11 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

diş hekimi süslüler diş ipiyle dişimi kırmış olmam mümkün mü? gecenin bu saatinde şoktayım?

diş ipi kullanıyodum. üstteki ortada iki dişimin arasından geçirirken ip takıldı biraz zorlandı ve taş parçası gibi bi şey düştü yere baktım diş taşı yoksa direkt diş mi anlayamadım. dişimin arkasında minik bir boşluk hissediyorum dilimle dokundukça. sizce dişimi kırmış olmam mümkün mü? kırılmışsa eğer acilen doktora mı gitmem gerekir?

1. dis tasi o suslum. hatta ben ayda 1 falan onlari kopartir ve bundan asiri zevk alirdim dhskdhskhd

15 mayıs 01:46

2. Süslüü umarım diş taşıdır. En son doktor diş taşımın olduğunu söylemişti zaten ama ya dişimse diye çok korktum. Ayy ordaki o boşlukpk sinirimi bozuyo şu an :d

15 mayıs 01:48

3. Arayüz çürüğünüz varsa desteksiz kalan doku çiğnemek basıncıyla kırılır, ama Siz diş ipiyle yaptıysanız gerçekten şaşırırım. Diğer yandan diş ipiyle diştaşı kaldırmak da kolay değil. Görmeden ne desem yalan olur.

15 mayıs 01:53


4. Diş taşıdır o süslü, endişelenme :)

15 mayıs 11:16

5. Süslüler sanırım dişimde bir hassasiyet oluştu çay içerken ön dişimde bi sızlama var gibi. Dişin arkasında olduğundan dolayı göremiyorum da üst diş çünkü. Sanırım kırdım dişimi inanamıyorum diş ipiyle böyle bir şey yaptığıma. Sanırım doktora gideceğim. Yardımlarınız için teşekkür ederim:)

15 mayıs 11:35

6. üst ön dişlerin arkalarında bu şekilde kopup düşecek kadar yoğun diş taşını çok nadir görürüz yalnız, haberiniz olsun süslüm ve diğer süslünün de dediği gibi diş ipiyle diş taşını kopartmak kolay bi iş değil.

yine diğer süslümün dediği gibi çürük nedeniyle desteksiz kalan mineyi attırmış olabilirsiniz ya da ön diş dolgunuz varsa ve altında ikincil çürük oluşmuşsa onu da attırmış olabilirsiniz.

bence durum ilerlemeden bi an önce kontrol ettirmekte fayda var :)

15 mayıs 12:32

7. Hıaaa süslü soruyu soran ben miyim acaba diye düşündüm bi müddet.Ben de diş ipiyle alt ön dişlerimin arasındaki diş taşını kökledim resmen.Bi boşluk oldu orası,hep dilimle oynadım.Ama sonra eski haline geri döndü.Resmen o boşluk kapandı.Seninki de diş değil de diş taşı olabilir

15 mayıs 12:57


8. Diş taşları temizlendikten sonra dişte hassasiyet oluyor aslında ama suslucum aklina takildiysa en kisa surede dis hekimine git

15 mayıs 13:28

9. Kızlar doktordan geliyorum dişimi kırmamışım diş dolgumu çıkarmışım ahaha şaka gibi

15 mayıs 16:31

10. Ben 3. Anonim. Sızlıyor yazdığınızı görünce çaktım durumu :) ama zaten doktora gittim cevabını yazmışsınız. Geçmiş olsun.

15 mayıs 19:51