok ağır sözler söyleyerek kırdı ve bu saatte 1 saat boyunca konuştuk annem keşke yapmasaydım pişman oldum diyor.şimdilik karşılıklı olarak birbirlerine çok bağırdıkları ve karşılıklı ağır sözler söylendiği için aranın biraz soğumasını söyledim.sonra bakarsın diye.sizden de öneri istiyorum nasıl iyi hale gelebilirler,ben konuşamam çünkü benimle de konuşmaz malesef sinirli. lütfen iğneleyici yorum yapmadan cevap verir misiniz ? çok teşekkür ederim

1. İğneleyici cevap vermem inş diye başlıyorum :d soru çok saçma geldi. Biz nerden bilelim kim ne dedi neye kırıldı. Ayrıca 5 yaşındaki yeğenim bile bir kabahat işlediğinde gelip özür dilemeyi bilebilecek zekaya sahip biliyor musunuz? 

10 ağustos 06:12

2. Öncelikle özür dilerim diye başlayacak anneniz. Benim annem mesela kendisi büyük olduğu hiçbir zaman özür dilemez. Haklı da olsam haksız da olsam uğraşan ben olurum ve bundan hiç hoşlanmam. Ama sizin anneniz böyle değildir sanırım. Karşısına alsın, durumu anlatsın ve sakince özür dilesin. Özür dilemek bir erdemdir.

10 ağustos 06:32

3. Ben birini kırdığımda gidip seni kırdım cok özür dilerim diyorum önce. Klişe gelebilir ama cevremdeki 10 kisiden 9u yapmıyor bunu yani. Insanlar iletisim kurup haksizligi kabullenmeyi, özür dilemeyi ya bir erdem olarak görmüyorlar ya da egolari izin vermedigi icin yapamiyorlar. Ozur dilediğim zaman saskin bakislarla da karşılaşıyorum bu yüzden. Ama ise yariyor. Ozur dilesin anneniz, anne olmasi büyük olmasi dilemesine engel degil. Umarim aralari duzelir siz de huzursuz olmazsiniz artik, sevgiler.

10 ağustos 08:41


4. cok tesekkürler süslüler. (yazar: ponyo) ne güzel konuşmuşsunuz öyle ♡ evet huzursuz olan ben oluyorum hep arada kaldım..gidip hediye alıp ver dedim anneme konuşursunuz öyle diye.çocuk kaç gündür mutfağa girip yemek yemiyor.bunaldım artık ya.

10 ağustos 11:25