sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  80 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  doktorların muayeneye gidildiğinde sormadan koltuğa oturulmasını nezaketsizlik olarak nitelendirmesini nasıl buluyorsunuz?

  bir doktor tarafından "poliklinik gözlemim; 60-70 yaş hasta grubu, eğer siz “buyurun oturun lütfen” demezseniz ayakta bekliyor. oturmuyor. daha genç hasta grubu ise bir şey demeden oturuyor. genç hastaların yaptığı tabii ki yanlış değil ama sanırım önceden daha nazik bir toplummuşuz." şeklinde (link: https://twitter.com/kalpvedamar/status/1083260559519289346 tweet) atılmış. altındaki yorumlardan anladığım kadarıyla pek çok doktor sormadan oturmayı nezaketsizlik olarak değerlendiriyor. sizce doktorların odasına gidildiğinde ayakta mı beklenilmeli? bu şekilde düşünen süslüler kan vermeye, ultrasona vs. gidildiğinde de aynı şekilde ayakta beklenilmesi gerektiğini düşünüyor mu? doktor sormadan oturmamak tek başına bizden önceki neslin (doktor haricindeki diğer kişilere karşı da) nazik olduğunu gösterir mi? aklımda deli sorular...

  1. bence oturmamak sacma.

  sonucta hastayim ben, doktorun meslegi beni iyilestirmek. sanki ust makamdan biriymis gibi davranmak sacma ya. otururum ben.

  10 ocak 22:48

  2. Ben girerken merhaba iyi günler falan diyorum, doktor selamımı alıp hemen oturun diyor daha girdiğimde oturun demeyen doktor görmedim. Zaten doktorun alanı orası, onun direktiflerine göre davranılmalı tabi ki.

  10 ocak 22:49

  3. ne alaka ya hayatımda gördüğüm en saçma doktor sorunu :d 100 tl muayene ücreti veriyorum tabiki oturacağım amuda mı kalkayım girince hastayız

  10 ocak 22:49


  4. hiç dikkat etmemiştim şimdi düşündüm de başta ayakta duruyorum eğer iş uzuyorsa otur demezlerse de kendiliğimden oturuyorum bir süre sonra. 19 yaşındayım.

  10 ocak 22:49

  5. ben anonim 7 tekrardan üstteki anonime katılıyorum çağırdıklarında direk giriyorum benim sıram çünkü.direk oturun lütfen diyorlar demeyenine rastlamadım.demeseler bile oturulmalı sonuçta hastane

  10 ocak 22:51

  6. Yorumlardan birine katılıyorum. Eski toprak doktorlar daha saygılı, aileden gelen bir görgü var besbelli. Yeni nesil doktorlar ise egoist, kendilerini herkesten üstün gören kompleksli kişiler. Bunlar çoğunlukla fakir orta kesim ailenin zeki çocuğu olup çocuklukta inek diye ezilenmiş, şimdi ise kendilerini bir şey sanan ego tavan kişiler.

  10 ocak 23:13

  7. Şu doktorlardan da gına geldi yeter artik her şeye bir kulp buluyorlar. Bir mühendisin mimarın boyle tripleri olmuyor da bunlara ne oluyorsa sanki tek çalışan kendileri dünya üzerinde

  10 ocak 23:26

  8. ya bence adam haklı. sadece hastanede değil her yerde başka birinin odasına girince oturmak için buyrun denmesini beklemek bir görgü kuralıdır. ha ama sonuçta hastanedir, ayakta duramayacak kadar hastasınızdır o istisnadır bence.

  genel olarak da doktorun söylediklerine katılıyorum. yeni nesil bir çok görgü kuralından habersiz veya umursamıyor. yukarda biri yazmış mesela, 100 tl verdim tabii ki oturacağım. geneli bu şekilde paranın her hakkı tanıdığını, her yeri satın alabileceğini düşünen gençler. çok yazık...

  10 ocak 23:34

  9. Doktorların başka derdi yok sanırım. Ben bir öğretmenle görüşmeye gittiğimde o söylemeden oturmadığım için çok kızmıştı ne gerek var böyle şeylere hepimiz insanız demişti.

  10 ocak 23:37

  10. İçeri girip şak diye koltuğa mı oturuyosunuz üstteki anonimler???? bi de bi sürü kişi beğenmiş yazdıklarınızı. birisi de o doktorun görevi beni iyileştirmek, tabi oturacam yazmış. Dünya sizin etrafınızda dönmüyor, inanır mısınız? İçeri girip bir iki saniye beklerseniz doktor buyrun der zaten, demezse "oturayım" şeklinde bir kaş göz işareti yaparsınız, doktor da buyrun der zaten. Aksini iddia eden medeniyet fukarasıdır.

  10 ocak 23:55