5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

diş impantı sonrası baş ağrısı?

süslüler iki gün önce impant ameliyatı yapıldı bir dişime ve şu anda da dikişli. az önce elime telefonu alıp kulağıma götürünce üst çenemden kafamın üstüne kadar ani bir ağrı girdi ve çıktı. anlık bir şeydi ama resmen elektril çarpması gibi oldu yeri çok belirgindi. şimdi o geçti ancak başımın o tarafında süren hafif bir genel ağrı var. impanta bağlı bir şey olabilir mi diye merak ettim, internette implant ve telefonla alakalı bir şey bulamadım. telefon sinyaliyle implat metali belki etkileşmiştir diye düşündüm ancak bulamadım dediğim gibi. ama biraz tırsmıyor da değilim. yarın sabah randevum var zaten kontrol, gidicem dişçiye ama yine de aklımda “ya bir şey varsa?” var. aranızda böyle bir şey yaşamış süslü var mı? yada diş hekimi bir süslümüz yardımcı olabilir mi?

1. Implantla telefon arasında hiçbir bağlantı olamaz o konuda içiniz rahat etsin. Ama tarif ettiğiniz ağrı tipi pek hoşuma gitmedi. Normal dokundugunuzda da ağrı var mı? Tüm yüzünüzde elinizi bir gezdirin. Yine oluyorsa hemen yarın yaptırdığınız yere gidin. Ama tek seferlikse boşuna üzülmeyin.

11 ocak 22:00

2. yüzümde gezdirdiğimde olmuyor ancak ağrıyan tarafımın (sağ) şakak bölgesinde ara sıra şiddetlenen bir ağrı hala sürüyor. ancak o ilk olan, elektrik çarpması gibi diye anlattığım ağrı bir daha olmadı. doktorumu arayıp sordum, bir sorun olduğunu düşünmediğini ancak yarın sabah yine de gelmemi istediğini söyledi. bir şey olduğunu düşünmüyorum, şu anki ağrı da psikolojik olabilir çünkü gerçekten korktum bir an için. Umarım bir şey yoktur, cevabınız için çok teşekkür ederim

11 ocak 23:03

3. Tekrar dokundugunuzda şimşek çakması gibi olur mu diye endişelenmiştim. O zaman gayet iyi. Ağrı çok normal. Daha iki gün olmuş. O bölgedeki ağrı şakaklara yansiyabilir.

11 ocak 23:16

4. Büyük bir ihtimalle oral galvanism(türkçesini bilmiyorum) denilen bir şey başınıza gelmiştir, implanttaki metal tükürük ve üstündeki seramikle bir araya geldiğinde elektrik şoku oluşturabiliyor. Nasıl önlenebilir bilmiyorum, telefonla alakası var mıdır ondan da emin değilim. Bu olayın meydana gelmemesi için zirkonyumlu implant yapılır genelde. Benim de bilgim sınırlı, bir araştırın isterseniz

11 ocak 23:51


5. Implant daha iki gün önce yerleştirilmiş ama :) yani ağız ortamına açık değil.

12 ocak 14:12