34 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

cinlerle ilgili korkacaklar okumasın?

süslüler merhaba. öncekikle lütfen dalga geçecekler ya da troll olduğumu düşünenler yazmasın. çünkü anlatacağım şeyler beni gerçekten etkiliyor. cinlerden çok ama çok korkuyorum. çünkü küçük yaşlardayken(gizlinot: 9-10) sürekli rüyamda olduklarını hissederdim sürekli bir şekilde bunalırdım. beni sürekli görebildiklerini, izlediklerini düşünürdüm aslında hala düşünüyorum. küçükken bazı geceler bağırarak uyanırdım rüyamda çok korktuğum için ya da kendimi sağa sola vururdum istemsizce. ya da uyandığımda ellerimi ve kollarımı uyuşmuş bulurdum(gizlinot: uyuma pozisyonumdan dolayı ellerimin ve kollarımın uyuşması kesinlikle imkansız). bir iki kere gözümü açtığımda karşımda annem babam varsa onları başka şekillerde görürdüm. mesela minyon tipli annemi aşırı uzun ve iri üstüme doğru geliyormuş gibi.şimdiyse bazı geceler kendimi gecenin ortasında uyanmış olarak buluyorum. ama kim tarafından neden uyandırıldığımı bilmiyorum. sadece uyandığımı fark ediyorum. dün de gece derinlerden gelen bir küçük çocuğun çığlık sesiyle uyandım. süslüler lütfen yardım edin neredeyse 20 yaşındayım ama hala bir odadayken asssla tek başına yatamıyorum. evde kimse yokken banyoya giremiyorum. ya da gece olduğundan herkes uyurken kalkıp ışığı yakıyorum karanlık beni daha da kötü hissettiriyor. bu durumdan kurtulmak istiyorum nasıl kurtulabilirim?

1. Bu durumun aynısını ben de yaşadım.korkup annemle birlikte yattigim zaman bile annemi değişik şekillerde görmüştüm birinde yüzü yemsesil kırmızı gözleri vardı.abimi gri büyük bir canavar olarak gördüm her seferinde çığlık atarak kalktım üst üste geceler ve kendi çıktığımdan da korkuyordum.bunlar geçen seneye kadar devam etti.be zaman ki cinleri ruhani varlıkları yok saydım bunların hepsi geçti artık tek başıma kalabiliyorum hem de ışıklar kapalı.eger inançlı iseniz boynunuza dua da asabilirsiniz bu beni psikolojik olarak rahatlatıyor.

9 ağustos 20:31

2. cevap çok basit, psikoloğa gidin.

9 ağustos 20:32

3. Dalga geçecektim ama eğer ciddiyseniz inançlıysanız annenize falan anlatıp tanıdık bir hocaya gidin. Dua edin. Gerçi inançlıysanız şuana kadar niye gitmediniz

9 ağustos 20:35


4. Kızlar anneme kaç kere anlattım inanın o da biliyor hatta evdeki herkes kuzenlerime kadar bu durumu biliyorlar. Dediğiniz gibi hocaya da gittim boynuma muska da astım ama o kadar etkiliyor ki beni anlatamam. Yani bazı geceler rüyamda korkmasam bile rüyamda olduklarını ve bana sıkıntı verdiklerini beni bunalttıklarını hissediyorum bir an önce uyanmak istiyorum. Bir ara namaz kılmaya başlamıştım daha da çok artmıştı bu olaylar. Dua etmeye çalışıyorum ama yine de sanki aynı gibi her şey. Resmen gece olmasın istiyorum.

9 ağustos 20:38

5. Psikolog çözüm. Obsesyon haline getirmişsiniz bu korkuyu. Bilinçaltınızda hep olduğundan hep karşınıza da çıkıyor.

9 ağustos 20:41

6. Süslü ben 1.anonim bunun bir zamanı var sanırım annem beni de çok okuttu kendi de okudu ama geçmedi .

Benim kafamda bitirmem gerekiyordu çünkü insanın gerçekten canını sıkıyor uyku zehir oluyor.umursamamaya çalışın, yatağa yorgun girinki düşünmeyin bunları ya da komik video izleyip öyle uyumayı deneyin.

9 ağustos 20:43

7. Musallat olmuş olabilirler önce psikoloğa sonra bi hocaya gözükün :(

9 ağustos 20:44


8. Kızlar çok teşekkür ederim cevaplarınız için özellikle dalga geçmediğiniz için. Kime anlatsam çok abartıyorsun tepkisi veriyordu çünkü. Bi de ne alaka diyeceksiniz ama benim hiçbir işim yolunda gitmez. Bunu etrafımdaki neredeyse herkes söylüyor. Ben de bunu fark edince acaba büyü mü diye düşündüm ama dediğim gibi çok eski zamanlardan beri var bunlar ve etrafta büyü falan yapacak da kimse yok. Musallat olduklarını düşünüyorum ben de ara ara ama ben hiç uğraşmam ki. Hani genelde daha çok uğraşan insanlara musallat olmazlar mı?

9 ağustos 20:48

9. cinlere falan inanirim ama bence sizin durumuzda cinlik bi sey yok. musallat olsaydilar emin olurdunuz zaten. bence siz cok fazla korktugunuz icin ve yasinizin ilerlemesine ragmen atlatamadiginiz icin bu durumdasiniz. kendinizi korkutmayin, surekli bunlari dusunmeyin. ayrica cinleri surekli anlatilan korkunclu hikayelerden ibaret dusunmeyin. sadece bizimkinden farkli boyutta yasayan varliklar, abartip kendinizi korkutmayin.

9 ağustos 21:07

10. süslücüğüm, sizden muhakkak bir nöroloğu görmenizi istiyorum. şikayetlerinizi, özellikle de uykuyla ilgili gece yaşanan şikayetleri anlatın. eeg çektirin, sizi ayrıca bir psikolog ve psikiyatrist de değerlendirecek. eğer tüm bunların sonunda anlattığınız durumlara yol açacak türden herhangi bir tıbbi durumunuz olmadığı ortaya çıkarsa, manevi tedavi işte o zaman uygulanır.

teşhis ve tanılama süreciniz 1-2 ay, ihtiyaç halinde manevi tedavi de en az bir o kadar sürer.

dediğimi yaptıktan sonra, gelecekte lütfen kısa bir hatırlatmayla sözlükte bir soru daha açın. o zaman nickimle karşınıza çıkar, yardımcı olurum, merak etmeyin.

9 ağustos 21:37