14 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

doğum günümü kutlamayan arkadaşın başkasının doğum gününü kutlaması?

küçük hesaplar yapan birisi değilim öncelikle fakat arkadaşımın bana biraz ayıp ettiğini düşünüyorum ve tepki vermeli miyim nasıl vermeliyim bilemedim. okuldan yakın bir arkadaşım vardı adı merve olsun, en yakın arkadaşım kendisi. bir de zeynep diye bir kız var son zamanlarda birlikte takılmaya başlamıştık üçümüz ama çok yakın değiliz normal arkadaşız diyelim. ben bir kaç sene önce çok yakın değilken bu kıza doğum günü için hediye almıştım. ama o bana almamıştı doğumgünümde, karşılık olsun diye almamıştım çok da takmadım zaten unutmuştum bile. neyse geçtiğimiz ilkbaharda tekrar doğum günü geldi bu arkadaşın, bu sefer daha yakındık birbirimize. doğumgünü şrefine buluşup kahvaltı yapmaya karar verdik. o sıra hediye alamamıştım ama sonra merveyle beraber ortak bir hediye alıp götürdük. sonra benim doğum günüm geldi ve bir mesaj bile atmadı arayıp sormadı bile. hediye almamasını çok önemsememiştim ama en azından bir mesaj beklerdim. neyse bir kaç gün içinde mervenin doğum günü var, merve ise memleketine döndü bu arada. zeynep benden mervenin ev adresini istedi hediye göndermek için. ikimiz de kendisine aynı yakınlıktayız benim doğum günümde mesaj bile atmazken kızın evine hediye gönderecek. sizce de ayıp olmuyor mu? adresi de benden istiyor bir de bari çaktırmadan yap. tepki vermeli miyim sizce? ona niye aldın diye soramam tabi ama en azından alttan alttan bir laf soksam yanlış mı olur? bu arada yaşlarımız 23 civarı falan.

1. Doğumgünün ne zaman biliyor mu peki bu arkadaş? Yani benim en yakın 2 arkadaşım da birbirlerinin doğumgünlerini bilirler ama beni hep unuturlar. 1-2 ay sonra kutlarlar. Çok takmıyorum. Bilemiyorum süslü, hayatta zaten takılacak çok şey var. Bir de bunu takmayayım diyorum kendi adıma.

6 aralık 17:10

2. emin değilim ama hangi ayda oldupunu biliyordur en azından kaldı ki merve diye bahsettiğim kişinin de doğum gününü bilmiyordu bana sorup öğrendi. unutmuş olabilir tabi ki ama benim doğum günümün üzerinden ay değil yıl geçecek nerdeyse :/

6 aralık 17:15

3. incelikler yüzünden...

Bu noktada yapabileceğiniz bir şey yok.

Size incelik göstermeyen birinden bunu talep edemezsiniz. Etmeniz en başta sizin için gurur kırıcı olur. İçinden gelmiyorsa gelmiyor işte. Umursamıyorsa umursamıyor. Beni sev, beni daha çok sev, beni düşün vs denilemez ki. Bunlar kendiliğinden gelişir.

Eğer bu durum size katlanılmaz geliyorsa aradaşlığınızı kesin.

Yok ben takılmam, böyle giderse de alınmam diyorsanız, devam edin.

Ama konuşmayın, laf vurmayın. Kimse size incelik borçlu değil ki alacaklı olasınız. Bu ya içten gelir ya gelmez.

6 aralık 17:19

4. (ben 3. anonim yine)

Benim de kendimi böyle hissettiğim çok zamanlar oldu.

Hatta hiç tarzım olmamasına rağmen sırf (link: https://www.uludagsozluk.com/e/26116524/ sözlerinin) duruma cuk oturması sebebiyle (link: https://youtu.be/ozmj375CR3k nancy ajram'ın fi hagat) şarkısını dinleye dinleye çok ağladım.

Sözlerine bakın, klip de çok şey anlatıyor.

