yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  12 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  bts dinleyen var mı süslüler ve favori üyeniz kim?

  en sevdiğiniz şarkısı hangisi bias mı diyorlar hiç bilmiyorum ama sizin biasınız kim süslüler 😅

  1. bu grubun geleceği ile ilgili ilginç tahminlerim var ama şimdi ergenlerin tepkisini çekemem. ergen zekalı fanlar her yerde

  20 nisan 01:58

  2. Ergen değilim fan falan değilim de. Sadece çıkardığı işleri çok başarılı buluyorum. Hem söz müzik koreografiler sesler harika. Stilleri için çaba harcıyolar

  20 nisan 02:07

  3. sizi kastetmedim. yıllardır kpop dinlerim kaliteli şarkıları bilirim. ama ne zaman bts ile ilgili bir şey desem yalan fanları gelip laf ediyor. bence kpop içinde aman aman mükemmel değillerde. sadece doğru zamanda doğru adım attılar (müzik piaysasında ilgi çekmeye başlayan yönü (sanat, alt metinli müzik, şifre ve kurgu olayları) iyi tahmin ettiler) (aynı şeyi exo da yaptı ama exo o tarz üstüne gitmedi, edm ye geri döndüler) ve şirketleri iyi destekledi. mesela got7 bts den daha avantajıydı ama şirketleri desteklemiyor pek ve demode şarkılar veriyor gruba. her şey biraz şans

  20 nisan 02:23

  4. Yıllardır sektörü takip ediyorum. Daha grup çıkmadan bazı kitlelerden (özellikle bigbang fanlarından) tepki görmüşlerdi özgün olmadıkları için. Birkaç grubun taklidi gibilerdi ilk yıllarında sonradan düzeldiler. Ama yinede benim gözümde yetenekli değiller. SS501, SHINee, SuJu, 2PM gibi erkek gruplarının düşüşte olduğu dönemde oluşan bir eksikliği doldurdular. Aynı dönemde hallyu zirveye ulaşınca doğal olarak uluslarası bir üne kavuştular. Bu grup 2005te çıksaydı adı bu kadar duyulmazdı.

  20 nisan 02:55

  5. dinlemiyorum, şarkılarını ecnebilerin deyimiyle çok cheesy buluyorum. gerçi bu onlara özel bir durum değil benim için. 1-2 grup daha denk gelmişti hepsi aynı gibi zaten fark sayın deseniz sayamam. kpop bana amerikan müziklerini en az 5 yıl geriden takip ediyormuş gibi geliyor. piyasayı yönlendirmek yerine piyasada ne varsa toplayıp onları sevdiniz hadi bunu da sevin diyorlarmış gibi. sözde dünyanın en para kazanan rekor kıran grupları ama özgün şarkıları yok. melodiler beatler hep farklı amerikan müziklerinin sentezi gibi. ha müzik yapımcıları grup çıkarmak yerine kendileri dj olarak takılsa baya beğenir, başarılı bulurdum herhalde. ben de baya amerikan müziği övücüsü gibi durdum ama ne yapayım. süslü kusra bakma ne sormuşsun ben ne diyorum. neyse bts ile ilgili de bir şey söyleyeyim hayranları çok fena ben böyle fanatiktiği ne one directionda ne justin bieberda gördüm. bir de çıkardıkları şarkı bence bts’den çok halsey’e yaradı. şarkıyı beğenmedim ama halsey’nin popülerliği için baya iyi adım oldu. without me’nin hastasıyız halsey reis

  20 nisan 03:41

  6. Dinlediğim tek kpop grubu bts. Aslında dinlemekten ziyade izlemeyi seviyorum. Video klipleri olmadan spotifydan dinleyemiyorum mesela (birkaç şarkı hariç örn. Fake love). Yani görsel olarak tatmin ettiği kadar müzikal anlamda beni tam olarak içine çekebilmiş değil. Müzik konusunda biraz muhafazakar olmamın yeniliklere kapalı olmamın da etkisi var bunda. Ama videolarını izlemek tam bir görsel şölen kıyafetler, makyajlar, kateografi, prodüksiyon harika. Favori üyelerim J hope ve Jungkook. Yaşım 36 bu arada :)

  20 nisan 11:33

  7.  Bigbangi çok seviyoruzzz idolümüz onlarr  diyip bigbang fanlarını kendilerine yaklaştırdılar, başarılı sosyal medya kullanımı ile -twitter- herkese, içimizden biriymiş mesajı verdiler. Tutan şarkılarının birebir kopyasını yapıp yeniden piyasaya sundular sırf tuttu diye suyunu çıkardılar yani söyledikleri tarzın. ha bir de zeki bir liderleri vardı, namjoon...

