sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  19 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  dış görünüşe önem veriyor musunuz?

  ben maalesef önem veriyorum.karşıma istediğim gibi biri hiç çıkmadı bu zamana kadar.yani şöyle yakışıklı olsun böyle yakışıklı olsun değil istediğim.genelde tanışmak isteyen kişiler de dış görünüş açısından ilgimi çekmeyen kişiler.bu yüzden kendimi çok çirkin hissetmeye başladım.beğendiğim birini görsem bile bu bana bakmaz diyorum.dış görünüşe hiç önem vermeyen var mı? önem vermemek için neler yapılabilir?

  1. Veriyorsun tabi ki ama tanıdıktan sonra da dış görünüşün bir önemi olmadığını görüyorsun. 

  Dışı seni içi beni yakar misali. kelek karpuz gibi :d

  13 eylül 2018 22:51

  2. Hiç önem vermeyen insan olduğunu sanmıyorum. Ama yakışıklılik da aramıyorum. Düz insan görünüşune tamamim. Özel olarak sevdiğim tıp de model yakışıkliligi değil de tuhaflık. Harun Tekin cok çekici gelir misal.

  13 eylül 2018 22:52

  3. Önem vermiyorum diyen yalan söylüyordur bence

  13 eylül 2018 22:56


  4. valla gariplik bende mi bilmiyorum ama insanlara çok böyle yakışıklı gelen bana yakışıklı gelmiyor mesela. çok yakışıklı olunca kendimi iyi hissetmiyorum. olmasın.

  13 eylül 2018 22:56

  5. Her insan gibi önem veriyorum ama öyle çok yakışıklı olmalı demiyorum tabi ki. Ya da birisiyle hiç çok yakışıklı diye konuşmaya başlamadım mesela. Biraz akışına bırakıp tanımak lazım insanları. Burada önemli olan kafa yapının uyabileceği, (kişilik olarak) hoşlanma ihtimalinin olabileceği kişileri sırf “ay tipim değil” diye elememek. Biraz şans verin, tanıyın ve hani kafanızda “ben bu adamla sevgili olur muyum” diye sormayın sürekli.

  Sarışın hastası biri olarak kara kaşlı kara gözlü bir beye düştüm geçen sene. ilk dönemlerde aklımdan hiç geçmedi sevgili falan olur muyuz diye, arkadaş olarak başladık konuşmaya. Sonra olan oluyor zaten. İnsan sevdiği insanın gözüne güzel gelmesini ister ama sevdikten sonra zaten baktıkça güzelleşiyor o kişi.

  Ben de o kadar güzel değilim mesela. Ki başlarda ben kendisini reddettiğimde “ben sana niye düştüm ki bu kadar” demişti ajsjsjsjjs odun çünkü kendisi. 1 yıldır beraberiz ve şimdi adam bana hayatında gördüğü en güzel şeymişim gibi bakıyor. Ki ben de ona aynı şekilde. Geçen sene bana bunu anlatsalar bi tarafımla gülerdim herhalde.

  Velhasılı kelam hiç belli olmuyor o işler, çok düşünmeyin salın demeye geldim :d

  13 eylül 2018 23:16

  6. Ben de sizin gibiyim. Bence tipim normal. Ne çok güzelim ne de çirkinim. Ama birkaç yıldır bana yazan tipler hep çok bakımsız ve kültürsüz erkekler. Kendim çok kültürlü değilim. Ama cidden tek hayatı futbol ve hanzoluk olanlarla birlikte olmak istemiyorum.

   Bir de Bu sizin çirkin olduğunuzu göstermez ki. Dış görünüşe önem verin. Ama mükemmeli aramayın. İllaki biraz hoşunuza giden insanlar vardır birebir hayalinizdeki tipe uymayan. Maalesef her şey tip değil yani. İnşallah demek istediğimi anlamışsınızdır. 

  14 eylül 2018 02:22

  7. cevaplayan herkese çok çok teşekkür ederim süslüler. 7.anonim cidden duygularıma tercüman olmuşsunuz teşekkür ederim.

  14 eylül 2018 14:23

  8. her şeyden çok önem veriyorum maalesef dış görünüşe ve bu yüzden uzun süredir yalnızım

  14 eylül 2018 18:00

  9. Eskiden hiç ama hiç önemsemezdim ruhlar dünyasında yaşıyor gibi davranırdım. Ama cidden dış görünüşü azıcık bile önemsesem sevmeyeceğim bir kişi beni çok üzdü. Artık önemsiyorum çünkü çirkin-yakışıklı farketmez her insan saçma sapan biri çıkabiliyor. Bari yakışıklı olsun da namım yürüsün diyorum artık djdsjsksjl benim gibi büyük darbe yiyen herkes böyle sığlaşmıştır bence

  14 eylül 2018 21:54

  10. Dış görünüşe önem veriyorum ama neden ne kadar önem veriyorum bu mühim. Ben mesela renkli göz hastası bir insanım, bir erkekte aradığım en büyük kriterlerden birisi. Uzun boy sonra, şöyle bak bak doyamasam. Atletik olsun evet ama öyle baklava filan değil, yani fit görünsün. Ama mesela birisi ile tanıştım, fiziksel özellikleri dışında her şeyi uyuyordu bana. Hani tam bu diyebileceğim birisi. Renkli gözlü değildi, ama hiç önemsemedim ben, taktığım şey kendine özen göstermemesi oldu. Ciddi bir kilo problemi vardı, çok özensiz giyiniyordu, buluşuyorduk mesela hiç bir zaman görüşmeye traşlı geldiğini görmedim. 4 kez görüşmüşsek 3'ünde aynı şeyi giyerdi. Yanlış anlaşılmasın maddi durumu filan gayet yerindeydi, ama benim için özenmiyordu. Ben günler öncesinden ayna karşısında prova yapıyordum, onun sevdiği şekilde saçımı yapıyordum, normalde topuklu giymem iş dışında, o seviyor diye hep topuklu giyiyordum. E ne anladık bu işten ? Zamanla çekici gelmeyecek bana, beğenmeyeceğim biliyorum, bu şekilde alışmış çünkü. Rahat ve rahatını evlenmeyi düşündüğü insan için dahi olsa bozmayı düşünmüyor. O yüzden bitti. Ben illa filinta gibi olsun demiyorum, ama bence bir insan bakımlıysa, özeniyorsa zaten fiziksel olarak çekici geliyor insana. Zamanla kaşı şöyle, boyu böyle olsun demiyorsun da, ay ne güzel gülüyor, gamzesi de pek tatlı, ellerine bakmaya doyamıyoruma evriliyor. Olmuyorsa zaten çekim yoktur, o işin de oluru yoktur...

  14 eylül 2018 22:39