sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
222 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

bu kore'deki skandallar hakkında ne düşünüyorsunuz?

evet, buyrun sohbete.

1. Bilmiyorum, açıklar mısınız?

14 mart 11:11

2. olayları özetlemek gerekirse, 2010 yılında polis Lee Yongjun Gangam'daki kadın pazarlama sektörünü araştıyordu. Sektörde doğru dürüst araştırma yapılmadığı ve polislerin de sektörün içinde olduğunu buldu muhtemelen. belki de daha fazla şey biliyordu. bu yüzden öldürüldü. olay ilk başta basına intihar olarak yansıdı. sevgilisiyle problemleri olduğu için intihar ettiği söylendi ama ailesi bu duruma karşı çıktı. yine de doğru dürüst bir soruşturma yapılmadan araştırma sona erdi. gelelim 2018 yılına. Bigbang grubundan Seungri'nin marka yüzü olduğu ve annesiyle beraber ortaklığının bulunduğu Burning Sun isimli Gangam'da bulunan gece klübünde bir skandal patlak verdi. Söylenenlere göre klüpte çalışanlar kadınların içkilerine uyuşturucu atıp tepki veremez hale getirerek, v.i.p odalara götürüyordu. oradaki müşterilerde bu kadınlara tecavüz ediyordu. polis ilk başta bu olayın üzerini kapatmaya çalışsa da işin içinde Bigbang gibi bütün Kore'nin tanıdığı skandalları asla bitmeyen bir grup olunca ister istemez fazla dikkat çekti. Seungri grubun en küçük üyesi ve farklı pazarlarda çalışan bir iş adamı diyebiliriz.

14 mart 11:20

3. Geçen sene cannes film festivalinde burning diye bir kore filmi altın Palmiye almıştı. O filmin konusuna benzettim yaşananları. Orda da böyle zengin nüfuslu kişilerin elinde kızlar oyuncak oluyordu. Şaşırmadım.

14 mart 11:22


4. Ben bu asyalıların ismini anlayamadığım için tüm metinleri okuyamıyorum anlayamıyorum ya kim sungmuş yangmış falan ayy ne itici.

Neyse konu hakkında fikrim yok ama dünyadaki hiçbir seks skandalı beni şaşırtmaz. Ben pizzagate olayında kotamı doldurdum.

14 mart 11:24

5. Olay patlak verdikten sonra Seungri'nin ve Bigbang'in şirketi olan YG iddiaların doğru olmadığını, Seungri'nin marka yüzü olduğunu fakat bir ortaklığının bulunmadığını söyledi. Söylentileri yayanlara dava açacağız dedi. Kore halkı bu duruma inanmadı tabii. Nasıl orada yaşananlardan haberi olmaz çok saçma gibi tepkiler geldi. Burning Sun ile ilgili bilgileri Mr. kim isimli kimliği belirsiz bir çalışan(?) ( bu kişi tam olarak çalışan mı müşteri mi bilmiyorum bilen biri açıklarsa sevinirim.) polise anlattı. kendisi de kurbanlardan biriydi sanırım. dayak yediği görüntüler falan var. aslında Seungri bu işte paçayı sıyırabilirdi ama hemen yakın zamanda uyuşturucu olayları gündeme geldi. YG tekrardan Seungri'nin uyuşturucu kullanmadığını bu söylentiyi yayanları dava edeceğini söyledi. Seungri gönüllü olarak uyuşturucu testi olacağını açıkladı. Tabii bu sırada da uzun zamandır ertelediği askerliğini yapmaya karar verdi ne hikmetse! Kore'de askerlik zorunludur ve üni. okumuş okumamış herkes 2 yıl boyunca vatani görevini yapmak zorundadır. En fazla 30 yaşınıza kadar erteleyebiliyorsunuz sanırım. işlerin çığrundan çıktığını anlayınca askere gitmeye karar verdi. Tam o sırada da SBS kanalının (devlet kanalı) kadın muhabirlerinden biri, (kendisi pek çok skandalı açığa çıkardı. özeliikle kadın sanatçıların taciz olaylarıyla ilgili haberleryapmış.) Seungri'nin kakaotalk konuşmalarını yayınladı.

14 mart 11:29

6. Konuşmalarda Seungri çinli müşteriler için kadın pazarlamasından bahsediyordu. Şimdi işin içine bir de kadın satıcılığı girince polis mecburen daha sıkı tedbirler aldı. Bu kadın pazarlamaişi Arena klübüyle ilgiliydi sanırım. YG yine inkar etti fakat kadın muhabir yazışmaların doğru olduğunu hatta bazı cümleleri sansürlediğini dile getirdi. muhabirin elindeki deliller güçlü olduğu için YG pısıp sessiz kalmayı tercih etti. Kore'deki herkes YG şirketinin başındaki Yang Hyun Suk'un da işin içinde olduğunu düşünüyor. Ki bence bu doğru yoksa Seungri'yi korumak için bu kadar uğraşmazdı. Ayrıca Seungri'nin klüplerinden birinin sahibiymiş. Vergi kaçakçılığıyla ilgili şüpheler var. SBS kanalı muhabirlerine güvendiklerini bu olayı araştıracaklarını hatta bunula ilgili bir belgesel çekileceğini bile söyledi. Şimdi olaylar buraya kadar Burning sun vs. Şimdi gelelim sektörüdeki diğer ünlülere ve suçlarına.

