7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

cahilligime verin susluler googledan baktim ama tam anlayamadim?

kizlar derdini seveyim diyebilirsiniz ama kegel egzersizi ne ise yariyor? yararli bir sey mi?? :d gece gece kafama neler takiliyor yahu. kusuruma bakmayin :3

1. öncelikle sağlık için yapılması gerektiğini biliyorum . İdrar kaçırma gibi sorunu olan kadınlara tavsiye edilen bir egzersiz ordaki kasların kuvvetlenmesi adına. Benden daha iyi bilgi verecek süslüler vardır diye düşünüyorum zaten hatta herkesin fırsat buldukça yapması yararlı diye biliyorum önlem almak gibi yani.

12 şubat 23:30

2. Sagolun kizlar aydinlattiginiz icin peki gunde su kadar yapilmali ya da sundan daha fazla yapmayin diye bir sey var mi? Allam ogrencek cok seyim var halaa

12 şubat 23:33

3. kegel sadece cinsellik için lazım evet tabisi dimi. çünkü konu vajina ise onunla ilgili yapılan herşey cinsellikle alakalıdır.

kegel çok iyi bir kadın egzersizidir. kadınlarda belirli yaş sonrası idrar kaçırma başlayabilir, rahim düşüklüğü olabilir tüm bunları siz basit bir kegel egzerzisi ile o rahim duvarlarınızı sistematik kasarak kas oluşumuna devam ettirebilirsiniz, hatta doğum yapmayı düşünüyorsanız eğer rahim kaslarınızı çalıştırarak doğumu bile kolaylaştırabilirsiniz.

doktorumla konuşmamızda, kegel egzersizinin faydalarını bana hep anlatmıştır. çok uzun zamandır yapıyorum, ailemde çünkü 50 yaşından sonra idrar kaçırma ve rahim düşüklüğü baş gösteriyor. ayrıca cinsel yaşamınız için de oldukça faydalıdır.

yapma sıklığı diye birşey yoktur. siz nasıl rahat ediyorsanız yapın.

yapılma şekli;

wc gidin küçük tuvaletinizi yaparken tutun 3 saniye kadar

sonra rahatlayın sonra gene tutun. işte o tuttuğunuzdaki duruşunuz kegeldir. canınız ne zaman isterse kendinizin o kaslarını sıkın bırakın.

pms ağrıları içinde çok iyiymiş ancak ben nedense 20 senedir bir faydasını görmedim, elbette kişiden kişiye değişiyor.

kegel kademe kademedir.

ilk etapta sıkılaştıracağınız kaslarınızı keşfedersiniz, ardından günlük rutin şekilde kendinizi kasıp bırakma egzersizi en son aşama ise sıktığınız kaslarınızı ve onu sanki avucunuzu sıkmışsınız ve yavaşça avucunuzu açıyormuş gibi bırakmak.

12 şubat 23:39


4. Yeniden hepinize cevaplar icin tesekkur ederim. Mobilden yazari secemiyorum ama @sevdaninzillisi ek olarak bolca tesekkur ederim suslucum:) cok sagolun deneyecegim.

13 şubat 00:17

5. benim yaşlı teyzelerden duyduğum bunun geçmişte alaturka tuvaletlerde idrarın kıyafetlere sıçramaması için önerilen bir egzersiz olduğu hatta islamda da yeri olduğudur tabi tam araştırmadım kesin bir bilgim yok fakat idrar kaçırmalarında da çok faydalı bir egzersiz cinselliğin yanında. bu şekilde egzersizler sayesinde gazoz kapağını açabilen kadınlar varmış tayland'da oraya giden bir arkadaşım söylemişti tabi bu kadar nasıl güçlendirdiler ne sıklıkla nasıl yaptılar bilemem.

13 şubat 00:17

6. Bunu bana taa 9-10 yaşlarındayken bir komşu teyze önermişti. Çat diye dedi ki çişini yaparken tut bırak. Manyak mı acaba diye düşünmüştüm. Söyleyen de gayet kapalı, dindar bir kadındı. Sonra büyüyüp de öğrenince çüş demiştim içimden, yaptım mı evet. İyi ki yapmışım, tabii çiş yaparken yapmamak lazım, o kası öğrenmek için gerekli.

13 şubat 11:11

7. ''sevişmekten genişleyen vajina'' mı???

13 şubat 19:25