  Bts’i 2014 başından beri görüyorum ve kesinlikle iyi fan servis yapıyorlar. Ama fake love dedikleri gibi fake bi dünya yarattılar fanları için. İlla bir gün patlak verecek bi ara exo popülerdi şimdi bts bakalım nereye kadar gidecek :d bts i de severim ama 2015te bigbange yaptıkları saygısızlıktan sonra samimiyetlerini sorgular oldum.. en büyük bigbang fanı biziz ov yeah sevin bizi diyerek çoğu fanı kendilerine çekip, idollerinin şarkılarını söylemesini bile canlı izlemeye tenezzül etmemişlerdi mama’da :d uçak saatleri varmış tabi yersek

  20 nisan 11:43

  8. Evet dinliyorum. K-pop’tan nefret ederim öncelikle, çocukluğumdan beri metal dinlerim ama bu grup garip bir şekilde içime işledi. 

  2014’ten beri takip ediyorum. Hatta ilk tanışmam bir arkadaşımın snapchatte paylaşması ile oldu, o zaman da dalga geçmek amacıyla açmıştım kliplerini açıkçası. 

  Şarkılarını dinlediğimde çok garip gelmişti, sonra merak edip başka şarkılarına atladım. V’nin çok kalın ve sert bir sesi vardı ve hiç öyle bir ses duymamıştım kpopta (war of hormone şarkısı) bu hoşuma gitti. O sıralar sosyal medyayı çok etkili bir şekilde kullanıyorlardı. Youtube kanallarında kısa komik videolar falan paylaşıyorlardı. Zamanla müptelası oldum. İzlerken çok eğleniyordum, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyordum bile. Ayrıca şarkı sözlerini de okudum merak edip. Hiç beklemediğim şekilde çok ilginç geldi. Sosyal meseleler, gençlerin yaşadığı problemlere falan değinmeleri beni etkiledi, ilk defa öyle bir şey görmüştüm kpop’ta. 

  Hani daha çok şekil şukul hareketler yapam, yakışıklı görünem kızları etkileyem’den ziyade içten ve doğal geldi paylaştıkları. Bunun dışında deli gibi çalışıyorlardı ve ben de üniversiteye yeni başlamış bir öğrenci olarak kendime yakın görüyor ve onların yaşadıkları sıkıntıları kendimle özdeşleştiriyodum. Beni de çalışmaya motive ediyordu. 

  O zamanlar bir şovları vardı. Amerika’ya kendilerini geliştirmeye, hiphop öğrenmeye gitmişlerdi. Sıfır ingilizce ile anlaşmaya çalışıyor, tuhaf işlerde çalışıyor ve insanları bedava konserlerine davet ediyorlardı. İlk defa o zaman sevdim diyebilirim. Hani sanatçı kompleksinden çok yaşadıkları zorlukları ekrana aktarmaktan çekinmeyen insanlar gibi gelmişlerdi. Sınıf arkadaşı sıcaklığı veriyorlardı. Bence asıl başarılarının arkasında bu yatıyor: samimiyet, çok sıkı çalışma ve güzel mesaj. yoksa exo’da sesi çok daha iyi olan, çok daha yakışıklı insanlar var. 

  İnsanların uyuz olmasını anlayabiliyorum zira bugün her yerde bts konuşuluyor. Ben 2014’te takip ettiğimde ise hiçbir yerde esamesi okunmuyordu ve çok şaşırmıştım keşfedilmemesine. Bu başarılar beni de şaşırttı ama düşününce çok da anormal değil, hak ettiler diye düşünüyorum. 

  Demek istediğim, birçok insan için (en azından belli yaşa gelmiş) bts müzikten çok daha öte bir anlam taşıyor. Depresyonu, intihar etme isteğini yenen insanlar var bts aracılığıyla, onlardan biri de benim. Taşıdıkları mesaj gerçekten çok olumlu (kendini sev) ve bir şekilde içine işlemeyi başarıyorlar. Ünlü bir insanın %100 şeffaf olması da beklenemez diye düşünüyorum ama bundan samimisini de görmedim :) 

  Çevremde hiç dinleyen, ilgilenen bir insan yok. Detaylı konuşmak isteyen varsa konuşabiliriz. Metalcilerin arasında dinlemeye çalışıyoruz işte :) 

  Ha en sevdiğim şarkısı da spine breaker. 

