sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
13 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

diyet yoluna baş koymuş, bu yollardan geçmiş veya diyetisyen süslüler yardımınıza ihtiyacım var?

malesef diyetisyenimi özel sebeplerden dolayı bırakmak zorunda kaldım ve hala önümde uzun bir yol var. en sonki diyet listemde spordan hemen sonra ayran içmem söylenmişti ve 2 saat sonra da öğle yemeği yiyecektim programım böyle düzenlenmişti. şimdi okulum yok ve saatlerim değişti. yani şöyle ki sporum ara öğünümle öğle yemeğimin arasına girdi. spordan çıkışta öğle yemeğimi yiyeceğim. bu yüzden ayranı içmeme gerek var mı? spordan hemen sonra öğle yemeğini yemek bana kilo aldırır mı?

1. süslü 4 yıldır düzenli besleniyorum ve pilates hocasıyım ilk kez spordan sonra ayran duydum. ben kefir öneririm hep hem çok faydalı hem diyete yardımcı diye. malesef spordan sonra en az 1 saat yemek yemek hiç iyi değil. kilo alımına bile neden olabilir. ama spordan yarım saat sonra kefir, muz gibi şeyler yitip kaslarınızda açılan alanı doldurursanız büyük bir sorun olmaz bence. direk yemeğe geçmeyin yeter

15 mayıs 02:32

2. Çok teşekkür ederim cevabın için süslüm

15 mayıs 02:36

3. ben de agir spor yapanlarin sporun hemen sonrasinda kas yikimini onlemek amaciyla ana yemek boyutunda degil daha ufak miktarda protein aldiklarini biliyorum (protein shake, ya da bir adet haslanmis yumurta vs.) belki ayrani yogurttaki proteini almaniz icin onermis olabilir diyetisyeniniz. agir bir spor degilse yaptiginiz (ter su icinde kaldiginiz yogun bir kardio ya da buyuk agirliklarla kas calistirma gibi) cok gerekli olmayabilir ama bu.

15 mayıs 07:02


4. Hala ara öğün, ayran veren diyetisyenler var. Hiç güvenmiyorum bu meslek grubuna deyince de alınıyorlar fdfdgs

15 mayıs 08:35

5. Son anonimcim diyetisyen değilim ama her insanın farklı beslenme ihtiyacı ve belki de bazı metabolik rahatsızlıkları olabilir (ben mesela). Ara öğün her zaman kötü bir şey değil, diyetisyenler sadece kilo vermeye yönelik liste vermiyor bunları tedavi etmeye de uğraşıyor. Toplam 6 öğün yiyerek (ana öğünlerim de ara öğün kadar küçük bu arada) iki haftada 38 bedenden 36'ya düştüm (direnç kilomu kıramıyordum, çok sağlıklı beslenmeme rağmen) ve bir çok sindirim problemi rahatsızlığım da azaldı. Belirtmek istedim.

15 mayıs 08:55

6. Bu diyetisyen sana spor öncesi de hafif (!?) bir öğün vermiştir kesin:(

15 mayıs 09:05

7. Anonim 5, farklı durumlar için bile ara öğünün tehlikeli olduğuna dair bulgular var ama ayrıntısına girmeden genel için ara öğünün gerçeklikten uzak olduğu artık bilimsel olarak kanıtlandı. Hı amaç kilo vermekse lahana suyu da verdirir.

15 mayıs 09:36

8. anonim 4’e cevaben yazıyorum, 20 grupta bilimsel araştırma yapılır. 18 grup için sonuç a, 2 grup için b çıkar. Sen de makalende b çıkan sadece iki grubu kaynak gösterirsin. Bilimin böyle bir yönü de var maalesef. Herkes kendi alanıyla ilgilenmeli. Anlatabilmişimdir umarım. 

15 mayıs 10:23

9. bu arada süslü istersen bi devlet hastanesine gidip sor liste almasan da daha sağlıklı olur. :)

15 mayıs 10:24

10. 1.anonim pilates hocası olabilirsin ama lütfen beslenme ile ilgili tavsiye verme çünkü yanlış biliyorsun zaten pilatesinde kilo vermeye yardımcı bir spor olmadıgi sıkılaşmak için olduğu açıkken gerek yok bence. Spordan hemen sonra yemek yenebilir özellikle yıkıcı sporlar yapıldıktan hemen sonra protein alınmalıdır, hatta sporcular salonda yiyecek hazırlayamayacakları için o zamanı tolere etmek için protein tozu içerler. Diyetisyen ise muhtemelen ayranı o yüzden vermiştir hem kan şekerinin düşmesini engeller spordan sonraki açlık döneminde hem de yoğurttaki proteinle bir miktar katkı sağlar içmeye devam edebilirsiniz zaten ayranın bile kalorisini sayacak beslenme düzenleri bir yerde yıkılmaya mahkumdur.

15 mayıs 14:01