yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  31 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  bu şartlar altında taşınmayı düşünür müydünüz ?

  merhaba süslüler. eşim kocaelide bir fabrikada çalışıyor. iyi bir işi ve maaşı var. biz ise istanbulda oturuyoruz. eşim her gün araba ile 3 saat civarı yolculuk yapıyor. trafik gibi durumlarda bu süre artıyor tabi. ben kamuda çalışıyorum bu arada. şimdi ise hamileyim. doğumdan sonra ücretsiz izin alacağım 1 yıl çalışmayı düşünmüyorum. eşimle kafamızı karıştıran konu şu, eşimin işine daha yakın bir yere taşınabiliriz. bu durumda istanbulda kendi evimizi kiraya verirsek kocaelide çok daha uygun oturma şansımız var. eşimin benzin masrafından da kurtulacağız. maddi olarak çok avantajlı. bunun dışında eşim eve erken gelecek ve bebeğimiz ile çok daha fazla vakit geçirme şansı olacak. taşınmanın avantajları bunlar. taşınmazsak istanbulda bakıcı adayımız belli, güvenebileceğim birisi var. ama eşimin bana ister istemez daha az desteği olacak. yeni bir çevrede olmak, yeni anne olmak bunların hepsi aynı anda nasıl olur bilmiyorum. arkadaşlarımdan da uzaklaşmam gerekecek. siz olsanız ne yapardınız? fikirlerinize ihtiyacım var.

  1. Ailem her şeyden önce gelir. O yüzden kocaeli.

  15 nisan 11:14

  2. Tabii ki de kocaeli. 

  15 nisan 11:16

  3. Tabi ki taşınırım. Arkadaş çevresi için kocama o kadar eziyeti neden çektireyim ki? Bakıcı da her yerde bulunuyor merak etmeyin. Kaldı ki çocuk da geliyor e siz de ücretsiz izne ayrılıyormuşsunuz, istanbulun masrafı var bir dünya para. Sonra kocanız yetişemez her şeye. Kocaeli iyidir.

  15 nisan 11:19

  4. Eşim pek istemiyor taşınmayı. Yıllardır gidip gelmeye alışmış yol onu rahatsız etmiyor pek. Çalıştığı şehri de pek sevmiyor, istanbulda haftasonu evden çıkıp sahile koşmaya gitmeye filan alışmış. Duygusal olarak bakınca İstanbulu ben de seviyorum. Çalıştığım okuldan çok memnunum, tayinim çıkar ama nereye çıkar bilmiyorum. Bebeği bırakacak birini bulmak gözümde çok büyüyor. Ama eşimde nereye kadar böyle gidip gelecek bilmiyorum işte. Bir şey için gelmesi gerekse eve gelmesi bir sürü zaman alıyor

  15 nisan 11:20

  5. Tabiki kocaeli

  15 nisan 11:21

  6. hem maddi hem manevi rahatlarsınız süslü bence de taşının. Bebeğinizle sağlıklı huzurlu yıllarınız olsun :) 

  15 nisan 11:21

  7. kesinlikle taşınırım. üniversite'yi kocaeli'de okudum ve çok sevdiğim bir şehir oldu. özellikle değirmendere ileride yaşamak istediğim yer. insanları çok tatlı, sahili güzel. sahilindeki kafeler çok huzurlu, izmite tek seferde ulaşımı var dolayısı ile alışveriş merkezlerine de yakın.. sahile bakan o kadar geniş ve güzel evleri var ki... ucuzlar bir de.. sessiz sakin, huzurlu bir yer istiyorsanız merkezdense değirmendereye bir bakın derim..

  15 nisan 11:22

  8. Değirmendere eşimin işine çok yakın aslında haritadan baktım da. Benim oralarda bebeği alıp gidebileceğim yerler filan var mıdır peki? Bebekle evde tıkılıp kalmak istemiyorum

  15 nisan 11:30

  9. Değirmendere güzeldir süslü. Ama avm insanı mısınız yoksa park bahçe mi? Çünkü AVM’ler o bölgeye biraz uzak. Eğer arabanız yoksa biraz zorluk yaşarsınız. Ama yok park bahçe doğa Deniz olsun yeter derseniz Değirmendere sizin için biçilmiş kaftan :)

  15 nisan 11:34

  10. süslücüğüm ben değirmendere'ye yalnızca iki akşam gidebildim. ama hayran oldum, neden hayran olduğumu da bilmiyorum. sahil boyunca uzanan yolunda köpüşleriyle gezen mutlu insanlardan mı, oturduğum nostalji kafe'deki çalan müziklerden mi, sahilin ilerisinden güneşin batışını izlediğimden mi bilmiyorum... gerçekten ileride yaşamak istediğim yer değirmendere. ancak bebişi alıp çıkmak için beklentinize göre değişir, yani sahilinde yürürsünüz, parklarına gidersiniz, çay bahçesinde - kafesinde oturup bir şeyler içersiniz ama bir önceki süslünün de söylediği gibi örneğin bir avm'ye gitmek isterseniz vapurla ya da otobüsle izmite gitmeniz gerekebilir o da 20 - 30 dk sürebiliyor. gölcük'e de 10 dakika, gölcük'de mağazalar vs daha çeşitli.

  ben ileride sessiz sakin ama şehre de istediğim zaman gidebileceğim bir yerde yaşamak istediğim için değirmendere'de yaşamak istiyorum. siz de bu gibi bir şeyler isterseniz bence değirmendere'de mutlu olursunuz.

  bu arada halkının çoğunun eğitim seviyesi yüksekmiş duyduğum kadarıyla.

  15 nisan 11:39