sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  30 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  depresyon geçirmiş arkadaşlar. depresyonum geri geliyor olabilir mi? çok korkuyorum. lütfen bakın.?

  arkadaşlar ben bundan 8 ay önce büyük bir depresyon yaşadım. yaklaşık 3 4 ay sürdü ve etkileri çok derindi.beslenemiyordum bile. en temel ihtiyaçlarımı bile karşılamak zulümdü. paikiyatriye gittim tabiki ve bana ilk kez kullanacak olmama rağmen 50 mg bir ilaç ve 15 mg gece alacağım bir dil altı gibi bir ilaç daha verdi. isimlerini vermiyim. ve ben iki gün bu ilaçları kullandım ve hayatımın en büyük ızdırabıydı. delirdiğimi zannettim. büyük bir intihar isteği ve yerinde duramama gibi tuhaf şekilde geçti iki gün. devamlı ağlıyordum ve kusuyordum. sonra ilacı doktorumu arayıp bıraktım. ve bir daha gitmedim paikiyatriye. bu psikiyatriye gittiğim dönemin üstünden bir ay geçtiğinde yavaş yavaş iyileşmeye başladım. ve son aylarda kendimi çok daha iyi hissediyodum. fakat bu bir haftadır yine çok garip ve kötüyüm. saçma ve beni tetikleyen bir kaç olay yaşadım sonuncusu dün oldu. ve yine müthiş bir stres ve çöküntü içindeyim. bir hafta içinde tekrar kustum ağlama krizi yaşadım ve kendimi yine o buhranın içine çekiliyor gibi hissediyorum. dün yaşadığım olaydan sonra geceden beri çok büyük bir stres içindeyim çünkü olay çözülmedi ve beklemem gerekiyor. ne yapacağımı bilmiyorum çaresiz hissediyorum. düzenli psikoloğa gidemiyorum çünkü durumum hiç yok. o berbat döneme tekrar döner miyim? lütfen yardım edin.

  1. süslücüm burda değil tekrar psikiyatristte aramalısın çözümü biz nasıl yardım edelim :( ilaç almamakta ısrarcıysan psikoterapi al en azından üzüldüm

  14 mart 11:36

  2. devlete veya üniversiteye gidin?

  14 mart 11:38

  3. Hiç param durumum yok terapiyi karşılayamıyorum. Yinede sağolun bir umut sordum daha önce nükseden arkadaşlar belki vardır 

  14 mart 11:39


  4. Devlete gittim ama kötü bir muamele gördüm. Zaten süre çok kısıtlıydı kapıyı tam bile kapatmadan şikayetimi sordu ve ilaç yazdı. Derdimi anlatamadım bile. Üniversite derken üniversite hastaneleri ilgileniyor mu? Ben araştırdım ama ücretsiz ya da cüzi ücretli yer bulamadım psikolog için

  14 mart 11:42

  5. 2 gün çok az bir süre ilaç etkisi için. Başta yan etki göstermişiniz keşke doktor başka ilaca geçseydi ya da kullandırtsaydı. 2 gün için erken ama intihar etkisi ve yerinde duramama olayı da araştırılmalıydı, 2 günde erken ama maniye kayma mı yaptı gibisinden.

  Bence psikiyatra gidip net şekilde anlatın bu iki durumu da. Ağır depresyonda ilaç+ psikoterapi önerilir. Psikoterapi için gücünüz yoksa ilaç içmelisiniz. Ama kontrollü. Yani intihar düşüncesi dikkate alınmalı. İlacı kullandığınız ilk aylarda ailenizle yaşıyorsanız onların gözetiminde örneğin.

  14 mart 11:43

  6. üniversitelerde de psikiyatri polikliniği oluyor tabi ama bazı yerler o kadar yoğun oluyor ki sizin dediğiniz gibi yapmak zorunda kalıyorlar. araştırıp gitmek lazım. ben psikoloğu bilmiyorum ama onu oturduğunuz ile göre araştırmak lazım.

  14 mart 11:45

  7. İki günden sonra psikiyatristi arayıp söyleyince bırakmamı söyledi. Yan etkilerini okudum zaten araştırmıştım bekliyordum olmasını. Ama engel olamadığım bir duruma düştüm o iki gün. Aşırı derecede uykum var gözlerimi açamıyorum ama yattığım yerde de asla duramıyorum kalkıp oturuyorum ve ağlıyorum sanki bir deli gibi. Mg mı fazla geldi diye düşündüm çünkü hiç kullanmamış birine günde 65 mg toplamda çok ağır diye okudum. Psikiyatrist bu arada özel bir hastanede psikiyatri servisi.

  14 mart 11:49

  8. İstanbul arkadaşlar. Devlet hastanelerinin çoğu bu durumda inanın. Omlara da bir şey demiyorum çok yoğun biliyorum ama 5 dakikada ben hiçbir derdimi anlatamıyorum ki. Doktor bana bakmadı bile desem yeridir. 

  14 mart 11:51

  9. seni bu hale getiren hiç bir insan mutlu olmasın nefret ediyorum insanlardan nefrettt 

  14 mart 11:56

  10. süslüm anlat rahatla derdini.

  14 mart 12:02