sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
160 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

biriyle birlikte olmak için evlenmeyi bekleyen var mı ?

mesela dini sebeplerden ötürü mü aile baskısı mı yoksa karşındakine güvenememek mi sebepleriniz neler

1. Ben varım. Mesele bekaret değil riskleri göze alamıyorum.. evlilikte en azından sağlık kontrolünden geçiyoruz velevki istenmeyen durum oldu hayat arkadaşın neticede destekler öteki türlü kaçma ihtimali çok yüksek geliyor bana.

12 mart 21:33

2. Güvensizlik.

12 mart 21:33

3. Atıyorum cevremde 15 kişi varsa , biriyle bunu yaşamayan tek kişi benim yani kendimi yalnız hissetmeye başlamıştım ve çok açık görüşlüyümdür ama bu başka geliyo

12 mart 21:40


4. ben bu saydıklarından biri değilim süslü. büyük konuşmayayım ama evlenmeyi de düşünmüyorum zaten. sen sorunca benim de aklıma geldi söyleyeyim dedim. dini sebeplerden dolayı evlenmeyi bekleyenleri hadi yine anlayabilirim fakat onun dışında bu durum gerçekten saçmalık. ten uyumu - cinsel çekim diye bir şey kesinlikle var ve bir insanı sevmeniz, o insanla güzel bir cinsel hayatınızın olacağı anlamına gelmez. çok hoşlandığım fakat cinsel anlamda uyumsuz olduğumuz için biten ilişkilerim oldu. sevişmek için evlenmeyi beklemek bence tam bir delilik. göze alınamayacak kadar büyük bir risk. kına, düğün müğün o kadar tantanadan sonra evlendiğiniz insanla cinsel uyumunuzun olmadığını farkedince ne yapacaksınız mesela? bir çırpıda boşanacak mısınız? sanmıyorum. böyle insanlar genellikle bu kötü cinsel hayatı kabulleniyorlar ve ortaya mutsuz, sağlıksız ilişkiler çıkıyor.

12 mart 21:41

5. yuva kurmak istiyorum. bu durum benim önceliğim ve bu yolda bana engel çıkarabilecek herhangi bir riski göze alamam. not: doktora bitirdim eğitimsizlik bıdı bıdı konuşacaklar yazmasın :D

12 mart 21:43

6. Ben bekledim. Herhangi bir sebepten değil, canım öyle istedi. Pişman da olmadım.

12 mart 21:47

7. ben varım.

sadakate çok önem veriyorum.boğa burcuyum çok sadık insanlar oldukları yazar genel özelliklerinde hem kadın hem erkek için yazıyor.bundan kaynaklı mı bilmiyorum ama.

tek bir kişiye ait olmak isterim.aynı şekilde onun da sadece bana ait olmasını istiyorum tabiki.

duygusal bir insan değilim.hayatıma kolay kolay insan bile almam.insanlarla tanışır tanışmaz sevgi duyan daha sonraki davranışlarına göre sevgi duyanlar vardır ya ben tanıştığım insanlara nötr yaklaşırım.ama bir insanı da sevdim mi gerçekten severim öyle şimdiki nesil gibi değil yürekten bağlanırım.birini seviyorsam o sevgiye sadece o nail olabilir bir başkası asla.aynı şeyi tabi ki ondan da beklerim.

12 mart 21:50

8. Birincisi karşıma gerçekten iyi biri çıktığına inanmıyorum. 3 erkek arkadaşım oldu 1’i sırf bu olmuyor diye ayrıldı, diğer ikisi bunu anlayışla karşıladı. Aslında hepsinde neredeyse evet sanırım buldum hayatımın adamını! Gibi olmuştum ama yine de yaşamak istemedim çok toydum insanları ayırt edemiyordum. Eğer öyle bir şey yaşamış olsam herhangi biriyle muhtemelen pişman olurdum, dini sebeplerden değil de öyle güzel bir olayı herhangi biriyle paylaşmış olduğum için pişman olurdum, özel biri olmasını ve hayatımı onunla devam ettirmeyi istediğim biri olmalı. İlla evlendiğim gece diye bir durum yok, olay emin olmak aslında umarım anlatabilmişimdir. Ayrıca her gün sorularda hamile miyim? Hastalık mı kaptım sorularından iyice soğudum zaten cinsellikten. İşin o boyutu da var, ne kadar korunsanız da hep bir risk var.

12 mart 21:53

9. Ne aile basıkısı yüzünden nede dini inanış yüzünden. Benim için özel bir an olacağı için tek kişiyle olmasını istediğim için. 

12 mart 21:55

10. Kudur 9.anonim kudur ^.^ bu heyecanları ve mutlulukları yaşamak için 30unu bekle ya da koş erkenden evlen mutsuz ol, arkadaşların yesin içsin gezsin hayatını yaşasın sen çocuk bak o yaşlarda ^.^

12 mart 21:55