  20 nisan 12:18

  9. Açılıın yıllardır sektörü takip eden birisi olarak bir kaç şey söylemek istiyorum.

  Birçok kore dizisi, filmi izledim ve eski yeni bir çok kore şarkılarını dinlendim.

  Bts'e gelirsek ilk çıkışlarında sahtekarlık haberleri ile gündem olmuştu. Şirketin binlerce albüm alıp sanki albümümüz çok satıyor imajı verdiği söyleniyordu. Sonra inkar ettiler. Daha sonra ise Bingbang ile biraz gündem oldular derken patladı gittiler. Doğrusu bana sıradan bir kpop grubu gibi geliyorlar. Bu kadar ünlü olmalarının sebebi onların jenerasyonunda çok büyük rakip olmalarına da bağlanabilir. Gerçekten tam kpop'un zirveye ulaştığı zaman birçok erkek grubunun da sonu gibiydi aslında. Hepsinin skandalları patlamıştı hepsi yavaş yavaş dağılmak üzereydi. Öyle ordan bts çıktı. Zaten ilk başta korede asla popüler değildi. Şu an popüler olmasının sebebi de yurtdışında bu kadar ünlü olması. Çok şarkılarının beğenildiğini düşünmüyorum. Ki bende çok beğenmiyorum. Grubun nerdeyse hiçbir skandalı çıkmadı. Sevgili skandalı falan. Ceoları ise bu işi biliyor zaten uzun zamandır sektörde. Abartılacak bir yön bulamıyorum grupta ben. Bir de yakışıklı falan diyorlar yani grupta çok büyük bir görsel üyede yok. Olmakta zorunda değil tabi ama böyle haberler gördüğüm için.

  Diğer yandan bence güzel kore şarkılar vardı. Bence k indie daha başarılı şarkı konusunda. Kpop ise bana artık gürültü gibi geliyor.

  20 nisan 12:50

  10. exo nun kore 2013 te ki popülerliği ve patlamasını hatırlıyorum da aslında bts onun yanına bile yaklaşamadı. bütün halk exo ya resmen tapıyordu. bts işe dünya çapında ünlü oldu ama kendi ülkesinde o etkiyi yaratmadı hiçbir zaman.

  bts in işi birazda hayranlarına bağlı. mesela uluslararsı bir çok koop fani vs e destek verdi koop sunulsun diye ama sonra bra fanları bencilleşti ve kendini büyük görmeye başladı bu yüzden bts in son çıkardığı şarkılar patlama etkisi görmüyor çünkü sadec e kendi fanları dinliyor artık.

  dünyaca ünlü sanatçıların çoğu avrupa da başka asya da başka derece de seviliyor. mesela biz shakira yı çok seven bir halkız ama koreliler shakira yı tanımıyor bile. ünsüz falan diyorlar. yada olivia hussey i çok seviyorlar ama avrupa da o dönem audrey hepburn daha çok seviliyordu. bu nokta da sanatçılar asya da da tanınmak ve sevilmek için o dönem en çok kim tutuluyorsa ona yanaşıyorlar. sevdiklerinden yada dinlediklerinden değil. mesela 2013 2014 dönemi bütün hollywood sanatçıları exo ya yanaşıyordu onlarla ilgili şeyler söylüyordu. ondan önce shinee vardı avrupa da sanatçıların gözdesi. şimdi bts. bu bts ile değil sanatçıların asya da da ekmek yemek istemesinden. halsey o kadar ünlü bile değildi asya da, tanımıyordu çoğu kişi ama şimdi bts ile işbirliği yapıp adını duyurdu. yani istediğini elde etti.

  bts düşüşe geçecek, buna başladı bile. insanlar önce ki her grup gibi bu grubu da tüketmeye başladı. yıllarca başta kalacak değildi. her grubun kaderi budur, özellikle kpop ta. yükselir ve düşersin. önemli olan nereye kadar düştüğün.

  ayrıca grubun lideri nomjoon un karakteri de iğrenç ve kendini beğenmiş. objektif gözle kaç videosuna denk geldim ve inanamadım

  20 nisan 15:07