sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
8 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

doktor süslülerim son çare sizde bir baksaniz?

süslüler 2017 kasım ayında çok çok ağır bir grip geçirdim ateşli falan. bayağı da uzun sürdü aşırı derecede öksürüyordum. sonrasında sağ kaburga altımda bir ağrı oluştuğunu hissettim. ama bu ağrı kesinlikle öksürmekten kaynaklı değil ondan eminim daha çok soğukta kalınca nükseden bir ağrı gibi. sonrasında gribim geçti fakat ağrısı kalakaldı. gitmediğim doktor kalmadı akciğer filmleri falan çekildi hiçbir şey bulamıyorlar. ardından ağrı biraz kesilir oldu. şubat 2018 gibi ağrı tekrar şiddetlendi ve ben tekrar yataklara düştüm hemde ateşli şekilde. hatta doktorun biri ilk gördüğünde zatüree sandı ama çok şükür değilmiş. bu arada yine filmler çekildi yine ciğerimde bir sorun olmadığını söylediler. mart-nisan arası yine böyle ateşlendim ama 2 gün sürdü gribe çevirmedi bu sefer. çok şükür 3 aydır ateşlenmelik bir durumum yok fakat o ağrı hala duruyor süslüler ve ben çok korkmaya başladım. özellikle klimalı ortamlarda ağrı şiddetleniyor. yani ne olabilir? akciğer böyle ağırır mı? ciğer ağrısı sırta vurur derler. ama o da yok çok şükür. sadece sağ kaburga altımda geçmeyen bir ağrı. hayatımı olumsuz etkilemiyor ama yinede korkutuyor. ilgilenen süslülere şimdiden teşekkür ederim :)

1. Gitmediğim doktor kalmadı demişsiniz. Doktor süslüler buradan size ne söyleyebilirler acaba hiçbir tahlil tetkik görmeden, fiziksel muayene yapmadan?

11 temmuz 2018 11:54

2. fikir yürütebilirler? gözden kaçırılmış bir şey akıllarına gelebilir? daha önce benzer bir vaka ile karşılaşmış olup yönlendirebilirler?

11 temmuz 2018 12:03

3. küçük bir şehirde yaşıyorum zaten hepi topu 2 devlet 2 özel hastanemiz var. ilgili bölümlerdeki doktorların çoğuna göründüm. fakat güvenemiyorum süslü. daha geçen sene amcamın ayağındaki ben apse yapıp kanadığı için bu özel hastanelerin birine götürdük merhem verip gönderdiler. içine sinmedi amcamın devlete gitti orda da bişey yok dediler. en son atladı istanbula bir profesöre göründü cilt kanseri oldğnu öğrendi allahtan geç kalınmamış. bu sebeple belki kendini geliştirmiş doktor süslülerin aklına bir şey gelir diye yazdım. yani şundan şundan dolayı olabilir şu tahlilide yaptır gibi tavsiyeler alabilirim diye soruyorum yoksa tabiki tanı koymaları mümkün değil öyle bir şeyde beklemiyorum.

11 temmuz 2018 12:05

4. Süslüm akciğer grafisinden net anlaşılamayabilir o yüzden sana tavsiyem akciğer tomografisi çektirmen. Akciğer grafisi çoğu zaman net bilgi vermiyor. Eger tomografi de çekildiyse ve bir şey çıkmadıysa için rahat olsun. Tomografi çekildi mi? Ağrı haricinde başka bir şikayetin var mı?

11 temmuz 2018 13:00

5. çekildi süslüm. en son beni zatüree sanan doktor çekmişti. çok şükür bişey yok sadece ciğerleri üşütmüşsün dediler. başka şikayetimde yok sadece soğuk havaya maruz kalınca ağrım daha da şiddetleniyor ama böyle ağlatacak bir ağrı değil yani nasıl anlatsam, sızlama gibi. sürekli tomografi ve filme de girmek istemiyorum radyasyondan dolayı :( kaburga altında başka ne olabilir acaba :(

11 temmuz 2018 13:09

6. Küçükken bronşit teşhisi konmuş muydu?

11 temmuz 2018 13:30

7. Evet konmustu süslü gizli bronsit demislerdi kucukken

11 temmuz 2018 15:02

8. Bronşitle alakalı olabilir.küçükken bronşitim vardı, doktor önerileriyle kurudu ya da biz öyle sanıyorduk. Sadece uyku haline geçmiş. Yetişkin döneminde grip sonrası (grip sürerken başlayan ve katlanarak devam eden) ağrılarım oluyordu. yatarak uyku ımkansız hale geliyordu.

Doktora gittiğimde astım teşhisi koydu ama hiç bir test yapmadan, röntgen vs. İstemeden.

Sonradan kendi araştırmalarımla hastalığımın bronşiyal astım olduğunu, stresli zamanlarımda tetiklendiğini anladım.

Sizin de bronşit hikayenizden yola çıkabileceğinizi düşünüyorum.

11 temmuz 2018 16:02