sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
24 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

bunu kendinize ne amaçla yapıyorsunuz?

instagram twitter facebook ve bir sürü daha sosyal medya hesabı kullanan insanlar. sürekli mutluluğunuzu ispat etmeye çalışıp başka insanların nerde ne zaman kiminle ne yaptığıyla neden bu kadar ilgileniyorsunuz? artık yeminle bıktım her arkadaş ortamında 50 poz foto çekinmekten. ya daha yeni oturmusuz şak şak herkes foto çekiniyor. hergün 40 foto çekinip 1 saat hangisini atsam diye düşünüp bi de fazla like alsın diye belli saatte atan arkadaşlarım var yahu deli misiniz siz? bunu niye yapıyorsunuz? tamam arkadaşlar hatıra diye masadan kalmadan bi iki tane çekersin biter gider. ben bunun psikolojik bi rahatsızlık olduğunu düşünüyorum. yani çok da sevmediğim insanların neden sürekli merde ne yaptıgını bilmek istiyim yakınım sevdiğim biriyse zaten bilirim konusurum. onun dışında neden insanlara sürekli ben surdayım burdayım bunu yedim bunu aldım demenin manası nedir. bu konuda ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. sosyal medya bağımlılığı konusunda

1. Fotograf çekilmeyi ve etrafımı çekmeyi seviyorum. Fotoğrafları efektlemeyi seviyorum. Müthiş takipçilerim yok ilgi de aramıyorum. Sadece canım istiyor. Cevap bu kadar basit. Sizi zorlamadıkları sürece insanlar istediğini yapar. Hayatlarını sosyal medya üzerinden de paylaşabilirler. Çünkü kısacası size ne. Sizi zorlamalarından Rahatsız oluyorsanız gerçek hayatta arkadaşlarınızla iletişim kurup hayır demeyi öğrenin. Tabi yapabilirseniz ki hiç sanmıyorum. Buraya dolup dolup gelmişsiniz çünkü.

10 ekim 08:27

2. Sahsen sosyal medya hesabim yok. Isinin bir parcasi olarak sosyal medyayi etkin kullanan insanlari disarida tutarak benim gibi siradan vatandasin yaptigi siradan aktivitilerin orada bir yerde olmasini anlamsiz buluyorum. Mesela isyerinde ortaya bir pasta geliyor x kisinin dogumgunu diye ve 27272 tane fotograf cekilip her yerden paylasiliyor. Hemen her hafta da birinin dogumgunu. O kadar anlamsiz ki. Haberim olmadan cekilip koyulduklarim haric instagram’a oraya buraya fotograf koymak niyetiyle benimle forograf cekilmesine de izin vermiyorum pek. Ozel hayatimin gercekten ozel kalmasini istiyorum ve insanlarin kucuk bir stalklamayla belki artik hayatimda olmayan birinin sosyal medyasinda beni gorup iliskilendirmesini istemiyorum ileride. 

10 ekim 08:28

3.  Missdior'a bir noktada katılıyorum ama çok sert yazmış. soru sahibi süslüyü darlamışlar belli ki. Benim arkadaşlarım da fotoğraf çekilme seremonisini 1 saat yapıp beni darlıyor. Hatta o kadar yıldım ki ağzımın yüzümün kaydığı fotoğrafı koyabilirsiniz umrumda değil bana sormayın diyorum. Benim sosyal medya hesabım yok ama varken manzara paylaşırdım hep. Bir süre sonra manzaraya bakmadığımı, paylaşmak için çektiğimi anlayınca bıraktım. Şimdi manzaraya bakıyor ve fotoğrafını çekiyorum. 

10 ekim 08:35


4. siz bu uygulamalardan bu kadar sıkıldıysanız neden silip kurtulmuyorsunuz? arkadaş ortamında da fotoğraf çektirmek istemiyorum derseniz kimse zorla suratınıza kamera sokmaz bence. gına geldi bu mutlu değilsiniz öyle görünmeye çalışıyorsunuz insanlarından. kardeşim evliyim mutluyum tatildeyim sırf sempatik görünmek için ille kocama tripli şeyler yazmam & üzgün fotoğraf mı yüklemem lazım. herkes mutsuz olsun istiyorsunuz resmen anlamıyorum. bu hayatta 7/24 mutsuz insanlar da var ama hayatında her şey düzgün giden insanlar da var kabul edin bunu artık.

10 ekim 10:12

5. Yalnız sabahın dördünde bunu kafaya takip dert edip susluye yazmakta bir psikolojik rahatsızlık olabilir. Dikkat edin derim.

10 ekim 10:22

6. profesyonel olarak sosyal medya kullananları ve arada sırada fotoğraf atan insanları tenzih ederek söylüyorum; gerçekten mutlu insanların sürekli fotoğraf, hikaye, durum vs. attıklarını düşünmüyorum. genellikle insanlara bir şeyleri ispat çabası, gösteriş yapmak, nispet yapmak için kullanılıyor. etrafımda gördüğüm ne kadar aklı başında insan varsa hiçbiri de sosyal medyadan sürekli paylaşım yapmıyor, boş-beleş insanlar sürekli paylaşım yapanlar kimse kusura bakmasın. benim bir tek instagram hesabım var bu arada. 6 yıl önce facebook hesabımı kapatmıştım bu saçma sapan paylaşımlar yüzünden. instagramda da belli sayfaları takip ediyorum, kırk yılın başı bir fotoğraf atarsam atıyorum.

10 ekim 10:24

7. Evet aşırı fotoğraf çekilme hâli hoş değil o konuda haklısınız ama sevmediğiniz insanların her halini görmek istemiyorsanız takip etmeyin. Diğer türlü hem söyleniyor hem de takip ediyor konumunda oluyorsunuz.

10 ekim 10:35


8. Bana garip gelen, bir insanın bile isteye bu benim işim demesi. Bunu severek yapabilmek, içinde çok fazla kendini gösterme, kalp yani onay alma, konuşulma güdüsü ve giydiği yediği içtiği taktığı sürdüğü şeyleri odakta tutma gudüsunu barındırıyor. Zaten onu doyurmak adına bunda para kazanmayı seçiyorlar.

Bir kimlik karmaşasından para kazanılan tek alandır muhtemelen ınsta ve youtube.

10 ekim 10:44

9. Sevgili 5. Anonim ve diğer sinirlenenler su kısmı yanlıs anlamıssınız zaten ben ne facebook ne twitter ne de instagram kullanmıyorum.

Bende arada bir foto atıp normal kullanan insanları tenzih ediyorum. Ama bi tane süslüye katılıyorum sürekli o fotolardaki gibi mutlu olsanız zaten sürekli fotoğraf çekilmek aklınıza gelmez.

Aslında sizi çok da sevmeyen sizinda çokda sevmediğiniz insanları takip edip onlardan like bekleyerek ömrünüzü harcıyorsunuz. O fotoğrafların arka planını da biliyoruz. Dediğim gibi iddia ettiğiniz gibi çok mutlu olsanız birşeyleri sürekli ispat çabasında olmasanız sürekli insanlara bak ben sununla beraberim bak ben böyle güzelim bak biz surdayız deme ihtiyacı hissetmezsiniz.

10 ekim 10:52

10. Ve sevgili 6. Anonimcim iş yerinden bazı işlerimi yapıyorum merak etme ne ailem ne sevgilim ne de ben sosyal medya bağımlılığından muzdarip değiliz.

10 ekim 10:57