sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
18 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

dün köpeğim vefat etti, acısını paylaşmak için yazmak istedim?

merhaba, canımdan öte kızımı yaşa bağlı kaybettim, mükemmel bir hayatı oldu, bundan sonra da kalbimin içinde yaşayacak. bu acının ömür boyu kalacağını biliyorum, yine de sizlere de danışmak istedim. bu kritik ilk günleri atlatmak için kafamı nasıl boşaltabilirim, ağlamaktan kalbim sıkışmaya başladı, bir çare fikirlerinize ihtiyacım var. teşekkür ederim.

1. merhaba.

yaşa bağlı kaybettiğinizi ve çok güzel bir hayat yaşadığını söylemişsiniz. köpeğinizi böyle sahiplenmeniz, sevmeniz ve uzun süre birlikte olmanız çok güzel. köpeğinizin de sizle çok güzel bir hayat geçirdiğini, kendisini böylesine seven bir sahip/ev arkadaşıyla çok mutlu olduğunu düşünüyorum. o da sizle olmaktan çok mutlu olmuştur kısaca. biraz sakinleşince fotoğraflarınızdan bir albüm yapabilirsiniz, çok güzel bir anıt olur onun için. böyle insanların olduğunu bilmek beni çok sevindiriyor. iyi akşamlar.

10 ekim 2018 19:51

2. merhaba süslü. başınız sağolsun :( ömrü boyunca kendisini bu kadar sevecek bir sahibi olduğu için çok şanslı olduğunu, mutlu bir hayat sürdüğünü düşünerek bir nebze acınızı dindirebilirsiniz :/ çok üzüldüm gerçekten

10 ekim 2018 19:51

3. Merhaba benimde 16 yaşına girmek üzere olan bi bebeğim var. Yaşlılık nedeniyle ayağa bile çok zor kalkıyor artık 3 haftadır veterinerdeydi daha dün geldi eve kızım. acınızı o kadar iyi anlıyorum ki bende şimdiden onsuz ne yaparım diye ağlayıp duruyorum. Umarım kolayca atlatırsınız bu zamanı :(

10 ekim 2018 20:01


4. Başınız sağ olsun çok üzüldüm :( bence acınızı yaşayın, duygularınızı bastırmayın atlatması daha zor olur. Eğer imkanınız varsa bol bol uyuyun. Sizi normalde de mutlu eden dikkat toplamanızı gerektirmeyen aktivitelere yönelin.

10 ekim 2018 20:04

5. Merhabalar sizi çok iyi anlıyorum ben de kızımı kaybettim 5 ay önce. Daha acınız çok taze ve buna alışmanız için zamana ihtiyacınız var. Kızınızın güzel bir hayatı olduğunu söylemişsiniz, eminim o da sizi çok seviyordu, bunu düşünün ve onu zamanla gülümseyerek hatırlamaya çalışın. Ben kızımı kaybettikten sonra sokaktaki tüm kedi ve köpeklere karşı bir sahiplenme hissetmeye başladım ve elimden geldiğince etrafımdaki hayvanları korumaya çalışıyorum. Sizin gibi duyarlı biri eminim bunları zaten yapıyordur ama onlara yardımcı olmak beni az da olsa teselli etmişti. Kızımın fotoğraflarını görmeye hala cesaret edemediğim oluyor benim ama onu güzel hatırlamaya çalışıyorum. Fotoğraflarından bir albüm yapıp anısını yaşatabilirsiniz. Ben onu sembolize eden bir dövme yaptırmayı düşünüyorum. Söyleyecek çok şey bulamadım ama umarım bu dönemi atlatırsınız, sizi çok iyi anladığımı bilmenizi istiyorum lütfen yalnız hissetmeyin. Başınız sağolsun süslüm 

10 ekim 2018 20:07

6. Çok teşekkür ederim. Benim meleğim 15 dolu dolu yaşı onu çok seven, her istediğini yapan bir aile ile onun gözlerinin içine bakarak sevdiğimizi söylediğimiz bir ortamda yaşadı. Yalnız kalmadı, en güzel şekilde sevgi dolu yaşadı, bu kötü dünyada o hep iyi şeyler hissetti, sonsuz sevildi, hep de sonsuz sevilecek, en yakın arkadaşım ve biricik kızım o benim.. Son anında bile el ele göz göze vedalaştık. Umuyorum sizlerin de dostları muhteşem hayatlar yaşar. Tavsiyeleriniz ve cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim, okumak bile mutlu etti.

10 ekim 2018 20:08

7. Oy canım süslüm, ben de köpeğimi parvo virüsü sebebiyle kaybettim hatta ve hatta hastalık sebebiyle son raddede bağırsaklar parçalanıyor ve ölüm gerçekleşiyor. Çok gençti bütün aşıları tamdı çok sağlıklı ve hareketli bir husky idi. Kucağımda acı çekerek melek oldu oğlum. Belediyenin hayvan mezarlığına gittiğimizde artık kapatıldığını ve tıbbi atığa atmayı teklif ettiler sizsiniz tıbbi atık diye bağırarak ağlayarak uzaklaştırdılar beni oradan. Ellerimle gömdüm onu. İnan acısı hiçbir şeyle ölçüştürülecek boyutta değil biliyorum,eve gelince sallanan bir kuyruk bekliyorum hala. Ama inancın varsa eğer biz onlara iyi baktık yaşamları boyunca sevgi dolu vakit geçirdiler, bir şekilde yaşam da bize hediyesini verir bir gün. Şuan sokak hayvanlarını besliyorum içimi bu şekilde rahatlatmaya çalışıyorum, en iyi yapabileceğin şey bu şuanda, yaşama tutunmaya çalışan melekleri korumak ve yanında olmak. 

10 ekim 2018 20:23

8. başın sağolsun süslü okuyunca gözlerim dolu dolu oldu, bende kedimi karaciğer hastalığından kaybettim yaklaşık 3 ay önce henüz acım taze 7 senedir benimleydi oğlum ne kadar zor olduğunu bilirim, sizi anlayabiliyorum. bu süreçte asla kendinizi tutmayın ağlamak istiyorsanız ağlayın ben hep böyle yaptım hala daha aklıma gelince kendimi tutmuyorum bırakıyorum gözyaşlarımı. onlar günahsız, suçsuz ve sessiz melekler siz ona sevgiyle bakarak hayatını dolu dolu geçirmesini sağladınız içiniz rahat olsun bu yönden. zaman geçtikçe acınız hafifliyor daha doğrusu öyle olmak zorunda kalıyor çünkü hayat süreci bizler için işlemeye devam ediyor. onun huzur içinde sonsuz bir uykuya daldığını bilerek kendinizi az da olsa rahat hissetmeye çalışın ben çok kötü olduğum anlarda bunu yaptım ilk başlarda az da olsa biraz toparlanman için faydası oluyor.

10 ekim 2018 20:33

9. acınız zamanla geçecek. çok güzel bir yaşam sunmuşsunuz ona çok iyi bir insansınız. ben de aynı şeyleri yaşadım hiç sakinleşemiyorsanız hastaneye gidebilirsiniz ben uyuyamamıştım acıdan. bir kaç güne ağlamalarınız geçer onu kalbinizde üzüntüyle değil güzel anılarla yaşatırsınız.

10 ekim 2018 20:38

10. başın sağolsun süslüm çok üzüldüm :'(

10 ekim 2018 20:46