sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
83 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

burun estetiği pişmanlıklarınız, revizyon rinoplasti memnuniyetleriniz hakkında konuşalım mı?

merhabalar,  ben ne yazık ki sadece tavsiye ile ve alanında ünlü bir hoca diye pek araştırma yapmadan (bu kısımda hata payım çok büyük.) rinoplasti ameliyatı oldum. nefes alma problemim yoktu, yamukluk yoktu, ayrıca zor bir burun da değildi. ne kadar normal gözüküyordu bilmiyorum ama çevremdekilerin söylediğine göre benim kafaya taktığım kadar çok göze batmıyordu. yine de oldum, asla burun estetiği yaptırdığımdan dolayı pişman değilim, sadece yanlış kişiye yaptırdığımdan dolayı pişmanım, bunu da belirteyim. neyse, aylardır burnun hala şiş, doktorun çok iyiydi gibi sözlere pek inanmasam da insan bir umut bekliyor işte düzelir diye. ben zaten içten içe çoktan kabul etmiştim ama kbb uzmanı kuzenimin de gerçekten nasıl böyle yaptı bilemiyorum ama olmamış demesi üzerine tamamen kabullendim.  önceden belirttiğim gibi nefes alma problemim yoktu, artık var ve geceleri uykuya dalmam aşırı zor. yamukluk yoktu ama artık ön profilden hafif bir ‘’c şekli’’ seziliyor. evet burnum eskisinden güzel ama kesinlikle ameliyat olmaya değecek bir burun değil. hafif kemer hala var, sağ tarafta görünürde de dokununca da çok net anlaşılabilecek bir kemik yüksekliği var. burun ucum fena sayılmaz ama istediğim kalkıklığı da elde ettiğim söylenemez.  bu konulara baya takıntılı biri olarak ne yazık ki yıllardır kendimi yaptırdıktan sonra hayatımın değişeceğine, çok mutlu olacağına şartladığım ve beklediğim bir ameliyattı. çok ağladım, hala da ağlayasım geliyor aynaya her baktığımda. (derdini seveyimcileri de anlarım, ama zaten her açıdan bedensel yetersizlik hisseden biri için zor bir süreçti.) en azından rinoplastiden sonra eskisinden de beter, revizyonla bile zor düzeltilecek burunları olan insanları düşünüp yine iyi durumdayım diyorum. sonuçta eskisinden kötü değil ve revizyon olacağım kesin. düşündüğüm doktorları da yazmak isterdim ama yeni yazar olduğum için reklam açısından sıkıntı yaratsın istemem. sizin önerilerinizi de duymak isterim tabii ki. iyi araştırın, kendinizi iyi ifade edin. çok ünlü, çok iyi dense de sizi umursuyor gibi değilse ve içinize sinmediyse o doktoru bırakın. umarım herkes kendiyle barışık olabilir, olamayanlar da girdikleri bu yolda benim gibi sıkıntılarla karşılaşmaz.

1. Öncelikle geçmiş olsun süslü. Tek verebileceğim tavsiye kbbcilerle çalışan estetik cerrah tercih etmek yada en azından aynı hastanede olup iletişim halinde olan bu şekilde doktorları. Çünkü nefes alma+görünüm sorunu varsa iki taraf da işe el atmadıkça ya da fikir beyan etmedikçe pek olumlu sonuç alınamıyor diye düşünüyorum. Ben de yaptırmak istiyorum burnum için ama olur da bu tarz sorunlarla karşılaşırım diye bir miktar çekiniyorum, yine de sizin için dilerim ki her şey istediğiniz gibi gider :)

8 ocak 02:00

2. Cevabın için teşekkürler süslü, ben kbb alanında başarılı denilen bir profesöre oldum, ona rağmen başıma bunlar geldi ne yazık ki. En azından nefesim bozulmasaydı iyiydi. Umarım senin için en uygun doktoru bulabilirsin ve memnun olursun.

8 ocak 02:11

3. hayır dokuz eylül’de süslü. 

