9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

boşaltım sistemi ödevim hakkında yardım arıyorum?

öncelikle iyi akşamlar ve belirtmek isterim ki ilk önce buraya yazmadım araştırdım:) bir hocam boşaltım sistemi ile ilgili bir materyal yapılmasını istedi benim aklıma sadece maket tarzı bir şey geldi. yaş grubum okul öncesi ancak bir hikaye kitabını ya da eşleştirme kartı vb şeyleri de kabul etmeyeceğini belirtti. bir fikriniz varsa sınıf öğretmeni, okul öncesi öğretmeni, biyoloji öğretmenlerinden ya da öğretmen adaylarından yardım talep ediyorum. şimdiden teşekkürler:) 

1. okul öncesi öğretmeniyim fakat bizim yaş grubumuzda anlatmak veya değinmek için boşaltım sisteminin ağır olduğunu düşünüyorum, genel olarak organlardan bahsediyoruz ki o da yüzeysel bir şekilde oluyor. sindirim sistemi boşaltım sistemi biraz fazla değil mi? organ önlüğü yapabilirsiniz. internette görseller mevcut. bul tak tarzı bir oyuncak olabilir boşaltım sistemi organlarını içeren

5 aralık 2017 22:58

2. Evet bende kesinlikle fazla olduğunu düşünüyorum fakat maalesef ki dersi veren hocamız bölüm hocalarımızdan değil. Bugün örnek uygulamalardan bahsederken de önlük tarzı şeyleri hiç sevmediğini  o tarz bir şey yaparsak sevmeyeceğini söyledi. Cevabınız için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla bir kurumda çalışıyorsunuz, boşaltım sistemi için kullanılabilecek daha farklı materyaller var mı bilmek isterim. 

5 aralık 2017 23:19

3. cırtcırtlı organ yeleği bu konu için en çok kullanılanı. bazı hocaların çok kullanılan materyallere ayrı bir alerjisi oluyor :)) sizinki de öyleyse işiniz biraz zor.

eşleştirme kartı bu konuya zaten pek uygun değil.

ama anonim gibi de düşünmüyorum. çocuklara istenirse seviyelerine uygun olarak kuantum fiziğinden bile bahsedilebilir; boşaltım sistemi de ne ki? çocukları küçümsemeyin.

5 aralık 2017 23:22


4. sizin cevabınızı okumadan önce yazmıştım, ben de cevabımı almış oldum :)

5 aralık 2017 23:23

5. Çok teşekkür ederim bende sizin gibi düşünüyorum ne demişler; çocuklara her şey öğretilebilir yeter ki yaşına uygun olsun. Hocamız da sıkıntılı bir hoca maalesef ki düşünüyorum düşünüyorum aklıma bir şey gelmiyor, yelek yerine acaba pazen tahta tarzı bir yere organları cırtcırtlayıp mı yapıştırtsam diye düşünmeye başladım maket fazla klasik kalabilir diye düşündüm. Görsel olarak da göze hitap etsin, göz dolduraun istiyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

5 aralık 2017 23:30

6. Yaşına uygun değil uygun yollarla olacaktı bir üstteki de :D 

5 aralık 2017 23:31

7. hocaların zorlamasını bir taraftan anlıyorum, bir taraftan anlamıyorum.

anlıyorum çünkü "ilerde bırak malzemeyi yolu bile olmayan bir köy okulunda çalışırsanız yaratıcılığınızı bol bol kullanmak zorunda kalacaksınız. şimdiden kullanmaya başlayın" diyorlar.

bu tür çalışmalarda pinterest'te bakın, gerçi bu ihtimali elediğinizi tahmin ediyorum :d :d pinterest'te yabancı kaynaklar oldukça zengin. fikri bire bir kullanmasanız bile geliştirme şansınız olur.

5 aralık 2017 23:46


8. Evet kesinlikle bakacağım teşekkür ederim :)

6 aralık 2017 10:44

9. Evet bende model olarak yapma fikrini dikkate alıyorum, ancak ödevi 3 saatte derste sınıfta yapacağız. Basit malzemelerle yapsam diye düşünüyorum, biraz da kuracağım sistemin çalışmamasından korkuyorum. yaş geubu olarak okul öncesi öğrencilerim olduğu için daha eğlenceli hâle nasıl getirebilirim düşüncesi hâkim. Model de dikkat çekici kullanabilirim. Teşekkür ederim :) 

6 aralık 2017 13:25