16 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

birkaç gündür düşünüyorum. aşağıya yazacağım olayda sizce bir suçum var mı?

benim bir arkadaşım var ama çok sık görüşemesek de arada görüşüyoruz, kendisi yurtdışında yaşıyor. neyse bunun iki senelik sevgilisi var ve bizim birçok arkadaşımız da ortak. çocukla tanıştım bir şekilde. ben biriyle kavgalıydım ve çocuğun arkadaşıydı bu kişi. işte sürekli affetmem yönünde benimle konuştu, aradı konuştuk. bana benim bir kız kardeşim yok, manevi olarak sen ol falan dedi neyse. bunun sevgilisi yani benim arkadaşım çok kıskançmış. çocuk numaramı almak için ondan izin istiyor vs. bir gün işte akşam topluca konuşuyoruz seslide. bu çocuğun sevgilisinin haberi yokmuş. kız birden olay çıkarmış. işte beni bile suçlu tutup, her yerden silip engellemiş. ki benim çocukla konuştuğum özel bir şey bile yoktu. bilmiyorum. suçlu muyum düşünüyorum ama çocukla aramda hiçbir şey geçmedi. ki çocuk her konuşmada en az 10 cümleyle o kıza olan sevgisinden bahsediyordu ve biz helal olsun falan filan diyorduk. kızlar sizce bir suçum var mı olay tamamen bundan ibaret. neymiş, kızdan gidip ekstradan benim de izin almam gerekirmiş ama almamışım.  size soruyorum çünkü kimseye anlatamıyorum ne olur yüreğime su serpin süslülerim.

1. kız sizin arkadaşınızmış, ben az görüşsek bile benden duysun diye bak böyle böyle bir durum var benim kavgalı olduğum çocuk senin erkek arkadaşının arkadaşı çıktı derdim. erkek arkadaşının çocuğu sizle barıştırmak için konuşmasını da gereksiz buldum suç sizde değil keşke bilgilendirme yapsaydınız çünkü tanıyorsunuz kızı. ama neyse sevgilisi anlatsa imiş, o zaman. ayrıca kız ne konuştuğunuza takılmamış bence. konuşuyor olmanız, habersiz bir şekilde olması, onu sinirlendirmiş..

9 ağustos 23:09

2. Oof defolsun ya. Benim de çok yakın bir erkek arkadaşım vardı kız beni engellemiş her yerden. Görüşmüyorduk, konuşmuyorduk bile çocuklar doğru düzgün bir baktım engelleyim her yerden. Deli midir nedir dkdkdldl aradan zaman geçti. Çocuk ekledi yeniden kabul ettim neyse filan baktım düğün davitiyesi atmış facebook’tan kdkdl gider miyim hayır!! Saçma sapan krizlere giriyor bu kızlar benim de sevgilim vardı üstelik. Kendi halinde bir insanım. Böyle saçma sapan kızları görünce gülüp geçiyorum. Elden bişey gelmez. Ergenlik tamamen. Ben de kıskanıyorum bazen erkek arkadaşımı ama hiç müdahale etmem hesaplarına filan. Kendimi millete güldürcek değilim. Ben o kıza acımıştım çünkü :)

9 ağustos 23:10

3. Bence sevgilisi haber vermediyse arada görüşen ve başka bir ülkede yaşayan birinin suçu değil bu bence

9 ağustos 23:11


4. Bir insanla konuşmak için neden sevgilisinden izin alıyoruz ki? Bence gereksiz atar yapmış.benim arkadaşım sevgilisini benden kıskansa üzülürüm.

9 ağustos 23:11

5. Kızın sevgilisinin niyeti iyi değil bence, siz de çanak tutmayın kardeş işleri boş işler artık herkes anlıyor. bi insan sürekli kardeşim ol diyorsa vardır bir terslik. Benim kaç senelik erkek dostum bi kere kardeşimsin demedi ama kardeş gibiyiz mesela. 

9 ağustos 23:12

6. Zaten benim tuhaf bulduğum erkek arkadaşının durumu yeterince anlatmamış olması. Kızla konuşmak istemiyorum çünkü kaç senedir az da olsa konuşuyoruz ve direkt bana bir şey bile sormadan silip engel atmasına kırıldım. Çocuk sürekli kıskanç olduğundan bahsediyordu ve ben bu yüzden ona durduk yere mesaj olsun, aramak olsun uzak durdum. Çocuk arıyordu “Kardeşim diyorum hiç sormuyorsun.” Bunları anlatmaya çalışıyorum ama hâlen beni suçlu görmeye çalışıyorlar. “Kızdan izin almalıydın.” diyorlar delireceğim sinirden.

9 ağustos 23:13

7. kız malını tanıyor, hareketi de çocuğa bence. siz alınganlık yapmayın siz değil konuştuğu hangi kız olsa engellerdi.. şahsi algılamayın.

9 ağustos 23:14


8. sorması gerekmez, sevgilisi zaten asıl güven duyması gereken kişi. size sorarsa bence sevgilisine güvenmiyor onu küçük düşürüyor yüzleştirme yapmak istiyor gibi iğrenç bir durum olur. o sadece kemer sıkma politikası uygulamış çocuğa. siz takılmayın.

9 ağustos 23:16

9. İzin almak değil de süslü konuşmaya gerek yok bence böyle durumlarda, yani benim de sevgilim gidip arkadaşımı eklese haberim bile yokken konuşsalar derim ki noluyo. Bunun güvenle alakası yok, kız bilmediği için tepki göstermiştir bence.

9 ağustos 23:18

10. Süslüm kızın haberi var çocuğun beni eklediğinden, izin almış çocuk öyle dedi bana. 

9 ağustos 23:20