6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

dolar nasil düşürülür?????????

dolar ne gibi mudahelerle dusurulur? doları ne gibi etkenler yukseltir? kim yahu bu doları yukselten . o rakamlari kim değiştiriyor yani. linç yemek istemiyorum kizlar sadece öğrenmek istiyorum araştırdım fakat tatmin olmadım

1. Eğer yabancı yatırımcılar ülkemizde yatırım yaparsa, ithalattan çok ihracat yaparsak mesela dolar düşer. Yani ülkeye ne kadar çok dolar girerse dolar o kadar çok düşer.

12 temmuz 00:24

2. faizleri artırırlar (kredi kartı borçlarımız devasa olur ki oldu, iş bankasından faiz artırımıyla ilgili mesaj aldım)

politik istikrar ve güvenlik sağlanır. (sermaye yönetim biçimine bakmaz, sadece istikrara bakar)

sermaya gelir, yanında dövizini de getirir.

dolar düşer fakat bizim alım gücümüz değişmez çünkü gırtlağa kadar borç içindeyiz.

12 temmuz 00:25

3. Teknolojik alet almamız gerekiyor mesela. iPhone, Samsung vb markaları. Tüketmek yerine üretmek gerek ve Türkiye’ye doların gitmesi gerek. Çıkması ekonomiyi bu hale getirdi zaten ruhi çenetin bu konuyla alakalı videosunu izlerseniz daha iyi anlarsınız.

12 temmuz 00:27


4. 10 milyar dolar şakkadanak satarız. Şaşırır millet. Bekelmiyorlar tabii. Arkadan bir on milyar daha satarız. Yetmedi bir on daha satarız.

12 temmuz 00:32

5. geçen hafta bi ara 4.56 lara inmişti 4.92ye çıktı bu gece.

12 temmuz 02:28

6. Bütün fabrikaları kapatıp, ülkede tarım dahil üretimi durduranlar gelmiş “diliri diş giçlir yiksiltiyi” diye ağlıyorlar. Doğrudur dış güçler yükseltiyor. Biz satamadığımız için bize satarak.

12 temmuz 11:24