5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

cesme'de kalacak otel/pansiyon/hostel onerisi- denize yakin?

merhaba. arkadaslarla cesmeye gidecegiz. gecelik kalacagimiz yere adam basi max 100 lira verebiliriz. bizim icin en onemli kriter denize guzel bir yerden girebilmek. ama gecelige yuz lira vereceksek plaja da giris parasi 50 lira filan vermek istemiyoruz. pansiyonlari arastiriyoruz ama tecrubesi olan suslulere fikir sormak istedim. (foca-urla-kusadasi vs gibi yerlere gidin derseniz, her onerinize acigim. ille cesme olmak zorunda degil, orada zaten birkac gun kalmis olacagiz oncesinde. ) simdiden tesekkurler

1. çeşme'de geceliğine 100 lira verecekseniz en az bir o kadar parayı da denize girebilmek için vereceksiniz iyi bir yerden denize girmek isterseniz. iyi denilen hemen her yer beach club çünkü. ben o yüzden foça derim merkezden bile eski foça'yı kastediyorum bu arada denize girmek mümkün çünkü. eski ve yeni foça arasındaki yolda yani izmir'den gelirken sağa dönünce o arada evlerin arasından bile denize girebilirsiniz biz de öyle yapıyoruz çünkü. sadece deniz ayakkabınız olsun yeter. bir de suyun biraz soğuk olmasını problem etmezseniz. yoksa çeşme'de özellikle ılıca tarafında su çok güzel ama halk plajı dışındaki yerlerde 100 liradan daha fazlasını harcarsınız.

16 mayıs 14:31

2. ılıca tarafında pansiyonlar mevcut, ben öğretmenler evi yanında kalinda inn oteli tavsiye ediyorum sanırım şuanda gecelik oda başı fiyatı (2 kişi toplam)180 tl. kahvaltısı açık büfe. otel kayet yeni ve temiz. denize sheroton otelin oradan ücretsiz girebilirsiniz. ya da otelin hemen önünden de girebilirsiniz.

16 mayıs 14:54

3. Bende kalinda inn demeye gelmiştim. Ilıca da halk plajından girersiniz denize. Yanınızda oturmalık örtü götürün şezlıng vs almayınca bedava plaj sonuçta ve bence çooook güzel bir plaj

16 mayıs 15:32


4. çocukluğumdan beri yazlığımız çeşmede olduğu için otel pansiyon çok bilmiyorum. alaçatı otellerini biliyorum sadece onlar da pahalı. ılıca plajı yerine boyalık plajına gidin demeye geldim ben. ya da delikli koy olabilir aracınız varsa.

16 mayıs 16:06

5. Geçen sene 7 gün boyalık tarafında tatil yaptım. Sadece 2 gün deniz güzeldi, 3 gün kirli ama eh işte, 2 gün hiç girilemeyecek şekilde pisti giremedim zaten. Tavsiye etmiyorum. 

16 mayıs 19:58