6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

dayanamıyorım ben dğn yine sormuştum ya?

süslüler çok acı çekiyorum. sanki ananem çıkıp gelicek gibi ama gelmiyo. o yok artık dayanamıyorım gerçekten bir gün daha yaşamaya dayanamıyorım. yapacağım hiçbir şeyin anlamı yok artık o görmüyo ya. hani bigün bi soru sormuştum ya siroz ananeme kahve verebişirmiyim diye o da bendim işte süslüer. ben onu çok seviyodum onsuz nasıl dayanırım tekrar buluşcakmıyız ben son gece ona iyi geceker diyemeden uyudum gittiği gece  nerden bilebilirdim sonmuş yanıyorjm çoknacı çekiyorım artık hiçbişey yapmak istemiyorum

1. bu konuda daha önce yazdığınızı hatırlıyorum bu kadar sevdiğinize göre acı çekmeniz çok normal. bu acının normal olduğunu zamanla normal hayata adapte olmaya başlayacağınızı düşünün sadece. insan unutmaya programlı bir canlı. unutmazsak yaşayamazdık inanın. yakın zamanlarda bir yakınımı kaybettim hala hatırladıkça gözlerim dolar ondan bahsedilen yerde duramam şu an bile hatırladım kötü oldum ama inanın hatırlama sıklığı azalıyor ilk zamanki acı kadar acı çekmiyorsunuz. unutacaksınız acı çekmeyeceksiniz demiyorum ama daha az hatırlayacaksınız acınız eskisi kadar güçlü ele geçiremeyecek vücudunuzu. yakınını sevdiğini kaybeden hemen hemen herkes aynı yollardan geçiyor siz de geçeceksiniz içinizi ferah tutmaya çalışın bu çok insanca bir üzüntü.

12 şubat 01:35

2. tekrar buluşacaksınız, ben de yakında annemi kaybettim herkesin söylediği bu. bence siz de inanın. son gece öyle uyumuş olabilirsin ama bu kadar sevildiğini biliyordur. bir de böyle bakmaya çalış. ben de aynı acıyı yaşıyorum biliyorum ama kendini bu kadar üzdüğünü bilse daha çok üzülürdü. dayanmaya çalışacağız bir şekilde.

12 şubat 01:44

3. Ayy süslü benim bile okuyunca gözlerim doldu kim bilir siz ne haldesinizdir. Dendiği gibi şöyle düşünün: şu an çok acı çekiyor olabilirsiniz ama sonrasında yavaş yavaş da olsa geçecek. Başınız sağ olsun 

12 şubat 01:53


4. Sizi çok iyi anlıyorum. Beni gece gece ağlattınız. Ben de aynısını yaşadım. Babaannem canımdı. Beni öyle içten öperdi ki.  Kanserden kurtulmuştu, yeniden nüksetti. Giderek ağırlaşıyordu. Çok saçma bir nedenden onu hiç ziyarete gitmedim. Aynı binadaydık. Bi gün beni aradı ‘yavrum niye hiç gelmiyon. Ben yalnızım. Yazık yazık, özlüyorum. Yalnız bırakma beni’ dedi.  Öyle yumuşak, öyle içten söyledi ama bana ne olduysa inat ettim. Gitmedim hiç. Oysa onunla alakasız birineydi inadım. Sonra istanbula okula döndüm. Bi gün bile aramadım. Haber geldi ki artık kimseyi tanımıyor. Kendi kendine birileri ile konuşuyor. Bir gün arkadaşla güle oynaya alışverş yaparken telefon geldi. Babaannem ölmüş. Yıkıldım. Sandım ki ölmeyecek, yine iyileşecek. Bu salak saçma inadımın geçmesini bekleyecek. Ağlayamadım. Dondum. Memlekete döndüm hemen o akşam. Herkes evde ama yine inanamadım. Ağlayamadım. Ne zaman ki cenazesi oldu. Ben kendimle başbaşa kaldım. O zaman anladım. Ne zamanki artık her gün nasılsın yavrum diye kimse aramayacak anladım o zaman bittim. Her gün sadece ölmek için ona kavuşmak için dua ettim.  Sevgilimle konuşurken artık beni unut, beni seviyorsan babaanneme kavuşmam için dua et diyordum. Zamanla o acı belki hafifliyor, belki unutuyoruz, belki alışıyoruz bilmiyorum ama yaşıyoruz işte. Ona dua ediyorum. Işıklar içinde uyuması için elimden ne geliyorsa ben burada yapmak istiyorum. Karanlıktan çok korkardı babaannem. Belki burada ışığı olabilirim. Bilmiyorum. Acısı geçecek inanın. Güçlü olmanızı isterdi o da. Nur içinde uyuması için siz iyi bir insan olup dua edin. Benim içimdeki büyük pişmanlık belki hiç geçmeyecek. Son nefesinde yanında olamadım. Sarılamadım. Utancımdan tabutunun yanına gidip bile bakamadım. Siz iyi bir torun oldunuz. Bundan sonra da öyle olun.

12 şubat 01:57

5. Süslücüğüm basiniz sagolsun öncelikle. Size kocaman sarildim sayın tamam mi? Siz ananenizi ne kadar güzel seviyorsunuz ki onunla ilgilenmis, vakit gecirmissiniz. Ona iyi geceler diyememeniz sorun degil ki o sizin güzel kalbinizi biliyor cünkü. İnsan beyni negatif seyleri unutmaya megillidir. Zor oluyodur tabi ki ama gecicek emin olun. Belki bu arada bi kac gun aglayip icinizi döküp sonra sizi mutlu edicek seyler yapmalisiniz. Mesela yardima muhtac insanlara yardim edin, ananemin ruhu icin dersiniz. Hem siz mutlu olursunuz hem ananeniz mutlu olur. Yada bilmiyorum size iyi gelen seylerle ilgilenin, yeter ki kendinizi harap etmeyin.

12 şubat 02:17

6. hepinize teşekkür ederim, sağolun

12 şubat 22:45