yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  daha güzel olsaydım beni severdi düşüncesi ?

  bitiriyor beni.  bu düşünceyi nasıl kafamdan atabilirim, kendimi nasıl sevebilirim:( tek önemli olan şey tip değil biliyorum ama beğendiği birini tanımaya çalışıyor insan diğer türlü ilgilenmiyor da. 

  1. Güzel olmak değil de güzel hissetmek önemli bence. Çevremde gayet güzel kızlar var mesela ama kendi hallerindeler, dikkat çekmiyorlar. Bir de ortalama güzellikte bir arkadaşım var ama kendini çok beğenir, her zaman yükseltir, instagramda o güzel kızları beğenmez aynısı bende de var der vs. hep bu düşüncededir. Birlikte olduğu kişilere de hep bunu empoze eder. Ve kendini güzel hissetmesi gerçekten o kadar etkiliyor ki herkesi. O aurayı veriyor resmen kendi eliyle. Erkeklere sorsan kendi halinde mütevazi kadınlardan hoşlanırlar ama bu düpedüz yalan. Kaba bir tabirle pazarlama çok çok önemli. Siz nasıl görürseniz kendinizi etrafınızdakiler de öyle görüyor. Ve öyle olmasanız bile inandırabiliyorsunuz. 

  Siz de kendinizi sevin. İlla ki vücudunuzda beğendiğiniz bir yer vardır ona odaklanın, onu öne çıkarım. ‘Aa göğüslerim ne güzel’ ‘aa kirpiklerim ne güzel’ Kendinize iltifatlar edin. O gördüğünüz kızlardan neyiniz eksik ki? Heeerkeesin bir kusuru var. O kusuru sadece kendiniz bilin. 

  23 mart 01:38

  2. Kendinizi sevmek de bence kendinizle ilgilenmenizle alakalı. Spor yapın, sağlıklı beslenin, hareketli olun, hobilerinize zaman ayırın, sevdiğiniz şeylerin yapın. Sizi mutlu edecek şeylere odaklanın, inanın çok daha güzel hissedeceksiniz. Kendinize değer verdikçe güzel hissedersiniz. 

  Çok alakasız gibi olacak ama bir yerde evde pijamayla oturmakla alakalı bir şey okumuştum. Mutlaka uyanınca o pijamayı çıkarın. Ev kıyafetleriniz eskimiş, dışarıda giyilmekten solmuş şeyler olmasın. Bu insanın enerjisini çok düşürüyormuş mesela. Sadece göz önündeyken değil de evde kendi halinizdeyken de dikkat edin kendinize.

  23 mart 01:43

  3. maalesef doğru düşünüyorsunuz, kafanızdan atmak yerine kabullenin. kabullenince doğal gelecektir. (gizlinot: aynı şeyi kendime de yaptım, mutluyum)

  23 mart 01:44

  4. nööö, daha güzel olsaydınız daha tolere edilebilir olurdunuz, 3 gün değil de 5 günde reddedilirdiniz. kafalar uyuşmamış, aradığı şeyi sizde bulamamış, belki kafasında başka biri var, belki ona buna sürekli yazdığı durulmak istemediği bir dönemde. bir sürü etken var yani. güzellik sadece bazı şeylerin süresini uzatıyor.

  23 mart 01:55

  5. Haklısınız kızlar Teşekkür ederim. Keşke özgüvenli birisi olsam. O kadar saçma biriyim ki mesela bir yerde çık konuşma yap deseniz konuşurum hatta sunum yapmayı ve konuşmayı çok severim ama özellikle ikili ilişkilerde aşırı özgüvensiz birine dönüşüyorum sanki tüm özelliklerim önemsiz kalıyormuş da tek önemli şey güzellikmiş gibime geliyor(benim durumumda çirkinliğim) 

  23 mart 01:55

  6. Valla benim ilişkilerimde birlikte olduğum erkekler önce oha bu kız bana nasıl baktı diyor. Sonra eve hediyeler yağdırma, aşıkmış gibi davranma başlıyor. Kısa süre sonra da hmm ben bi haltmışım ya, o zaman bu kızdan da güzelleri var bir de onlarla deneyeyim şansımı durumu yaşanıyor. Yüz bulamayınca da bana tekrar dönülüp ağlanıyor. Ergen ruhlu biriyle birlikte olursanız sonuçları bu. Neyseki kıymetimi bilen biriyleyim şu anda :)

  23 mart 09:07

  7. Güzel olsaydınız daha çok severdi evet, bu doğru ve gerçekçi bi tespit. Güzellik tek önemli şey değil fakat pek çok şey. Erkekler dışını beğenmediği birinin içini tanımak istemiyor maalesef, güzel olmayınca çok da hevesli yaklaşmıyorlar, adeta yedekte tutuyorlar. Bi süslü demişti "güzel olanın artıklarıyız" diye. Onlara ulaşamadıkları için bize geliyorlar binbir nazla.

  Ayrıca kişinin kendini beğenmesi tipini değiştirmez. Sadece daha az mutsuz olmasını sağlar. Beğenmeyen erkek yine beğenmeyecektir. Çünkü zevkler ve renkler meselesi.

  23 mart 10:11