sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  bu soru aslında bir borderline hastasının uzuunn iç dökmesi olucak başa çıkamıyorum artık ?

  soru yorumda

  1. valla kusura bakma ama bi kendine gel. bırak sal insanları.

  18 şubat 17:12

  2. Gel sarilalim ya bende borderline hastasıyım.

  Seni çok iyi anlıyorum. Tavsiyem hobi edin. Kafanı bir şeylerle meşgul et ve akışa bırakmayı öğren. Yaşadığın her durumun herkesin başına gelebilecek şeyler olduğunu bunun seni ileriye taşıyacak bir km taşı olduğunu düşün. Bunlar kendini tanıyıp bulabilmen için sana bir fırsat. Hangi durumlara ne tepki verdiğini izle.

  İntikam ve öfke hissini yoğun yaşadığın gibi mutluluğu da herkesten daha güzel yaşayabilirsin.

  18 şubat 17:23

  3. Ben sizin yerinizde olsam guncel hayatimdaki herkesi hayatimdan cikrirdim bu exiniz dahil ve yepyeni bir sayfa acardim ama bu mindsete girmeniz cok onemli. Degerinizi hayatini,a girip cikanlar degil, siz belirliyorsunuz. Kariyerinize, fiziginize odaklanmak size iyi gelebilir belki?

  18 şubat 17:23


  4. Anonim 4 beni anlayan birinin çıkmasına çok sevindim sarılalımmm 😊 ya aslında hobiye bile fazla vaktim yok hukuk okuyorum ayrıca almanca kursuna gidiyorum bulduğum boş vakitte de süslü sözlük netflix falan takılıyorum veya kitap okuyorum kendimi dünyadan soyutlamak için... 

  Anonim 5 sevgilimi hayatımdan çıkartmak istemiyorum çünkü hem onu seviyorum hem de  ondan başka kimse beni çekmez katlanmaz gibime geliyor. Zaten birinin beni gerçekten seveceğine dair inancım da yok...

  18 şubat 17:45

  5. Süslüm bende öyle zannedip bomboş bir erkekle birlikte oldum. Ayrılınca fiziksel ruhsal hastalandım ne hallere düştüm, arkadaşlarım intihar edeceğim diye korkuyordu. Kimse beni öyle sevmez çekmez sandım. 6 aya kalmadı biriyle tanıştım, iyi ki bitmiş de onu bulmuşum diyorum. Ha ama şöyle bir durum var şimdiki içinde aynı hisse kapılıyorum ve yanlış olduğunu kendime kanıtlamış olmama rağmen bu düşünceyi tam olarak üstümden atamıyorum.

  Borderlinelar terk edilme ve yalnızlık korkusunu anormal yaşadığı için hayatındaki insanları vazgeçilmez zannediyor ve kaybedince de intikam için her yolu deniyor. Onu kazanmak istiyor olmazsa da içimdeki o yoğun hisler intikamla dışa dökülsün diyor.

  Bunlar yanlış hisler bunu bilince biraz daha rahat hissedeceksin kendini tamamen o saplantıdan kurtulamasan da

  18 şubat 17:57

  6. anonim 4 kuzum aynen intikam için her yolu dener oldum stalk yeteneğim de ayıptır söylemesi iyidir shsjsksls resmen uğraştım uğraştım sonunda sevgilisini aldattığını ortaya çıkardım ama kız benim uydurduğumu düşündü tabii ki.. bu arada sevgilim varken yaptım tüm bunları ama borderline olduğumu bildiği için ayrılmadı benden, sadece kızdı o kadar. ve bunu şuan beni durduk yere dışlayan yakın arkadaşlarıma da yapmak istiyorum aralarını bozmak istiyorum ama maalesef elimde delil kanıt koz niteliğinde birşey yok... benim canımı acıtanların ben de canını acıtmak istiyorum dayanamıyorum onlar da zamanında çok ağlatmıştı beni. Doktor bana “hayatı yeniden keşfedin”  kitabını okumamı söylemişti onu okuyorum şimdi umarım düzelirim...

  18 şubat 18:11

  7. ''ama borderline olduğumu bildiği için ayrılmadı benden'' bence siz kendinizi hasta olduğunuza inandırmışsınız. sevgilinizi de ben hastayım her şeyi yapabilirim diye kandırıyorsunuz. paranız yoksa devlet hastanesine gidin? çoğu devlet hastanesinde psikolog ve psikiyatri mevcut. ben hastayım intihar edicem diye kendinizi acındırmayın. zaten intihar etmeyi düşünecek kadar hasta olsanız ben hastayım ben borderlineım diye kabullenmezdiniz diye düşünüyorum

  18 şubat 22:23

  8. Anonim 6 bazen insanların genel olarak hastalıklardan bihaber yaşamalarına o kadar özeniyorum ki. Keşke bende hiçbir bilgi sahibi olmasaydım ama maalesef.

  Devlet hastanesinde 90 hasta gören doktor teşhis koymaya bile zaman bulamıyor. Genel olarak bir şeyler karalayıp veriyor.

  18 şubat 23:46