Ama isteyemeyiz işte

6 aralık 17:30


5. teşekkür ederim anonim düşünceni belirttiğin için. ben de öyle düşünüyorum incelik isteyemem tabi ki ama en azından bari bana göstere göstere yapmasaydı. ://

6 aralık 17:56

6. Ben çok farklı bı yönden baktim daha doğrusu benim başıma bu tip durumlar hep grup içinde uyumsuzluk nedeniyle geldi. İlkokuldan bu yana ne zaman ki yakın arkadaş sayısı 2'den 3'e çıktı hep bı sorun yaşandı. Siz farketmeden o 3.kiz Merve'yi sizden daha fazla kendine yakın hissetmiş ve onu sizden çalmaya çalışıyor olabilir. İsteyen gömebilir beni valla alinmam ama kankaligin ruhunda tek sayı yok. İlla bı kişi hep daha geride olsun isteniyor.

6 aralık 18:04

7. son anonimcim, üçümüz kanka değiliz merve ve ben çok yakın arkadaşız ama bu kızla ikimiz de mesafeli bir arkadaşlık yaşıyoruz. (bu ne demekse dsfs) sürekli de görüşmüyoruz öyle. ama dediğiniz gibi kendine daha yakın hissetti heralde :(

6 aralık 18:34

8. açılın bu kalas benim.

geçenlerde "önce anam, sonra babam, sonra da sen" seviyesinde sevdiğim bir arkadaşımın doğum gününü unuttum. asıl sorun tarihini bile bilmiyorum olmam. hiçbir yere de yazmamış sağolsun. bu adam ise bana her dogum günümde mutlaka en özelinden hediyeler alır. zaten vicdan azabı çekiyorum, n'olur vurmayın.

sizin arkadaşınız da benim gibi bir kalas olabilir. ancak burcunu bildiğim için o ingiltere'den döndüğünde en kıyağından bir akşam yemeği ayarlayayım diye plan yapıyorum sevgilimle birlikte. doğum günü olan arkadaşlarımınkini de onun görebileceği yerlerde kutlamıyorum alınmasın diye. o durum biraz garipmiş.

şu hayatta öğrendiğim bir şey varsa eğer, "ay bu bana laf mı çarpıyor" dediğim insanları sonradan justify etmeye çalışıyorum ve gerçekten de aslında laf çarpmış oluyorlar. "ay bu kasten mi yapıyor" dediğim insanları da yine justify etmeye çalışıyorum ve genelde kasten yapıyor oluyorlar. alındığınızı azıcık belli edin bence.

6 aralık 18:45

9. Aynı şeyi yaşamış biri olarak söylüyorum. Gidip de laf edemezsiniz. Yukarıdaki süslünün dediği gibi size incelik borçlu değil ki peşine düşesiniz. Ama bundan sonra siz de onun doğumgününü kutlamayın. Hatta merve'ye verecekseniz kendi hediyenizi verin ve o da size bir şey yapmazsa siz de ona bir şey yapmayın. Trip atmanın hesap sormanın bir anlamı yok ama bu tür şeyler çok çok önemlidir. Unutulur mu evet unutulur ama iki arkadaş birbirine yakınsa telafi imkanı kamyon kamyon. 

6 aralık 19:01

10. (yazar: lynn) yok benimki öyle bir durum değil :d unutmuş olabilir çok doğal ben en yakınlarımın doğum gününü bile aklımda tutamam da yazarım ama diğer kızın doğum gününü de bilmiyordu ve bana sorup öğrendi mesela. bana sordu bir de, b a n a :( çok aşırı yakın değiliz o yüzden kutlamaması doğal bir şey hatta bu son olay olmasa hiç takmayacaktım ama benimkini kutlamayıp onun evine hediye gönderiyor kız.

anonimcim evet incelik borçlu değil ama bu kadar da gözüme sokmasaydı keşke :(

6 aralık 19:12