sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  düğün fotoğraf çekimi hakkında?

  süslüler merhaba, temmuz ayında olacak düğünümüz için fotoğrafçı arayışındayım son günlerde. üzerinde durduğum 2 farklı tip var. 1. tüm gün fotoğrafçının sizinle olduğu, her anınızı fotoğrafladığı paketler. 2. belirlenen mekanlarda 3 saat süren sadece dış çekim paketi. ben 2 numaralı olan paketi düğün günü yapılmak üzere seçiyorum aslında. fakat hafta sonu 3 saatlerini size ayırıp başka çiftlerle tüm gün çekim yapma fırsatını kaçırmak istemiyor fotoğrafçılar. haliyle fiyat farkı var. 2-3 saatlik çekimler de bu yüzden genelde hafta içi yapılıyormuş. illaki düğün günü diye düşündüğümden full paket olsun dedim. fakat bu seferde her anımın gereksiz bir şekilde fotoğraflanmasını istemiyorum. bir video yapılmayacak, sadece elimde o gün çekilmiş 1000 kusür fotoğraf kalacak. vereceğim paraya değmiyor bence. aradım taradım içime sinen ve hafta sonu da 3 saatlik dış çekim yapacak bir yer buldum. bu sefer de düğün günü çekim önermediklerini söylediler. ''gelin ve damat stresli oluyor ve bu da fotoğraflara yansıyor. ayrıca kısıtlı zamanda yapıldığı ve gelin alma gibi aktivitelere yetişmek zorunda kalındığı için daha da gergin oluyor çiftler. bir de çekim 12-15 ya da 13-16 saatleri arasında olacak ve bu da güneşin tepede olduğu bir saat dilimi. ekstra zorlayıcı olacak'' dedi konuştuğum kişi. düğün sonrası öneriyorum dedi. anlayacağını çok kararsız kaldım. 3 seçenek var: 1. ne olursa olsun düğün günü yapmak 2 düğün sonrası daha rahat ama tekrar hazırlanmak zorunda kalarak yapmak. ki beni en çok düşündüren kısmı bu. yine kuaför,makyaj telaşı. 3. tüm gün çekim yapmak sizce hangisini tercih etmeliyim. tecrübe ve tavsiyelerini bekliyorum.

  1. Düğün günü yapma konusunda çok ısrarcı olmaya gerek yok bence. Düğünden önce ya da sonrasında bir gün belirleyip o gün rahat rahat 3 saatlik bir çekim yapmak daha mantıklı. 1000den fazla fotoğrafın olduğu tüm günlük çekim pek mantıklı değil bence.

  19 şubat 17:13

  2. düğünden önce tercih ederdim ama ben öyle biriyim düğün sonrası gevşeyeceğim için amaaan olurum çünkü. ama öncesinde hevesli olurum. mezun olalı 3 sene olmasına rağmen hala cüppe ile foto çekinmeye gitmedim, sonrasına bıraktığım için. :D

  düğün öncesi 3 saat diyorum.

  19 şubat 17:16

  3. Düğün günü, 3 saatlik çekim yaptım. Çok da memnun kaldım, o saç ve makyaj bir daha olmuyor bence. Ayrıca fotograflara heyecan yansımıyor. Tüm günlük çekim eğer video değilse bence de gereksiz.

  19 şubat 17:18


  4. Ben fotoğraf çekimimi düğün günü tam günü yaptırmıştım. Bana bir yere gidip poz vermek saçma gelmişti onun yerine hazırlanırken, makyajım yapılırken, düğün sabahı anı şeklinde çekilmiş bir sürü fotoğrafım oldu ve baktıkça o gün aklıma geliyor hoşuma gidiyor. Dış mekan fotoğraflarımız yine var ama hiç birisi eşimin beni hazırladıktan sonra ilk gördüğü an çekilen fotoğraf kadar güzel değil. Çünkü gerçek yüz ifadesi, gerçek duygular var. Poz verdiğimiz fotolar yapay duruyor ister istemez.

  19 şubat 17:19

  5. fotoğraf dediğiniz anı yakalamaktır. Düğün günü o heyecanınızı, mutluluğunuzu yansıtacak fotoğraflar çekilir. Başka bir gün çektirdiğiniz fotoğraf aynı etkiyi yaratmaz.

  Tüm gün fotoğrafçı sizinle olsun. Evden çıkmadan önceki heyecanınızı yansıtan, aile bireylerinin bir bakışını yakalayan 1 fotoğrafı 1000 tane dış çekim fotoğrafına değişmem şahsen.

  Tabii bu söylediklerim dış çekimi düğün mekanında ya da yakınında halledebilecek olanların işine yarar ancak diye düşünüyorum. Bizim düğünümüzde tam gün çalıştığımız çok tatlı bir fotoğrafçımız vardı. Sabah 10'dan gece 12'ye kadar bizimle birlikteydiler eşiyle birlikte. Dış mekan çekimi kuaförün ve makyözün gecikmesi sebebiyle geç başlamasına rağmen 1 saatte çok güzel fotoğraflar çektiler. Zaten kendisinin istediği de 1.5 saatti.

  19 şubat 17:23

  6. Biz düğün sonrasını tercih ettik iyi ki de öyle yapmışız diyorum. Gerçekten düğün stresi bittigi için inanılmaz rahat ve mutlu oluyorsunuz. “Ayy gelinliğim kirlenecek,aman makyajım aktı,geç kalacağız” gibi telaşlar olmuyor. Balayından döndükten sonra hafta içi bir gün güneşin en güzel saatlerinde oldu çekim,nasıl olsa bir daha giymeyeceğim diye hunharca kullandım gelinliği. Hafta içi olduğu için meraklı gözler de yoktu sessiz,sakin yaptık çekimi.

  19 şubat 17:33

  7. Düğünden önce yada düğün günü yapın derim. Düğünden sonra yaparız diyenlerin hiçbiri yapmadı çevremde, biz de dahil. Zaten balayıydı aile akraba ziyaretiydi yaz bitti, üstünden 4 yıl geçti içimde uktedir. Keşke düğün günü yapsaydım..

  19 şubat 17:36

  8. Düğün günü yapmayın bence, çok koşuşturmaca oluyor ve öğlen saatinde çekim yapılıyor. Öyle olunca fotoğraflar pek güzel olmuyor. Bizim de düğünümüz temmuz ayındaydı. O sıcakta gelinlikle oradan oraya koşturduğumu hayal edemiyorum. Ne saç kalırdı ne makyaj. Biz ekim ayında nispeten daha serin bir havada yaptık çekimi. Güneş ışınlarının fotoğraf çekmeye en elverişli olduğu aylar nisan ve ekimmiş, bizim fotoğrafçılarımız öyle demişti. Işık daha da iyi olsun diye çekime öğlen 3'te başladılar, günbatımıyla bitirdiler. Bizim çok içimize sindi, photoshop yapmaya gerek kalmayan çok güzel fotoğraflarımız oldu.

  19 şubat 23:55

  9. son olarak düğünden sonra diye karar verdik fakat buradaki yorumlarınızı okuyunca acaba düğün günü mü olsa diyorum tekrar. o gün stres olup zamanın darlığına daha da gerileceğimizi biliyorum. fakat sonrasında tekrar hazırlanmak çok zor geliyor. o duvakı nasıl takıcam tekrar, aynı saç makyaj olacak mı vs. düğün sonrası çekim yapan süslüler bu hazırlıkları nasıl tamamladınız üşünmeden?

  21 şubat 10:35