sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
70 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

dışarıda yediğimiz kahvaltılar hakkında?

süslüler bir kahvaltı mekanı açıyoruz izmir’de. eksik gördükleriniz, şurasının kahvaltısı güzel veya şu olmalı dediğiniz neler var? sadece kahvaltı üzerine bir yer olacak. yer önerisi de olur, şuan bostanlı’ya yoğunlaşmış durumdayız.

1. çayınız bence çok lezzetli olmalı

yumurta genelde içine kırılan tavaya yapışıyor o çok kötü

çeşitli tadı güzel ekmekleriniz olmalı

ekmeğe sürülebilir çeşit çeşit şeyiniz olsa güzel olur

zeytininiz zeytin yağlı kekikli falan olmalı çünkü öbür türlü çok yayvan oluyor

bir de genelde kahvaltı tabakları çok pahalı oluyor kuş doyurmayacak kadar olmazsa porsiyonlar en azından daha güzel olur

19 şubat 18:29

2. Her yöreden Şeyler olursa süper olur. Van kahvaltısından da hataydan da egeden de. Hatta reçeller filan satılabilirde. Açık büfe ise bence kesinlikle olmamalı. Yani sanki açık büfe de hiçbir şey yeterince lezzetli değil ve israf. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. 

19 şubat 18:33

3. Süslüler çok güzel şeyler yazmışsınız teşekkür ederim. Suat taşer civarında, sir Winston yakınlarında yer bakıyoruz. Granolalı yoğurtlu seçenekler de menüde olsun diyorum mesela ben.

Serpme kahvaltı için de çoğu yer yumurta dahil etmiyor, onu içine ekleme niyetindeyim. Onmlet, göz yumurta, haşlanmış çırpılmış artık tercihleri ne olursa. 

 Ekmek sepetinde boyoz da olsun mesela. İzmir sonuçta boyozuyla ünlü ama kaç tane yer veriyor

19 şubat 18:34


4. Açık büfe düşünmüyoruz süslü bizim insanımıza pek uygun değil, maliyet kurtarsın derken bu kez kalite düşüyor. Açık olarak reçel, acılı ezme, ev yapımı fındık ezmesi vs satılabilir, evet. Hatta trilyede oturan teyzem var, zeytinyağını oradan getireceğiz.

19 şubat 18:36

5. Anonim 1, önerilerine emeğine teşekkür ederim:) lokma dediğin pişi mi? Pişi, sigara böreği, yumurtalı ekmek olan bir sıcak tabağı da olacak:)

19 şubat 18:38

6. Herkes sevmez heralde ama kahvaltılık pembe domates♥️ Ve peynir çeşidi bol olmalı bence.

19 şubat 18:39

7. haşlanmış yumurta olmasın, yumurta sabit olarak kahvaltıda olacaksa sahanda ya da omlet seçeneğindeki sunulmalı. Ben sahanda sevmem, çoğu insan soğuk haşlanmış yumurta yemek istemez. Bal, kaymak, tereyağı gibi şeylerin hepsinin ayrı kaselerde olması sunum açısından güzel oluyor. Ben kızartma severim mesela karışık kızartma alternatifi olsun isterim. Biber, patlıcan kabak falan. Bir iki çeşit kuruyemiş olması da artı puan. Küçük pişiye benden de artı bir. Menemenin soğansız alternatifi de olsun. Çayı  termosla masaya bırakan yerleri daha çok seviyorum. Zırt pırt garsondan çay içmek geriyor. Tabiki en önemlisi her şeyin lezzetli olması. Sıcak olması gerekenlerin sıcak olması. Ekmeklerin taze olması, elmek çeşitliliği olması önemli. 

19 şubat 18:51

8. yani biraz saçma ve avrupai gelebilir ama kek kurabiye seviyorum bem kahvaltıda.kahvaltı ettikten sonra o son bardak çay benim için keyif çayıdır.kek kurabiye ararım yanına.

bir de domates ve salatalıkları dilimli koyunca bekledikçe dışı kötü oluyor ve hiç sevmiyorum açıkçası.

pişisiz bir kahvaltıcı da izmir de asla olmamalı.

bir de nutella benim için vazgeçilmezdir.reçel bal filan olmasın ama nutellam hep olsun isterim.

bir de patates kızartması her daim sıcak olmalı.gerekirse mikrodalga fırın alın.

benim için bunlar önemli kahvaltıda umarım işinize yarar.

19 şubat 18:55

9. Ya uyar mı konsepte bilmiyorum ama ben beşiktaşta amerikan kahvaltı tabağı falan yemiştim. Baya da çeşitlendirmişlerdi özel sosisleriyle egg benedictleriyle falan kendimi amerikan filminde gibi hissetmiştim ve çok fArklı gelmişti 

19 şubat 19:18

10. bence kahvaltıda en önemli olan şey kendini evinde hissetmek. tipik kafe havası yerine rahat, aydınlık, sıcacık döşenmiş bir ortam, girer girmez insanlara kendilerini evinde hissettirecektir. bunun yanı sıra kahvaltının olmazsa olmazı sıcaklar bence. omlet, menemen ne varsa menünüzde sıcak servis edilmesi önemli. ayrıca patates kızartması, sigara böreği, pişi gibi sıcakların da el yapımı olması 'kendini evinde hissetme' durumunu pekiştirir. kullanılan servis malzemelerine gelince de tek tip olmayan, sizin mekana özgü ürünler kullanılırsa hem başta bahsettiğim duruma hizmet edecektir, hem de mekanınız için bir imza niteliğinde olacaktır. şimdiden hayırlı olsun, başarılar :)

19 şubat 20:37