10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

bu avukatı ne yapmalı, nasıl şikayet etmeli?

merhaba süslüler. ayrıntıya girmeyeceğim pek: annemin babası olan dedem, tüm mal varlığını ikinci eşine ve ikinci eşinden olan kızına bırakmış. ölümünden hemen önce, öleli de 15 yıl filan oluyor. annem ve kardeşleri yıllar önce açtıkları davayı nihayet geçen yıl kazandılar, tapuları filan verildi. bir yıldır bekliyorlar ki üvey anneleri mahkeme kararını uygulasın ve hak ettikleri paraları versin. çünkü annemlerin avukatı bekleyin diyor, para bulmaya çalışıyorlar diyor. yine ayrıntıları geçeceğim ama öyle söylemleri oldu ki sanki annemlerin değil karşı tarafın avukatı gibi. dava açmayın diyor, uğraşıyorlar verecekler paranızı diyor... ve en son öğrendik ki dedemin ikinci eşinden olan kızını yanında işe almış adam.  şimdi bence çoktan davayı bu avukattan almaları gerekiyordu ama gözleri yeni açıldı. ama bu avukatın etik olmayan fiillerini de şikayet etmek istiyorum ben. hepinizden ama özellikle de hukukçu süslülerden öneri ve yorum beklemekteyim, teşekkürler.

1. Ya ne utanmaz insanlar var.Sorunuza cevabım yok ama yazmadan geçemedim.Acaba baroya falan şikayet edilebilir mi? 

7 kasım 15:49

2. Ben de baroyu düşündüm süslü ama bulunduğumuz şehirde değil avukatın bağlı bulunduğu baro. Aslında her şeyin sebebi biraz da bu uzaklığa dayanıyor :/ 

Adam pişkin pişkin “İŞKUR aracılığıyla geldi, tesadüf” demiş ya.

7 kasım 15:51

3. Baska avukatla dava acin

Ondan bu konuda fikir de alirsiniz belki 2 davaniz olur

7 kasım 15:53


4. Avukat Bizim de bu tip davalarımız var. Zaman aşımına uğratmak istiyor olabilir birtakım şeylerde hakkınız kaybolsun diye. En basiti arsaların satışı yapılır tedbir koydurmadığı için, karşı tarafın size pay vermeden satabilmesi için. Bu ihtimali de göz ardı etmeyin. Başka bir avukatla detaylı inceleyin dava sürecini. Bu niyette bi insan hakettiğinizi almanız için uğraşmamış olabilir.

7 kasım 15:54

5. Avukat değilim*

7 kasım 15:54

6. Avukata dava açabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla. işinde iyi olan bir avukat bulup en acilinden halletmeye çalışın. Hem avukatın mesleğini kötüye kullanmasını hem de miras meselesini.

7 kasım 15:57

7. Hemen avukatı bağlı bulunduğu baroya şikayet edin. Savcılığa şikayet etmenizi gerektiren bir durum da var mk bilmiyorum ama güvenilir başka bir avukat bulup onunla görüşün (aslında bunu baroya şikayetten önce yapmanız daha iyi size iyice yol gösterir, şikayet edeceğiniz avukatın disiplik kurulunda ya da yönetimde falan tanıdığı vardır neme lazım) . Şimdiki avukatı da azledin. 

7 kasım 16:09


8. Hemen başka bir avukat bulun dedim, belli ki bu avukat sizi oyalayıp karşı tarafa taktik veriyor. Hak kaybınız olmaması açısından iyi bir avukat bulun, şimdiki avukatınıza da dava açabiliyorsanız açın. 

7 kasım 16:26

9. Baroya şikayet edin görevi kötüye kullandığı için. Dava açarsanız eğer, yanlış biliyor olabilirim asla emin değilim ama, avukatın görevi kamu görevi sayılıyor, ağır cezada görevi kötüye kullandığı için dava açılması gerekiyor onun için de siz savcılığa şikayet ettiğinizde başsavcının dava açılabilmesi için falan izin vermesi gerekiyor sonra adalet bakanlığına gidiyor falan bayağı uzun bir prosedür. Bu kısmında da size bir avukat gerekiyor yardımcı olmak için.

7 kasım 16:41

10. savcılığa avukatı şikayet edin. avukatla aranızdaki vekalet ilişkisi gereğince kendisinin özen ve sadakat yükümlülüğü var. bu özen yükümlülüğünü ihlal halinde şartları taşıyorsa tck m.257 uyarınca avukatın ağır cezada yargılanması söz konusu olabilir. savcılık dilekçenize de avukatın size bağlı olarak takip etmesi gereken uyuşmazlıkla ilgili husumetiniz olan kişinin yakınını işe aldığını yazın. hak kaybı yaşamamanız için bu süreci de bir avukatla takip etmeniz gerektiğini düşünüyorum.

8 kasım 12:11