14 mart 11:37

7. Seungrinin olayına polisler de karışmış. Aslında olay kapatılacaktı ama bir gazeteci ktalk konuşmalarını buldu. Yg yine sahte diye açıklama yapmıştı ama sonrasında konuşmaların gerçek olduğu ortaya çıkınca seungrinin artık kurtulamayacağına karar verdiler. O nedenle emekli olup aslında ihraç ediliyor, yaptıklarıyla yüzleşecekmiş. Bir nevi bigbangin sonunu getirdi. Gd ve Top'un da uyuşturucu ve mental sağlığı yerinde olmadığı ve halk tarafından nefret edildikleri düşünülünce grup kolay kolay toparlanmaz.

İkinci büyük skandal da Jung Junyoung ve sektördeki erkeklerin pornoları, gizli çekim videoları paylaştıkları bir ktalk grubun varlığı ortaya çıktı. Hap verip birkaç kızın videosu çekilip paylaşılmış. Kız gruplarından birkaç kızla birlikte olup haklarında konuşulmuş. Jung Junyoung da sektörden ihraç ediliyor yani. Polis araştırmaya devam ediyormuş ama bu grupta da polis varmış. Choi Jonghoon, ft island, da bulunmakta deniyor.

14 mart 11:37

8. highlight’taki junhyun’da grubundan ayrılmış.

14 mart 11:47

9. Ne itici sapık bi millet diyorum sadece her şey beklenir bunlardan igrenc fanteziler günlük hayatta baya yaygın anladigim kadariyla

14 mart 11:51

10. Seungri'nin bir kakotalk gurubu var. Bu grupta ünlü arkadaşları var. Bu ünlüler birlikte oldukları kadınları gizli kameraya çekip grupta paylaşıyorlar. Hatta bir tanesi yazışmalarda tecavüz ettiğinden bahsediyor. Grupta ismi açıklanan isimler, Jun Jung Young (kendisi ne çok video çekip paylaşan. 10 dan fazla kadını gizli kameraya almış. tecavüz de etmiş. En büyük suçlulardan biri 2016 mı 2017 yılında mı ne aslında gizli kamera olayı patlak vermişti ama kendisi ni kurban kadını da suçlu gibi gösterip işin içinden sıyrılmayı başardı. Hatta herkes kadına kızmıştı.) FT Island grubundan Choi Jung Hoon (tecavüz ettiği iddiaları var, alkollüyken araba kullanmış ve polisler üstünü kapatmış. o polisler de bulundu galiba.) eski adıyla B2ST yeni adıyla HIGHLIGHT grubu üyesi Junhyung (hiçbir şey yapmayıp sadece videoları izlemiş ve eğlenmiş. uyuşturulup tecavüz edilen kadınları izleyip eğlenmek...) ve CN Blue üyesi Lee Jonghyun (olayı yalanladı ama polis henüz bir açıklama yapmadı. bu çocuk kesin değil gibi.) Şimdilik açığa çıkan isimler bunlar. Bir de eski Block B üyesi şimdilerde kendi şirketinin Ceo'su zico var. 2016 yılında Radio star isimli programda Jun Jung Young'un telefonuna 'golden phone' deyip o telefonu sürekli karıştırdığını söylemişti. Üzerinde şüpheler oluşunca açıklama yaptı. "yok ağbii ben sadece telefondaki numaralara bakıyordum video mideo görmedim." dedi. Tabii ki kimse inanmıyor. Jun Jung Young sorgulamay gitti sanırım. Her an işin içindeki herkesi ötebilir. Jun Jung Young hariç hepsi inkar etti ilk başta. Sonra da Choi Jung Hoon sadece alkollü araç kullanma suçunu kabul etti. videoları kabul etmiyor. Gruptan bir süre uzak kalacağını söyledi. Fanlar grubu bırakıp eğlence sektöründen kovulmasını istiyor. Junhyung ise videoları izlediği kabul etti. Grubundan ayrıldı. Muhteşem Seungri de hala kabul etmiyor. Çünkü işin içinde ünlü işadamları onların oğulları, milletvekilleri ve onların oğullarının da olduğu düşünülüyor. Seungri öterse yaşatmazlar. Fakat kendisi eğlence sektörünü tamamen bıraktığını söyledi. YG'de Seungri ile bütün ilişiğini kesti. Olaya başbakan lık ve adalet bakanlığı da dahil oldu sanırım. Şuan Kore'deki en büyük olay bu. vaka daha üst merciilere intikal etti.

14 mart 11:56