8 ocak 02:14

4. geçmiş olsun süslüm ben de burnumu yaptırmak istiyorum ve pişman olmaktan çok korktuğum için erteliyorum çünkü benim de nefes alma sorunum hiç yok ve burnum aşırı yamuk değil. derdini seveyimlik bir durum olduğunu da düşünmüyorum o kadar zamanınızı ve paranızı ayırıyorsunuz sonuçta. acısız bir işlem de değil. umarım istediğiniz sonucu alırsınız revizyonla.

doktor ismi paylaşmak reklama girmiyor diye biliyorum sonuçta burda herkes deneyimini paylaşıyor süslü sözlüğün amacı bu değil mi :)

8 ocak 02:29

5. O zaman belki bir bakıp ahmet alp ve fatih sönmez arasından bana bir tavsiyede bulunmak istersiniz. :) reşit burak kayan’ı çok istiyordum ama reviyon yapmayı bırakmış ne yazık ki. Betül cengiz de istediğimi yapar da yüzüme uyanı yapar mı bilemedim. :) bilginiz varsa doktor konuşsak keşke. 

8 ocak 02:37

6. Süslü ben de seninle benzer bir derdi paylaşıyorum. Doktorum da Omer Ozkan'di. Keşke iyi bir kbbciye olsaydım çünkü ben de nefes alma problemi vardı asıl. Şuan yarı-yarıya cozulmus durumda ve beb çok korktuğum için revizyon düşünemiyorum. Bana cokguvendigim bir doktor revizyon için Abdulkadir Göksel i önerdi.

8 ocak 11:11

7. Emre ilhan sık sık revizyon yapıyor ama fiyatları oldukça yüksek. 

8 ocak 11:12

8. Süslü ameliyat olalı 5 ayı geçti, yazdığım gibi kbb uzmanı kuzenim ki kendisi de fonksiyonel burun estetiği konusunda muhtemelen adını duyduğunuz bir insandır, daha fazla düzelmez dedi. Şu an şişlik yok, varsa da çok minimal düzeydedir.

Emre ilhan’ı düşünüyorum aslında ama betül cengiz’in de estetiğini o yapmıştı ve pek beğenemedim. Kendi attığı fotoğraflar hep güzel burunlu ama o kadın sürekli takip ettiğim birisi ve gözümün önünde hiç de emre bey’in dediği gibi altın orana uyan bir burnu olmayınca şüpheye düşüyorum.

Diğer süslü revizyonda çok da korkulacak bir şey yok bence ya, yani ilk ameliyatı zor atlattınız ondan mı veya yine güzel olmazsa diye mi çekiniyorsunuz? Önerileriniz için çok teşekkür ederim ayrıca. :) 

8 ocak 13:36

9. Süslü ayrıca ömer özkan şu yüz nakli haberleriyle tanıdığımız ömer özkan mı? Yani kimin ne yapacağı hiç belli olmuyor. O kadar zor bir ameliyatı başaran birinin Kötü bir burun yapacağına siz demeseniz inanmazdım.

Gerçi tamamen beden anatomisi çok geniş. Herkesin her şeye hakim olmasını bekleyemeyiz. Türkiye’de ve dünyada yüz estetiği ile ilgili olayların başını hep kbb uzmanları çekiyor. Plastik cerrahi daha çok vücut konusunda tercih edilmeli gibi geliyor bana. Tabii kendisini hangi yönde geliştirdiği de önemli ama yüz kısmından asıl anlayanlar estetik zevki gelişmiş ve kendini bu işe adamış kbb uzmanları bence. Kbb diyince çoğunluk estetiği girmediğini zannediyor ama yüz için dolgular, botokslar vs hep onlardan soruluyor. 

Bir de şu instagram doktorluğu olayı biraz farklı bir boyut aldı. Birsürü takipçi alıp fotoğrafları düzenleyip atmak pek zor değil ne yazık ki. İşini hakkıyla yapan ve piyasa doktoru olmayan birini bulmak en iyisi gibi. Süreyya şeneldir bu ülkenin en iyisi ve adam kesinlikle burun paylaşmıyor, buna rağmen 90 bin takipçisi var. Adını duyurmaya çalışan genç doktorları tabii ki bu durumdan ayrı tutuyorum ama zaten çok fazla hastası olan birinin her gün kendi reklamını yapmak üzere bir sürü burun paylaşması bana şov geliyor. Tam anlatamadım ama sanki hastaları memnun değilmiş de o kendisine hasta çekmeye çalışıyor gibi. Çünkü bana göre her alanda iyi olan doktorun böyle basit reklam hilelerine ihtiyacı yoktur. Tavsiyeyle yayılır ve herkesçe tanınır hale gelir. Umarım yine yanlış bir seçim yapmam ama durum böyle.

8 ocak 13:47

10. Süslü abdülkadir beyi nasılsa hiç keşfetmemişim, bayıldım.

8 ocak 13:56